SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Кой лъже, Адесенс - Фейсбук - histats

wood

Senior Member
Значи ситуацията е следната.
Качил съм на един сайт адесенс реклами, в същото време рекламирам този сайт с ваучер за Фейсбук. В статистиката на Фейса ми дава че за три дни имам 23 кликвания, в Адсенс ми дава за три дни че имам 17 импреси... а histats ми отчита за 3 дни 7 посещения?
На кой да вярвам и кой лъже...
 
За: Кой лъже, Адесенс - Фейсбук - histats

За: Кой лъже, Адесенс - Фейсбук - histats

Възможно е да имаш 23 кликвания, някои от които са близко едно след друго и за това се смятат за 7 посещения от брояча и за 17 импресии от адсенса, който пък и без това никога не е показвал всичките импресии - все по-малко показва (по мои наблюдения).
 
За: Кой лъже, Адесенс - Фейсбук - histats

За: Кой лъже, Адесенс - Фейсбук - histats

Възможно е да имаш 23 кликвания, някои от които са близко едно след друго и за това се смятат за 7 посещения от брояча и за 17 импресии от адсенса, който пък и без това никога не е показвал всичките импресии - все по-малко показва (по мои наблюдения).

Съгласен съм че Адесенс все по малко показва посещенията...Но за кликванията, разликата е голяма...това едва ли се дължи на близки кликвания.
Някой лъже, но кой???
То и преди години Мтел и Глобул надписваха сметки и ни убеждаваха че всичко е точно. Но имаше и доказани такива нарушения....
 
За: Кой лъже, Адесенс - Фейсбук - histats

За: Кой лъже, Адесенс - Фейсбук - histats

Фейсбук лъжат като за световно. Имам собствен тракер и всяко посещение се регистрира от него. Направих една РРС рекламна кампания във Фейсбук. Резултатът беше смайващ. Тракерът ми отчита 100 посещения, които засичам на още 3 места, а статистиката във Фейсбук показва 236!
Кампанията беше с определен срок - от - до. Независимо от това Фейсбук продължиха да ми отчитат кликвания, въпреки, че кампанията беше приключила. Протестирах и веднага ми върнаха надвзетите пари. ... Просто нямам думи.
 
За: Кой лъже, Адесенс - Фейсбук - histats

За: Кой лъже, Адесенс - Фейсбук - histats

Нищо ново под слънцето...то и аз отдавна пишех че ФБ мамят с кликовете..ама. Не че и Гугъл немами... Просто като няма друга алтернатива засега, преглъщаш и продължаваш напред.
 

Горе