SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Копирано или безсмислено съдържание

Re: Копирано или безсмислено съдържание

mathematician, не очаквам ниски цени, но и никой не говори за ПЪЛНА база, съвършена и така нататък. Говоря за "някаква база", колкото за старта на проекта и си мисля че с около 5000 думи (най-често срещаните 5000 имам предвид и синонимите им - сигурно общо ще станат 20-30000 думи) ще е напълно достатъчна.

От там нататък всеки може да си я допълни със специфичните за дейността му думи. Дори да се опита някой да направи "най-добрата" база винаги seo специалиста ще иска да си я промени, така че не виждам смисъл.

За английските имам база с 25000 думи до момента, трябва ми българска.
 
Последно редактирано:
Re: Копирано или безсмислено съдържание

По принцип нещата се водят на синонимни гнезда. Т.е. ако имаш 5000 най-често срещани думи и синонимите им и ако направи 20-30000 думи това си е цял речник вече. :)

Сега като се замисля мога да ти направя една оферта.

Само че нещата се правят по-леко друг начин - това е вече като се напъна сериозно да мисля. :)


Значи даваш ми основни сайтовете. Аз ги сканирам и изграждам речник с най-често срещаните думи в тези области като ги записвам в основна форма.


После се попълват синоними - къде автоматично, къде ръчно. Ръчното редактиране е важно, за да не влизат разни остарели изгъзици. Това може и ти да си го направиш или прегледаш.


След това правя едно размножаване по форми.

И след това засичаме със сателитките, форумите и блоговете до колко базата отговаря на истината. Демек аз сканирам сателитките и засичам кои думи ги има в синонимната база и кои ги няма и обратно и на база тази операция може да се направи сравнение колко е добра синонимната база, съответно да се допълни или ореже. :)



На английски е много по-лесно. Там граматиката им е супер лесна. Red си e Red винаги. Ама на БГ червен си има 7 форми според случая - (червена, червено, червения, червеният, червената, червеното).
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

А сега като се замисля още повече тоя тул трябва да прави точно тези неща.

Дава му се основен сайт + още малко сайтове от нишата.

Сканират се. Изгражда се синонимен речник. Проверява се ръчно изградения речник. Става въпрос само за новите думи, старите думи от предишни сканирания си стоят.

И след базата вече се ползва за генериране на сателитки.
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

Ама на БГ червен си има 7 форми според случая - (червена, червено, червения, червеният, червената, червеното).

Това може и да не е необходимо в първоначалната версия, така че подозирам че броя им ще намалее доста. Вероятно няма да ми трябват над 3000-5000 гнезда по твоята терминология.

Може ли да те помоля на ЛС да ми пуснеш някаква оферта (или няколко ако има няколко опции ).


P.S. Аз за всеки случай ще си пусна обява и в пазара за да видя дали има някой нещо готово за продаване.
 
Последно редактирано:
Re: Копирано или безсмислено съдържание

Ти сигурно се майтапиш. Инструмент с който можеш да изкарваш твърдо над 1000 лева на месец (за други не знам, но аз толкова мога да изкарам със сигурност с него) да го има фрий, направо започнах деня с усмивка

Не, наистина не се шегувах :) Ако трябва да бъда честен, не знаех, че с това нещо могат да се изкарват по 1000 лв. на месец - звучи доста примамливо.
Иначе, не ми изглежда толкова сложно, не че разбирам кой знае колко, но ми се струва, че за няколко часа може да се напише такова нещо? Или бъркам?
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

да бе, не можело без сателити... на това му викаш SEO?

1. Когато се класираш в някоя много тежка ниша без никакъв бюджет, тогава ще ме учиш. Аз имам три по тоя начин в трите най-тежки ниши в Бг.
2. Съвсем скоро ще публикувам една статия която се казва: Подобряване на резултатите от SEO чрез елиминиране на слабите места. Прочети я. Ако си много тъп я прочети два пъти или може би три.


Не, наистина не се шегувах :) Ако трябва да бъда честен, не знаех, че с това нещо могат да се изкарват по 1000 лв. на месец - звучи доста примамливо.
Иначе, не ми изглежда толкова сложно, не че разбирам кой знае колко, но ми се струва, че за няколко часа може да се напише такова нещо? Или бъркам?

Обосновал съм се защо и колко може да се изкарват. Това обаче не значи че всеки може да ги изкара. Аз мога защото имам клиенти, да кажем Оггин може да изкара в момента и повече ако има още повече клиенти на опашка - просто тула си върши голечи обеми работа които така и така трябва да се свършат ако се занимаваш със seo. Ако не се занимаваш със seo - не ти трябва, само ще си дадеш парите.


Не, за няколко часа не може да се напише такова нещо. Ето пример: mlazarov следи темата, няма нищо общо с фирмата ни и е отличен програмист - попитай го него.
 
