SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да махна Uncategorized

miratrade

Senior Member
Как да махна Uncategorized в wordpress 3.4.2.
Понеже сайта ще си е статичен, до сега махнах archives, comments, posts...
Оставих само Pages, които ще ми трябват, но остана http://www.site.com/uncategorized
Може ли да се махне това и въобще пречи ли на сайта? Така или иначе там няма да има и няма нищо.
 
Re: Как да махна Uncategorized

Не пречи и по принцип не е направено да може да се маха. Може да се преименува ако ще ползваш категории, но ако няма да ползваш просто го остави. Не поставяй връзки към тази страница и също настрой си така сайта, че да има meta noindex таг на всички страници, които няма да ползваш, включително тази.
 
За: Как да махна Uncategorized

За: Как да махна Uncategorized

И pages, и posts се водят built-in post types и не знам дали е възможно да се махнеш постовете. Така де, то сигурно е възможно, но може да стане голяма каша. Ако искаш може просто да ги махнеш от менюто - във functions.php на темата, която ползваш

PHP:
add_action( 'admin_menu', 'my_remove_menus', 999 );
function my_remove_menus() {
    remove_menu_page( 'edit.php' );
}

Не знам какво поведение ще има в по-старите версии, но в 3.4.2 маха само posts, тъй като edit.php е също и за страниците, но те са с друга стойност на post-types и не би трябвало да има конфликт.

Тъй като са built-in, както споменах, нямаш контрол върху класификациите по тагове/категории.


Сигурен съм, че ако се разровиш ще намериш решение, но не ти препоръчвам да пипаш толкова надълбоко. Винаги може да ги заобиколиш - да речем с is_category() и да връща not found.
 
Последно редактирано:
За: Как да махна Uncategorized

За: Как да махна Uncategorized

Благодаря за съветите.
Може ли да го погледнете сайта, дали нещо не съм пропуснал.
Ще му вкарвам още текст т.е. ще има само допълнителни страници освен сегашните "начало" и "контакти"

Сайта е втория в подписа
 

Горе