SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да намаля големината на H1, H2, H3....

Mepoooo

Banned
Ползвам темите ipress и Mypen. Проблемът е, че и двете теми по дефаулт ми вадят адски големи H1 и H2 заглавия, обаче не знам откъде мога да ги намаля. Предполагам че е някъде от css-а, но нищо не стана, след ровичкането. Сега ползвам, по-малки H, но така се губи целия смисъл от H1.
Бихте ли ме ориентирали къде да гледам във файловете, за да намаля наполовина тези стойности:)
 
Re: Как да намаля големината на H1, H2, H3....

Отваряш css файла, който ти се зарежда в темата и пишеш:

h1{font-size:18px}
h2{font-size:16px}
h3{font-size:14px}

Първо потърси дали не са сетнати някъде. Най долбре го напиши в края на css - а за да реплейснеш стойностите, ако вече някъде са написани. Ако не стане, значи имаш CSS директно в HTML.
 
Re: Как да намаля големината на H1, H2, H3....

Отваряш css файла, който ти се зарежда в темата и пишеш:

h1{font-size:18px}
h2{font-size:16px}
h3{font-size:14px}

Първо потърси дали не са сетнати някъде. Най долбре го напиши в края на css - а за да реплейснеш стойностите, ако вече някъде са написани. Ако не стане, значи имаш CSS директно в HTML.
Стана по този начин:)

Ползвай firebug: https://addons.mozilla.org/bg/firefox/addon/firebug/ за да разбереш от къде точно да ги промениш.
Мерси за програмката, доста я хвалят и ще я разгледам.
 

Горе