Последно редактирано:
Re: Копирано или безсмислено съдържание

Да дам и аз моето мнение по темата. Всъщност в безсмисленото съдържание няма нищо лошо. Ако ще пълним сателитки - ок, става. Аз също го правя.

Използвам WP Aggregator Ultimate на Еди и трябва да ви кажа, че всичко, което той генерира по сателитите се индексира чудесно. Особено, ако сайта не е супер нов, а е да речем на 3-4 месеца.

Направил съм с минимални настройки да ми генерира 100% уникално съдържание, наситено с ключови думи. И линкове в статията където аз пожелая - не прекалено често, не прекалено рядко.

Единствения недостатък е, че статиите не могат да се добавят по социалки, по разбираеми причини.
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

По разбираеми причини не можем да разкриваме кой е закупил инструментите и просто не мога да напиша "Иване, няма ли да кажеш мнение" затова се кефя на абсолютно всяко мнение, без значение дали е лошо или добро.

Когато започнах да продавам такива джаджи ме изуми че това е едно от най-важните неща - не пазиш ли тайната на клиента никоя международна фирма няма да купи.

Радвам се че най-накрая някой безпристрастен се осмели да напише някакво мнение. Не е толкова страшно да кажеш: аз ползвам "това" или "онова", единствено не е добре да пишеш на кой сайт го използваш.


Единствения недостатък е, че статиите не могат да се добавят по социалки, по разбираеми причини.

Скоро и това ще може. Ъпдейтите са безплатни така че със сигурност ще получиш ъпдейта.
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

Не, за няколко часа не може да се напише такова нещо. Ето пример: mlazarov следи темата, няма нищо общо с фирмата ни и е отличен програмист - попитай го него.

Все още си мисля, че това не е чак толкова сложна задача и е въпрос на часове, да се скалъпи нещо, което да работи. Ако намеря малко време днес, може да се опитам да напиша нещо такова на PHP.
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

Все още си мисля, че това не е чак толкова сложна задача и е въпрос на часове, да се скалъпи нещо, което да работи. Ако намеря малко време днес, може да се опитам да напиша нещо такова на PHP.

Замяната на думи в основна форма е лесна работа, проблема е откриването на основната форма (за което си има алгоритми), както и последващото обръщане на основната форма на синонима към формата на думата, която се заменя.
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

В интерес на истината, задачата не е толкова лека, колкото си мислех. Преди малко приключих с програмата, и успях да я пусна. Ето и резултата:

Оригинален текст:
Код:
Минути преди 11 ч. тази сутрин правителственият "Еърбъс", който бе изпратен до Либия да прибере българските граждани оттам, кацна на летище София.

С него е пътувала една българска гражданка, останалите пътници са граждани на Хърватия, Сърбия, Македония и Китай.

С правителствения самолет са пътували общо 83-ма души.

Пред журналисти заместник-министърът на външните работи Константин Димитров посочи, че на този етап няма българи, които да чакат на летището в Триполи.

По думите му правителството има готовност да изпрати друг самолет за наши сънародници, които искат да бъдат изведени от Либия.

Текст, автоматично заместен със синоними:
Код:
Моменти преди 11 ч. тази сутрин правителственият "Еърбъс", който бе изпратен до Либия да прибере българските поданици оттам, кацна на летище София.

С него е вървяла една българска гражданка, останалите друмници са поданици на Хърватия, Сърбия, Македония и Китай.

С правителствения самолет са обикаляли делнично 83-ма усеща 

Пред кореспонденти заместник-министърът на повърхностните трудове Константин Димитров посочи, че на този етап косвена българи, които да разчитат на аеропристанището в Триполи.

По словата му управлението притежава готовност да изпрати друг самолет за наши сънародници, които щат да бъдат изведени от Либия.

Както сами можете да видите, някой от думите са заместени неправилно. Другото, което ме притеснява е, че само 28% от думите в оригиналния текст за заменени. Това не е ли твърде малко? Горе долу колко процента от думите е добре да се променят?
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

На 50-90% уникални са моите (които аз ги правя) - в зависимост от целта. Когато ги правя за директории за статии - 80 до 90% уникалност. За колегите не мога да знам.

Забележи че 80-90% уникалност не означава 80-90% от думите да са различни, може да са и с различен словоред, комбинации от единствено/множествено число и други. Важното е да е смислен текста и да е уникален.

Аз не бих се наел да се уча тепърва ако това не ми е работата. Лошото е че ми е.
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

Само да кажа - безмисленото съдържание не води до изграждане на качествен Linkwheel, който да може сам да се поддържа. Всъщност изграждане по Linkwheel стратегия е невъзможно с безсмислено съдържание. Все пак хората линкват и буукмаркват само интересно и смислено съдържание, нали така? В момента разработвам един блог на английски със смислено съдържание. Искам да ви кажа че блога направи толкова беклинкове за 1 месец, колкото аз ръчно не мога да направя с регистрации по форуми... Замислете се.
 
