SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

shark

New member
Подозирам че скоро ще имам разговор с хостинг компанията чиито услуги ползвам.
Причината е че надвишавам ту броя айдове ту определеното процесорно време.
Питам се защо се рекламира даден хостинг план като:
- неограничен трафик щом толкова лесно се достига прага на процесорното време?
- някви огромни гигабайти място щом има ограничение за айдовете??

Както и да е въпроса е как да се справя с този проблем, без да се харча допълнително?
 
За: Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

За: Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

С ограниченията на процесорното време се справям лесно. Правя анализ какво го харчи и го оправям.
Не знам на какво казваш "айдове" за да ти кажа как се справям. Може би с това нямам проблем щом не знам какво е.:)
 
За: Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

За: Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

Ми зависи какво ти прави натоварването и какъв е сайта ти. Може примерно да имаш тема, която непрестанно прави преоразмеряване на изображения с php или пък да те е нападнал някой бот. Точно преди няколко дни едно IP гледах беше направило над 100 000 посещения в рамките на два дни към един мой сайт. Но не посещения на нормален посетител, а на бот. Те се виждат в awstats и не се виждат в нормалните броячи.
А за другото може би имаш предвид айнодове, тоест inodes, тоест броя на файлове? Там пак зависи кое ти прави многото файлове.
 
За: Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

За: Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

Да айнодове благодаря за поправката.
Ами имам няколко сайта на хостинг плана. За файловете, голяма част са кеш файлове и вече ги трия по често. Аз го разбирам така, ако има повече кеш няма да се товари процесора. Това вярно ли е?
Има ли как да видя кой точно сайт колко процесорно време "гълта" ?
Почти съм сигурен че проблема е от един WP сайт на който има доста снимки. Там вчера сложих Hyper Cache Extended това ще ми помогне ли? Или моля споделете за някоя галерия която не товари сървъра и изглежда прилично :)
 
За: Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

За: Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

...моля споделете за някоя галерия която не товари сървъра и изглежда прилично

Дефолтната галерия не ти ли върши работа?
 
За: Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

За: Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

Ако имаш динамично преоразмеряване на изображенията с php, това е първото, което трябва да се преправи. Но най-добре е да се прегледа в awstats къде има много посещения, защото много често проблема е в ботове. Разгледай айпи адресите с най-много посещения, те са най-отгоре в дадения раздел. Също може да питаш хостинг провайдъра ти кое натоварва най-много според тях. Те ще разгледат сайтовете ти и ще ти дадат съвети. Също може и да ти кажат за някой бот ако те е погнал (а може и изрично да ги питаш и за ботове, ако не разбираш достатъчно че сам да проучиш).
 
Re: Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

Същия проблем имах при СХ, с много айнодове - оказа се проблема в W3 Total Cache плъгина - добавяше нещо от порядъка на 30-40000 айнода на WP инсталация. Реших проблема , като го спрях, но предполагам,може да се пипне някоя настройка и хем да имаш кеш, хем да не прави това. Иначе и мен ме предупредиха да мина на по-висок план.
 
За: Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

За: Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

Да айнодове благодаря за поправката.
Ами имам няколко сайта на хостинг плана. За файловете, голяма част са кеш файлове и вече ги трия по често. Аз го разбирам така, ако има повече кеш няма да се товари процесора. Това вярно ли е?
Има ли как да видя кой точно сайт колко процесорно време "гълта" ?...
scoobydoo ти е написал някои от причините.
По принцип има начин да видиш точно кой сайт и коя заявка колко товари или кое IP колко процесорно време харчи, но за тази работа трябва програмист. На един мой сайт работи такава система защото от време на време имам проблем с процесорното време.
Аз лично не разбрах айнодовете от какво зависят. Аз не виждам пряка зависимост между посещения/рефреши и броя им, кешове не ползвам. Но тъй като съм 5 пъти под лимита не им обръщам внимание.
Само не разбрах защо ти триеш кеш файловете. Те не се изтриват сами като изтекат. Не съм ползвал кешове на Wordpress, но ми се вижда странно да ги триеш ти. Аз ползвам кеш на 3 мои сайта, които не са готова система и там файловете сами си се оправят като им изтече времето.
Другия вариант е да купиш още един хостинг план и да разделиш сайтовете.
Доколкото знам Wordpress-a особено накичен с добавки товари здраво. Аз винаги когато ми се налага ползвам само базов Wordpress.
И още нещо. Ботовете на Бинг и ahrefs товарят страшно. Говоря за 30-40 мин. на ден. Аз ги спирам от robot-текста
 
Последно редактирано:
За: Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

За: Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

Само не разбрах защо ти триеш кеш файловете. Те не се изтриват сами като изтекат. Не съм ползвал кешове на Wordpress, но ми се вижда странно да ги триеш ти.
Hyper Cache Extended плъгина по подразбиране не ги трие автоматично, но може да се включи опцията. Може и други плъгини да са така, не знам.
 
За: Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

За: Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

"Дефолтната галерия не ти ли върши работа? " - не не ми изглежда хубава и няма много възможности за контрол подреждане и тн.

Кеш на сайтовете намаля ли използваното процесорно време?
Моля споделете за някоя галерия за УП, която не товари сървъра и изглежда прилично или някой плъгин който да помага.
 
За: Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

За: Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

Кеш на сайтовете намаля ли използваното процесорно време?
Много.
 
За: Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

За: Как се справяте с ограниченията на неограничения хостинг?

"Дефолтната галерия не ти ли върши работа? " - не не ми изглежда хубава и няма много възможности за контрол подреждане и тн.

Както ти подсказах - дефолтната галерия ще ти свърши прекрасна работа. Поне според мен.
Не ти знам какви ти са изискванията за галерия, но аз си ползвам дефолтната галерия и съм доволен от нея. Обаче с една тънкост - ползвам плъгин, който не натоварва системата по никакъв начин, защото работи с дефолтната галерия. И съм "пипнал" плъгина за да си докарам визията и ефектите така, както на мен ми харесва.
 

Горе