SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Копирано или безсмислено съдържание

web3

New member
Здравейте, мисля да направя малко сателитни блогове и се чудя как ще е по-безопасно и по-ефективно. Да пълня сателитите с копирано съдържание от основния сайт или да слагам безсмислено съдържание от Г Транслатор :)
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

тук скоро имаше тема за уникализатори на статии така да се каже :)
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

ама след "уникализиране" нали се получава безсмислен текст :)

Какво ти пука : ) , важното е keywords да са там, сателитките са за бота, не за хората.
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

А линковете от такъв тип сателити, директно към основния сайт ли ги слагате или към някой "по-сериозен" сателит, та чрез него да се предаде силата?
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

Слагаме ги към сайта на правителството :)))))

майтап
слагай ги към тия по-сериозни сателити, по безопасно е
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

Реално по добре е да имаш смислен контект, защото освен ботове, блога ти може да се посещава и от хора нали така ;) Да не говорим че блоговете си имат анти спам защита... Ако нямаш друг избор - http://www.quickcontentwizard.com/
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

Слагаме ги към сайта на правителството :)))))
майтап
слагай ги към тия по-сериозни сателити, по безопасно е

radev, не знаех да имаш и ти такива. Още две уебдизайн фирми започнаха с тоя тип дейности, да не дойде и твоя момент?


ама след "уникализиране" нали се получава безсмислен текст :)

Няма такова нещо.

Тая статия е уникализирана - от изходния текст за 1 час направих 120 броя с 80% качество и 35 броя статии с 95% качество. Къде е безсмисленото съдържание?

Какво още да кажа - скоро ще има и наш автоматичен инструмент дето ще го прави това. Не, няма да струва лев и два и се надявам да е единствен по рода си в интернет поне за още 1 година за да мога да му избия месеците труд вложени в разработката му.
 
Последно редактирано:
Re: Копирано или безсмислено съдържание

Статията е спинната, това е единия начин за уникализиране. Другия е със синонимен речник, с който се получават безумно уникализиране.
Ако не се лъжа твоя инструмент е точно на принципа на безумното уникализиране?
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

Спинване плюс синонимен речник ще е. Няма да е безумно. Всъщност и сега не е безумно (безсмислено), но не съм споделил публично как става :)

Ще дава качеството на тази статия плюс минус 10%, за момента нищо повече не мога да кажа.
 
Последно редактирано:
Re: Копирано или безсмислено съдържание

Има го като функции принципно, но качеството е далеч от това за което говоря.

Добавяме нов алгоритъм за автоматично спинване, плюс работа със синонимен речник от файл-списък със синоними. Ще става автоматично, без писане на сложни шаблони, с просто кликане на 7-8 отметки.


На някой да му се намира голяма синонимна база данни на БГ?
Купувам. Предложения на ЛС.
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

А какво е спинване?

И усещам че май ще ползвате мои разработки. Да ви кажа само, че са под GPL лиценз и съответно и вашия тул трябва да бъде под същия лиценз, ако ги ползвате де.

Първия сайт в подписа ми има интегрирани леко подобни функции.

Ако се ползва - http://bgoffice.sourceforge.net/ - може да се направи за по-малко от седмица.

Лично на мен не ми е известна друга голяма база синоними освен тази дето аз съм я правил (ама по други повод съм я правил). ;)

Та значи там имаш код за разпознаване на думата, след като се разпознае думата и се докара до основна форма се търси в синонимния речни и като се намери се връща обратно в същата форма и тип. Само дето понякога това не е толкова лесно, защото синонимите могат да са от различна форма и тип и да се омаже леко синтаксиса. ;)
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

И резултатите кой знае как ще се омажат ;)


http://slovored.com/search/synonymous/магазин

магазин - непозната дума за речника
магазия

[същ.] склад, депо, хранилище, антрепозит

[същ.] дюкян, магазин

http://slovored.com/search/synonymous/животни

животни - не е в основна форма, основната форма е животно

животно

[същ.] добитък, скот, говедо, добиче, твар, звяр, хайван

[същ.] грубиян, брутален


Онлайн дюкян за добитък - добре ще звучи като онлайн зоо магазин. :) :)
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

mathematician, Наш инструмент който да зависи от друг инструмент няма, няма и да има. На мен ми трябва база данни която да е включена в инструмента.

Ако имаш добра такава база, опиши какво има в нея и предложи цена на ЛС. Друго не ме устройва.
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

Темата е много интересна, за това и аз искам да добавя нещо.

Какво ти пука : ) , важното е keywords да са там, сателитките са за бота, не за хората.

Това касае съдържанието. Малко или много има смисъл в една статия прекарана през Google Translate. Аз само ще добавя, че преди много време си бях играл да тествам, какво ще се случи, ако един сайт се пълни с безсмислено съдържание. Първоначално тръгна супер, дори след известно време успя да достигне до PR1 или PR2, не си спомням вече. След това изведнъж PR0. Според мен се следят тези неща и не върви да се пускат абсолютни безсмислици.

Какво още да кажа - скоро ще има и наш автоматичен инструмент дето ще го прави това. Не, няма да струва лев и два и се надявам да е единствен по рода си в интернет поне за още 1 година за да мога да му избия месеците труд вложени в разработката му.

