SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да оправя линковете в WordPress

lipa

New member
Сега линковете изглеждат така site.com/?p=18 . Как мога да ги оправя , че вместо ?p=18 да бъде написано името на категорията или стаитята към която води линка.
 
За: Как да оправя линковете в WordPress

За: Как да оправя линковете в WordPress

Отиваш на настройки -> Постоянни връзки (permalinks). И от там вече си избираш структурите. Аз лично предпочитам /%postname%/ , но все пак зависи от сайта :)
 
За: Как да оправя линковете в WordPress

За: Как да оправя линковете в WordPress

Сега линковете изглеждат така site.com/?p=18 . Как мога да ги оправя , че вместо ?p=18 да бъде написано името на категорията или стаитята към която води линка.
Благодаря стана!
 
За: Как да оправя линковете в WordPress

За: Как да оправя линковете в WordPress

Обаче има поблем. втората част от линка е на български например "site.com.заглавие на статия на бг " а когато ги копирам и се опитам да ги изпратя по скайпа например, се вижда "site.com.%d0%b8%d0%b7%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d1%8f-%d0%b8-%d0%b2%d1%81%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d0%b8/"
Защо се получава така? Това прави линковете километрични и неразбираеми. Как да реша този проблем?
 
За: Как да оправя линковете в WordPress

За: Как да оправя линковете в WordPress

Това се нарича енкодинг. В браузъра и в резултатите на Гугъл го виждаш на кирилица, но реално адресите са така. По същият начин както с кирилските домейни.
Не е проблем да са си така. Проблем ще е ако ползваш и категории, нещо от сорта на site.com/музика/българска/лили-иванова. Тогава евентуално URL адреса няма да бъде приет ако го добавяш по разни директории или социалки. Но ако го направиш с postname, както ти казах, няма да е проблем да се добави където и да е.
Можеш да ползваш някоя URL съкращачка (така им викам) :). Например goo.gl, bit.ly и още много други.
 
  • Like
Реакции: lipa
За: Как да оправя линковете в WordPress

За: Как да оправя линковете в WordPress

/%postname%/това съм избрал но линкът се вижда така има ли начин да ми го обърне на латиници да е че да може да е нормално?
 
За: Как да оправя линковете в WordPress

За: Как да оправя линковете в WordPress

Че какво те притеснява в кирилските не мога да разбера? Пишиш си ги на латиница тогава и си готов. Даже има и плъгини, но не мога да ти кажа точни имена. При латинските адреси обаче, не винаги болдва.
 
За: Как да оправя линковете в WordPress

За: Как да оправя линковете в WordPress

Както каза w1ck3dgam3 - споко.
Много хора (вкл. и аз) ползват такива URL адреси и си линкват към сайта дори така и т.н. и всичко е ОК.
 
За: Как да оправя линковете в WordPress

За: Как да оправя линковете в WordPress

+реп ArticlesBG, последното ще е много в помощ :)
 

Горе