SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да извлеча съдържание от един WP сайт към друг?

Stolichanin

New member
Да речем че имам сайт на който имам съдържание, което мога да копирам от друг подобен сайт, който също е на WP. Намирам такъв сайт разбира се с RSS feed. Как мога да извлеча неговите постове, за да ги сложа в първия сайт?
 
За: Как да извлеча съдържание от един WP сайт към друг?

За: Как да извлеча съдържание от един WP сайт към друг?

Една гладна панда вече те гледа лошо :)
 
За: Как да извлеча съдържание от един WP сайт към друг?

За: Как да извлеча съдържание от един WP сайт към друг?

Хехе, или пък пингвина? :)

Това има общо със старата ми тема в която питах как да не се индексира това съдържание, което просто ще е като бонус за посетителите ми. Няма да е главната тема на сайта, за това.
 
За: Как да извлеча съдържание от един WP сайт към друг?

За: Как да извлеча съдържание от един WP сайт към друг?

Ако е бонус защо просто не го теглиш с rss widget в сайдбара ? Иначе autoblog plugins, колкото искаш.или искаш да му ги вземеш всичките на куп ?
 
За: Как да извлеча съдържание от един WP сайт към друг?

За: Как да извлеча съдържание от един WP сайт към друг?

Искам примерно от дадена категория на А сайт, да извлека 10 публикации, които да кача на Б сайт с конкретна категория. И не искам да е с някакъв агрегатор, който автоматично да си дърпа на еди какво си време, защото не целя това.

Възможно ли е..?
 
Re: Как да извлеча съдържание от един WP сайт към друг?

Като е за 10 публикации направо копи пейст ;). Но това че няма да се индексира не значи че имаш право да ползваш това съдържание. Трябва да видиш лиценза да е такъв, че да го позволява.
 
За: Как да извлеча съдържание от един WP сайт към друг?

За: Как да извлеча съдържание от един WP сайт към друг?

Категориите също си имат RSS фийд.

domain.com/category/ne6to-si/feed/

Този фийд ти генерира публикациите само от дадената категория.
 
За: Как да извлеча съдържание от един WP сайт към друг?

За: Как да извлеча съдържание от един WP сайт към друг?

Ако сайта е твой спокойно можеш да ползваш вградените функции за export/import в самия контролен панел на wordpress.
Ако донорския сайт не е твой, но имаш съгласието на собственика на сайта да правиш това, помоли го за експорт файла и импортирай в твоя сайт. Или копирай и вкарвай ръчно.
Ако нямаш съгласието на сайта който ще копираш, по-добре не го прави.
 
За: Как да извлеча съдържание от един WP сайт към друг?

За: Как да извлеча съдържание от един WP сайт към друг?

Сайта отдавна от който искам да извлека информация отдавна не се подържа и искам да извличам примерно на месец няколко по 10 публикации, въпроса е че нямам достъп до него, за да мога да импортвам и експортвам спокойно.

Мисля, че дали ще хвана да копи пействам или ще намеря начин да извличам чрез програмка примерно, няма голяма разлика за самото съдържание и човека държащ сайта, въпроса е че ще ми е по-улеснено на мен.
 

Горе