  • Like
Реакции: biks
Re: Копирано или безсмислено съдържание

iradeum супер, браво за бековете към блога ти, но според мен трябва да се обърне сериозно внимание на едно важно допълнение: англоезичен блог ...

аз лично мисля, че всичките тия бърборения и писания на хората от уеб спам екипа на гугъл, че видите ли хората сами почвали яко да линкват съдържанието ти ако било супер качествено е просто прах в очите, демагогия :)

Според мен огромна част от собствениците на сайтове в БГ въобще не знаят как да направят ЛИНК, не знаят и що е това линк, думата линк звъчи непознато и някак си страшно.
Сайтовете им се изработват и евентуално поддържат от разни уеб професионалисти, а на тези уеб професионалисти никой не им плаща и нямат особена изгода да слагат просто така линкове даже и към супер ценно съдържание намерено просто така в Интернет :) ... или бъркам?

Според мен по-голямата част от уеб съдържанието се управлява от уеб / сео профита и съответно дърдоренията на Мат Кътс за бековете нямат почва, поне у нас.

искам да поясня, че това е личното ми мнение :)
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

lubo777, абсолютно прав си. Качественото съдържание се проваля (ако чакаш да набере линкове от само себе си) в сравнение с една тъпа и набързо написана страница субмитната дори само в няколко социалки.

За сравнение: писал съм на няколко пъти качествени статии, бил съм първия източник който пише по темата в България и това не впечатли никого. 3-4 човека казаха: "супеееер, много полезно, мерсииии за авантата, ще го пробваааам" и толкова :)

Няколко месеца след това едва съм хванал 5-6 линка. Освен че откраднаха няколко сайта части от статията без да ме цитират - никакъв друг резултат :(

Всичко това е безсмислено в сравнение с времето за добавянето на 5-10 линка към друга (некачествена) страница от сайта на същата тематика.

Истината е: Дори да имаш качествен контент ако не пуснеш линкове към него от поне 20-30 сайта си нула.
 
Последно редактирано:
Re: Копирано или безсмислено съдържание

lubo777, абсолютно прав си. Качественото съдържание се проваля (ако чакаш да набере линкове от само себе си) в сравнение с една тъпа и набързо написана страница субмитната дори само в няколко социалки.

За сравнение: писал съм на няколко пъти качествени статии, бил съм първия източник който пише по темата в България и това не впечатли никого. 3-4 човека казаха: "супеееер, много полезно, мерсииии за авантата, ще го пробваааам" и толкова :)

Няколко месеца след това едва съм хванал 5-6 линка. Освен че откраднаха няколко сайта части от статията без да ме цитират - никакъв друг резултат :(

Всичко това е безсмислено в сравнение с времето за добавянето на 5-10 линка към друга (некачествена) страница от сайта на същата тематика.

Истината е: Дори да имаш качествен контент ако не пуснеш линкове към него от поне 20-30 сайта си нула.

Съдържанието ти може да е било качествено, но нишата (топика), за който си писал вероятно не е бил интересен на широката аудитория. Ако темата е била безинтересна за обикновения потребител, то няма как да Vote-ват и Link-ват към тебе. Пример: СЕО статия - апсурд някой да линкне към тебе. За моя блог - мисля че изключително много хора линкват към картинките (незнайно защо). А блога е от 2 месеца и вече има към 250 посещения дневно, дошли през stumbleupon, google, google images, syndicated views и т.н.
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

Уточнение: Пиша съдържание не само за фирмения ни сайт, а и за поне 10-на сайта на клиенти. Нишите са невероятно разнообразни :)

Всеки път резултата е почти един и същ. Може да се дължи на факта че не пиша съдържание за олигофрени (чалга, чалга певици, клюки, смешни снимки с храчещи котки и други такива харчещи се от същите олигофрени тематики)
 
Re: Копирано или безсмислено съдържание

Може да се дължи на факта че не пиша съдържание за олигофрени (чалга, чалга певици, клюки, смешни снимки с храчещи котки и други такива харчещи се от същите олигофрени тематики)

Вервайте ми, на това се дължи :D. Никой няма да ти вотне за статия, която казва какви са качествата на PVC дограмата, фор екзампъл! Виж, ако пишеш за балкона на Андрея, хм ... друга работа ше е
 
Последно редактирано:
Re: Копирано или безсмислено съдържание

Ха е човекът над мен може би е прав за вотването, само че не знам дали си запознат, че бая трудно ще правиш пари от подобен сайт, освен ако не е новинарски някакъв, за което пък ще ти трябват много пари за първоначален капитал. А сайтчета за дограми, мебели, сайдинг и т.н си носят прилични пари с много малко вложени средства в тях ;)
 

Горе