SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да премина през спам филтъра на абв

Тест: Пращам писмо от АБВ към АБВ и отива в СПАМ.... направете си изводи... ;)

Те сами ми го казаха, макар че първо се опитаха да ми хвърлят прах в очите. Прочетете подробно по долу и да знаете че 90% от писмата отиват в СПАМ. Ако имате бизнес поща в АБВ е време да се откажете от нея. Ако Вашият бизнес праща до клиентите си в АБВ става ходене по мъките.
Споделете където можете, от някокло години АБВ стана нетърпимо в това отношение, а всички за щяло и нещяло се бутат в АБВ. Даже 50% от хората които имат сайтове и купени домейни ползват АБВ за бизнеса си вместо да си използват домейна и хостинга, така и така го плащат.

Хронологията е в обратен ред (най-новото горе)
Привет

Значи потребителя трябва да влезе в СПАМ и да търси и маркира някакво писмо като НЕспам?

При положение, че на моя сървър са направени записи за SPF, DKIM, rDNS за удостоверяване на произхода на писмата, а те попадат в папка СПАМ на АБВ, без да има каквито и да било основания за това, не говори никак добре за Вашата система. АБВ стана по-зле и от Gmail, но те поне са дали ясни правила какво е нужно да се направи, за да не попадат нормални писма в СПАМ.

Едно е да маркираш писмо като спам от входяща поща и никога да не получаваш повече писма от този изпращач, друго е да бъркаш в калта и да търсиш бялата лястовица, която да я маркираш като бяла лястовица, за да не се налага пак да я вадиш всеки път от тинята.

От тук нататък продължавам в социалните мрежи...

с поздрав



From: Екипът на Нет Инфо
Sent: Thursday, April 06, 2017 9:16 PM
To:
Subject: Re: [Ticket#2017040610002804] АБВ Поща - Запитване




Здравейте,
В интерес на Вас потребителите, и с цел повишаване на сигурността Ви,
беше извършен ъпдейт на системата на Поща АБВ в следствие на който,
вече не е възможно да се изключва защитата от спам.
Вместо това, съществуващите филтри на пощата бяха обновени и разширени
с една нова и по-добра версия. Сега вече всеки потребител може да обучава филтрите на кутията си,
според индивидуалните си нужди като заклеймява писмата които не желае да получава като СПАМ.
В случаите когато писма, които потребителя иска да получава попадат в папка СПАМ,
трябва да се маркират с бутона „Не е СПАМ” за да влизат занапред в папка „Кутия”.

Поздрави,
екипът на АБВ

06.04.2017 20:20 - записано: Не отговорихте на въпроса ми?

Защо при положение че спам защитата е изключена продължават да се трупат писма в папка СПАМ?
Не искам да ми се филтрират писмата. Пагубно е за бизнеса ми както на мен така и на цяла България които ползват АБВ за бизнеса си.




From: Екипът на Нет Инфо
Sent: Thursday, April 06, 2017 7:56 PM
To:
Subject: Re: [Ticket#2017040610002804] АБВ Поща - Запитване




Здравейте,
Можете да използвате услугата на поща АБВ "Защита от СПАМ",
която можете да намерите като щракнете с мишката в горния десен ъгъл на прозореца
върху малкото зъбно колело и изберете "Настройки" от спускащото се меню.
От вертикалното меню изберете Защита от СПАМ".
Съветваме ви да се запознаете подробно с начина и на функциониране и
да използвате настройките зададени по подразбиране.
За да не получавате нежелани рекламни писма, не регистрирайте е-мейла
си в сайтове за безплатна музика, картинки, снимки и т.н.
Също така е възможно да използвате софтуер за сваляне на безплатна музика,
който следи и изпраща Вашия е-мейл адрес на рекламодатели.
За да спре този процес, деинсталираите подобен софтуер.
Поща АБВ допълнително Ви дава възможност да блокирате е-мейл адреса,
от който получавате писмата, или целия domain (частта след @) чрез
"Настройки" -> "Защита от СПАМ" -> "Блокиране на адрес или domain".
В хедъра на писмото можете да откриете подателя на писмото и домейна който да блокирате.
Хедъра можете да отворите, когато сте в писмото от менюто "Още"->"Детайли".
Разполагате със 300 блокировки. Когато ги изчерпите е необходимо
да изтриете известна част от по-старите блокировки.
Можете също така да настроите филтри "Настройки"->"Филтри", които да филтрират писмата,
които получавате според желан от Вас критерий и да ги преместват в желана от Вас папка("СПАМ", "Кошче").
Още информация можете да намерите на адрес:http://help.abv.bg/?cat=9

Поздрави,
екипът на АБВ

06.04.2017 18:50 записано:
--------------------

Защо при положение че спам защитата е изключена продължават да се трупат писма в
папка СПАМ?





 

Горе