SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Котировки в реално време? (валута, борса?)

Някой имал ли е взимане даване с подобни котировки?

Имам един проект, в който ще искам да показвам почти всичко, което е възможно, включително детайлни данни за минали периоди и т.н. :)
 
Re: Котировки в реално време? (валута, борса?)

Аз съм имал, ама не дотам, че да покзвам графики и т.н. Ако този който ти дава данните не ти дава хистори и графики, трябва да си ги изчисляваш и създаваш сам, което си е акстра работа.
 
Re: Котировки в реално време? (валута, борса?)

И за задни периоди не ми върши работа, така или иначе.... :)
А ти от къде взимаше данните?

Други идеи? :)
 
Re: Котировки в реално време? (валута, борса?)

Виж това например, може да вади и графики и да избираш периода. От сайтовете на различни брокери могат да се извадят много подобни неща ...
 
Re: Котировки в реално време? (валута, борса?)

Ами моето беше малко по-сложно от показване и история - работехме с фондове и трябваше да изчисляваме комисионни. Иначе имаше идея да се прави подобна система за валути и там смятахме да взимаме усреднена за деня (пр.12:00) и да я ползваме нея. Обаче ако искаш да си пазиш данните и да правиш графика - май всичко трябва да си пазиш при тебе, което не мога да си представя какъв обем ще е след известно време.
 
Re: Котировки в реално време? (валута, борса?)

аз ползвам тия http://www.xe.com/
имат платен XML feed за много валути. Дават ежедневни курсове. Ползваме го за даване на цени в чужди валути.

За миналото ще ти трябва база да си направиш.
 

Горе