SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да позиционирам DIV върху Flash?

cloxy

Super Moderator
Екип
При новия ми проект - бутон за споделяне, имам проблем при сайтове, които имат Flash. Ако прозорчето, което изскача, се падне върху Flash зоната, тогава се скрива под Flash-а.

За пример, вижте тази страница. Когато видеото от тубата е в центъра на страницата и се щракне на бутона "spodeli me".

Пробвах със z-index - сложих най-голямата възможна стойност, не става. Навсякъде казват, че трябва на самия Flash да се сложи отрицателен такъв, но не е редно да пипам по сайтовете на хората.

Някакви идеи?
 
Re: Как да позиционирам DIV върху Flash?

До колкото виждам това го задаваме на Flash-а, а не е редно да пипам на хората по кодовете им. Не се знае и в съответния сайт как се вика флашът. Търся нещо като z-index или подобно, което ти гарантира, че съответен елемент е над всички.
 
Re: Как да позиционирам DIV върху Flash?

Наистина няма оправия, ако не е сетнат wmode=transparent като атрибут във флаша. Z-index не помага.

П.С. Нека някой ме поправи ако греша
 
Re: Как да позиционирам DIV върху Flash?

Има оправия, ама е кофти подход.

Трябва да си сложиш iframe слой зад съдържанието с по нисък z-index. Проблема е същия както с <select> елементите в страниците. Както казах гадно е. Някои реализации на DHTML менюта така решават проблема, останалите просто не го решават.
 
Re: Как да позиционирам DIV върху Flash?

Не че нещо, ама пробвах с lightbox и milkbox.
Първото си закри видеото от тубата без проблем, второто се издъни (естествено.. :D ).
Т.е., отвори някой сайт в lightbox и виж какви сетинги имат на картинката, щото явно работи. :)
Аз го тествах с Firebug, инсъртнах <object> кода и просто гледах картинката дали закрива видеото или не.

ps - май разбрах как работи. Просто скрива обежекта докато картинката се вижда, а после го показва пак.
Не лошо решение.
 
Re: Как да позиционирам DIV върху Flash?

Примерно display:none, на object-а ?!? :) Не се бях замислял. Иначе наскоро и аз имах такъв проблем, и само с wmode успях да го оправя
 
Последно редактирано:

Горе