SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да направя форма с две падащи менюта...

lubo555

New member
Здравейте! Хелп!

Идеята на скрипта е да се направи нещо като:

http://etapgroup.com/etap/routes/

Има две падащи менюта. Едното е аз тръгвам от. И второто ти изкарва възможните места до които може да стигнеш. И после да видиш за въпросния маршут кога има автобуси.

Мислех със сесии да се направи, или с много if-ове...ама не знам как да си подредя скрипта и да стане като на етапгруп-а.

Виртуална бира, за този който ми хелпне!

Re: Как да направя форма с две падащи менюта...

Най-долу на страницата има Similar Threads и можеш да видиш темата която аз бях пускал преди ...

значи намерих доста скриптове, но нищо подобно на това което ми трябва :(
На мен ми трябва, като кликнеш на първото меню да посоча Бургас, и във второто да ми се заредят дестинациите до които мога да пътувам, примерно Русе, Варна, София. Това не знам как да го направя :(

Единият начин е с ajax както е показано тук http://php-ajax-code.blogspot.com/2007/07/ajax-triple-dropdown-with-states-cities.html - в темата която ти цитира netsurfer - другият е като първото меню го правиш на форма която се изпраща при избор на опция към същата страница. Вече имаш избраната променлива и си четеш от базата данни това което ти трябва. Данните ги зареждаш във второто падащо меню - за хора като мен които не вдяват много от java - това е вариант, ако искаш да си го пишеш сам ...

Ох, зле съм с PHP-то. Сега го разучавам и ми е трудно да го направя. Логаритъма ми е ясен, но незнам как да си построя кода.

Ще съм ви безкрайно благодарен, ако някой ми напише горе доло примерна структора как да стане. 10х предварително!

Според вас, как е направено това в сайта на етап?

Ох, зле съм с PHP-то. Сега го разучавам и ми е трудно да го направя. Логаритъма ми е ясен, но незнам как да си построя кода.

Ще съм ви безкрайно благодарен, ако някой ми напише горе доло примерна структора как да стане. 10х предварително!
Логаритъм е едно нещо дето се учи по математика, а алгоритъм е съвсем друго ;)
Най - лесния начин е с база данни, php и ajax ...

Логаритъм е едно нещо дето се учи по математика, а алгоритъм е съвсем друго ;)
Най - лесния начин е с база данни, php и ajax ...

ахха мн съм зле :))) След цял ден търсене и главата ми стана ....

Можеш ли да ми дадеш примерен скрипт?

ахха мн съм зле :))) След цял ден търсене и главата ми стана ....

Можеш ли да ми дадеш примерен скрипт?

I am happy :) Сам си го направих с ифове

I am happy :) Сам си го направих с ифове

Случват се и такива работи :D Не ти се присмивам - приеми го като градивна критика, т.е. ако сериозно искаш да станеш уеб програмист, ще трябва да се напънеш малко и да помислиш :) Ако не - помисли кого можеш да наемеш, за да ти го напише, а ти да се концентрираш върху по-важните неща на бизнеса ти.

Желая ти успех :)

Последно редактирано:

Горе