SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как търсачките намират дублираното съдържание?

BullBlogger

С рогите напред
Въпросът ми е теоретичен - преди време ми беше попаднало едно хубаво обяснение какъв метод използват търсачките за да откриват дублирано съдържание. Резюмирано - обхождат текста на застъпващи се стрингове и проверяват за съвпадение на стринга. В новия стринг "пускат" първата дума от стария стринг и добавят една нова дума. Така се обикаля целия текст.

Тази методология си има някакво обяснение като метод на еди какво си. Някой да може да ме ориентира с линк, статия или изобщо някаква посока за търсене. Трябва ми за теоретична разработка и просто искам да го напиша като хората и да се позова на оригиналния източник ако го открия.

Мисля, че тук някъде из форума бях срещал подобно обяснение също, та ако случайно авторът му си познае мнението от мъглявите ми обяснения ще му бъда много благодарен ако ми даде някакви насоки за допълнително търсене. Благодаря!
 
Re: Как търсачките намират дублираното съдържание?

Вероятно тук трябва да потърсиш за по-нови, както и патенти на другите търсачки United States Patent: 7627613
 
Re: Как търсачките намират дублираното съдържание?

You must spread some Reputation around before giving it to oggin again.

Много благодаря - и това ако не е достоверен източник, здраве му кажи.
 
За: Как търсачките намират дублираното съдържание?

За: Как търсачките намират дублираното съдържание?

Има различни версии, като най-популярен е методът на шинглите.
 
Re: За: Как търсачките намират дублираното съдържание?

Re: За: Как търсачките намират дублираното съдържание?

Има различни версии, като най-популярен е методът на шинглите.

А! Точно тия шингли търсих! Много благодаря!

You must spread some Reputation around before giving it to SeoLab again.

абе колко често мога да давам репутация?
 

Горе