Това ми се иска да го видя, жалко само, че ще е платено. Тоест едва ли ще ми се отдаде възможност да го разгледам. Според мен е хубаво да се споделят такива инструменти. От друга страна го разбирам и автора. Ако е вложил много време и труд в едно нещо и след това даде достъп до него и на конкурентите си ... малко се обезсмисля цялата работа.
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

web.seo да знаеш, че ако някой ти продаде голяма база (над 5000 синонимни гнезда) и той не е БАН или тея дето правят проверките за правописа в МС Офис пакета, та да знаеш че той е мошеник и няма право да продава тази база - просто я е копирал от някъде.

Най-вероятно от мен - щото е свободна и в текстов формат и всеки онлайн речник я е копирал от мен, обаче смело твърди че е създадена от потребители на сайта.

Както съм посочил в примерите по-горе включва доста остарели думи и едва ли е подходяща за подобни цели. Т.е. трябва да бъде редактирана.

Може да се пробваш при Корал софт или някои то другите издатели на речници. Те може и да имат синонимен речник. Но не очаквай ниски цени.


Отделно както съм посочил в примерите ти трябва и разпознаване на типа и формата на думата. Защото всички речници се правят с думи в основна форма.

Пояснение - като дойде думата "инструмента" ти трябва да знаеш че това фактически е "инструмент" с непълен член. :) :)

Думата "включена" също я няма, но за сметка но това се среща "включен" в речниците.

Тук просто цитирам последната част от изречението ти "включена в инструмента" и ти казвам как трябва да се направи, за да работят нещата на 100%.


И тук пак кацаш при мен или при БАН или при онези дето правят нещата за МС Офис. Тук нито Корал, нито някои от другите ще могат да ти помогнат.

Опитвам се да кажа, че въпросната задача не е лесна и изисква доста сериозни знания и систематична работа поне в рамките на 1-2 години. Цената както можеш да се сетиш за ползване в софтуерен продукт ще е над 50 000 лв. - гаранция Франция.

Ако можеш да си позволиш такава цена, веднага правя двойно лицензиране на проекта и ти получаваш копие с ексклузивни комерсиални права, но за момента се разпространява само GPL и всички продукти базирани на системата трябва да са под същия лиценз.



Другия вариант е да седнеш и да си създадеш сам база с най-често използваните синоними в най-често срещаните форми и да нямаш проблеми. Или да платиш на някой да я направи, но без да преписва много много, щото иначе си личи. :)


Мисля този вариант е по-удачен защото няма да включва "дюкян" като синоним на "магазин" :)
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

Това ми се иска да го видя, жалко само, че ще е платено. Тоест едва ли ще ми се отдаде възможност да го разгледам. Според мен е хубаво да се споделят такива инструменти. От друга страна го разбирам и автора. Ако е вложил много време и труд в едно нещо и след това даде достъп до него и на конкурентите си ... малко се обезсмисля цялата работа.

Ти сигурно се майтапиш. Инструмент с който можеш да изкарваш твърдо над 1000 лева на месец (за други не знам, но аз толкова мога да изкарам със сигурност с него) да го има фрий, направо започнах деня с усмивка :D

Драго от seolab ползва един такъв израз "Разсъждения на глас":

- ако имаш дори само 3-4 клиента във високо конкурентни ниши за тях е необходимо да развиваш поне 15-20 сайта (сателитки) и в тях трябва да се пълни Много съдържание всеки ден или почти всеки ден (или ако си много немарлив да кажем веднъж седмично). Тоя труд само струва при всички положения над 200-300 лева месечно.
- ако развиваш и 3-4 твои сайта - още 200-300 лева+ месечно.

Малко статистика:
- хората които са seo професионалистите в българия го правят това в мащаби умножено по 5-10.
- хората които са seo професионалисти в чужбина го правят това в мащаби умножено по 50-100+.

Най-готиното в цялата история е че ако знаеш какво правиш цялата работа няма хващане, ти не нарушаваш никакви правила на гоогле. Ок, конкуренцията може да те наклепа, но няма да има резултат. Влиза човек от гоогле, преглежда ти сайта, съдържанието е смислено, не е крадено.

За конкурентите: учудващо или не, ние предоставяме инструментите срещу съответното заплащане на всеки. Нямам право да казвам кои, но вече има две български уеб дизайн фирми които ги използват, само ще спомена че едната не е софийска, а другата е софийска. За бг seo фирмите да не говоря че там е вече всяка трета :rolleyes:

Аз не мога да си позволя да продавам нещо на някой, а на друг не. защото продаваме десетки бройки от по-скъпите джаджи и стотици от евтините. Нали ще фалирам ако не продавам на конкуренти - всеки втори е уеб дизайн и сео фирма, макар и чуждестранна.

Запознати със случая приятели могат да потвърдят че мога спокойно да спра другата дейност на фирмата и да работим само това, в смисъл: правим го сериозно, а не ей току-така ;)


А сега сериозно: ще има безплатна версия, естествено леко скопена или може би trial, ще видим какво ще ми скимне.
 

Горе