SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как някои си увеличават трафика с Tyxo

nullsoft

Active member
Интересен е факта, че напоследък забелязвам как някои хора печелят трафик от брояча Tyxo. Установих това, когато имах няколко смайващи клика от сайтове, които нямат линк към моите. Става въпрос за:

* costabulgara.com
* propertysaleinbulgaria.com
* bg.piccat.com

Администраторите на изброените сайтове (сигурен съм че има и още подобни) използват скриптове, които генерират невалидна информация в статистиките в Tyxo. След като се разрових из costabulgaria открих въпросния скрипт - http://costabulgara.com/js.js (локален) http://miglen.com/opendir/uploads/2007/10/tyxo_foo.js

Функция foo(); коя на всеки 10 секунди генерира 3 нерални клика към някой случаен Tyxo потребител. Целия скрипт е безкраен цикъл, разделен на такива 10 секундни периоди, които правят едно лавинообразно увеличение на трафика, защото колкото хора проверяват статистиките си, и кликват на въпросния линк, толкова повече се разпространява.

Решение би имало ако се блокира достъпа на подобни домейни.

Източник: http://miglen.com/2007/10/16/tyxo

Re: Как някои си увеличават трафика с Tyxo

значи това е било причината и аз да виждам референтни посетители от costabulgara.com но немога да намеря линк към моя сайт.
Май е най-добре да се уведоми админа на tyxo за да вземат мерки.

това по принцип е известно като статс спам
ако случайно някой има свободна статистика и домейна на съответния спамер се появи като референт той печели линк
не е само за тиксо

Имаше и един спам сайт за котки (ама на Руми ли беше :p), Жорката ще каже точно.

Абе врно кво ма направиха с тия спамове :cussing: :cussing: :cussing: :cussing: :cussing:
Че то вече тиксото не може да се ползва реално!
Дайте идея с какво да го сменя

ми аз освен него ползвам Google analitycs и statcounter .
А майтап няма...тия от Тиксото да вземат да се осъзнаят малко, че това е доста отблъскващо и ако продължава, няма да има бъдеще за Тиксо :D

Ми то е неизползваемо вече. Аз не мога да разбера кои са реални и кои не хитове. Тия ако не се осъзнаят всички нормални юзери ще избягат :buttrock:

За да получа истинските си посещения требва да гледам колко се измислени и да ги вадя от всички, ега и удобното.

И аз минах на Google Analytics от вчера. До тук бях с tyxo. Клиентите ми ме питат къде съм слагал линкове като си гледат статистиката.

Аз ще изчакам 1 седмица да видя какво ще предприемат от tyxo, ако ли не ги сменям и аз :).

Бан-а няма да помогне, трябва да си оправят кода, да не отчита каунтъра ако не идва от регистрирания домейн.

Още двама,
Код:
www.pleven.ws , mqsto.com

@Miglen, май щеше да бъде по-добре ако беше предупредил първо tyxo.

Горе