SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Кражба на съдържание, моля за съвет.

rodot

New member
Здравейте,

Случайно попаднах на сайт на мои "колеги", които почти 100% копират текстoвете на http://alpmaster-bg.com. Дори на 1 място са пропуснали да сменят имената на фирмите. Свързах се с тях, казаха че ще редактират имената, но иначе нямало да пипат текстовете. Та въпросът ми е какво да ги правя тия.

Поздрави,
Тодор

П.П.
Извинявам се ако темата ми е в погрешен раздел на форума.
 
Имах подобен случай, бяха ми копирали цяла статия. Сайта ми беше изпаднал на 2-ра страница, 3 месеца се чудих какъв е проблема. След което ги докладвах на Google и сайта се завърна на 1-ва страница :) Лошото е че отнема време. По-добре ще е да я свалят сами.
 
Принципно ако си първи, имаш правилни микроформати за дата и rel="canonical" и други щуротии, митовете са, че изобщо проблеми с копирано съдържание от друг сайт няма да имаш. Но ще ми е интересно да чуя някой специалист по темата :)
 
Пусни им DMCA репорт към Гугъл. Ако съдържанието на началната им страница е откраднато от теб, направо ще им изчезне целия сайт. Това ми е любимото :)

Също така можеш да използваш инструмент за замърсяване на съдържанието при копиране с цел да копират глупости без да се усещат. Така отново техния сайт пада. Такъв инструмент е нашият CopyPoison.
 
Гугъл много добре вижда кой е оригиналния автор на дадено съдържание.Тук никакви причини за притеснения не трябва да има.Без съмнение определен брой хора, особено от източна европа и подобни недоразвити места ще подължават да вярват че са големи ТАРИКАТИ. Но това е доста обикновена болест и Гугъл отдавна е приготвил аспирин за лечението.Не случайно Мат Кътс повтаряше ,че единственото което трябва да ви интересува е създаването на качествено съдържание, подредено по правилния семантичен начин.Също така не трябва да се вярва на някакви магии-обещаващи някакво изключение специално за вас и преебаващи всички останали!
 
И така продължението на историята:
5-6 дни след като подадох репорта получих следното писмо от google team /removals@google.com/

Hello,

Thanks for reaching out to us.

For each of the following URLs you've provided, please identify the exact content that you claim infringes upon your copyright:

alpinavis.com/
alpinavis.com/pochistvane-prozorci.html
alpinavis.com/signalna-markirovka.html
alpinavis.com/Vodostocchni-trabi.html
alpinavis.com/poddrajka-r...aorajenia.html
alpinavis.com/za-nas.html
alpinavis.com/vanshna-reklama.html

Once we have received this information, we will be able to continue our investigation.

Regards,
The Google Team

Once we have received this information, we will be able to continue our investigation.

Зачудих се какво толкова трябва да конкретизирам, при положение, че текстовете в alpinavis.com са или дословни копия на тези в alpmaster-bg.com или съвсем леко редактирани версии. Инструментът http://tool4o.com/uniq4o/ ми показваше м/у 0,1% и 8% Uniqueness при сравняване на отделните текстове. Все пак им върнах едно доста подробно писмо, което ще постна тук. Ще премахна линковете, както част от текстовете, които съм цитирал за да не създавам още дублирани версии.

Hello,
In reply to your email dated 1st april 2015, I will try to give you a more complete and accurate information.

If it makes any difference, here is the history:
We found the site alpinavis.com by accident google search several days before sending the DMCA report.
At this time the texts were copied from our web site even with the name Алпмастер – witch is the name of our company. I immediately made a telephone contact to the person given in alpinavis.com/kontakti.html and asked him to remove our company name and the duplicated texts.
After a couple of days the company name Алпмастер was replaced with Алпинавис but the text is still the same.
This was the final reason to make me send a DMCA Notice.

alpinavis.com/

The paragraph:

"ПОЧИСТВАНЕ НА КОНСТРУКЦИИ
Използваме уменията си на алпинисти и техниките на индустриалния алпийски способ за работа по труднодостъпни конструкции и съоръжения."
is an exact copy of the beginning of the initial paragraph of alpmaster-bg.com/pochistwane/...e-konstrukcii/

The paragraph:

"ВЪНШНА РЕКЛАМА
Предлагаме проектиране, изработка и монтаж на външна реклама и рекламни съоръжения"
is an exact copy of the beginning of the initial paragraph of alpmaster-bg.com/%D0%B2%D1%8A...0%D0%BC%D0%B0/

The paragraph:

"МОНТАЖ
Монтираме въздуховоди и димоотводи с всякаква форма и размер. Предлагаме проектиране и изработка на въздуховоди."
is an exact copy of the beginning of the initial paragraph of alpmaster-bg.com/%D0%BC%D0%BE...%D0%BE%D0%B2%D 0%BE%D0%B4%D0%B8-%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%BE%D 0%B4/
The text content of alpinavis.com/pochistvane-prozorci.html
ПОЧИСТВАНЕ НА КОНСТРУКЦИИ

Почистване на конструкции и съоръжен.......................................... .................................................. ........изтрито
is an exact copy of alpmaster-bg.com/pochistwane/...e-konstrukcii/

The text content of alpinavis.com/signalna-markirovka.html
СИГНАЛНА МАРКИРОВКА

Индустриалните коми.............................................. .................................................. ..................................изтрито
is very very similar to the paragraph after third H1 tag Сигнална маркировка и осветяване in alpmaster-bg.com/%D0%BF%D1%80...8%D0%BD%D0%B8/

The text content of alpinavis.com/Vodostocchni-trabi.html
ВОДОСТОЧНИ ТРЪБИ
„Алпина Ви................................................ .................................................. ..............................................изтр ито
is very very similar to the first, second and third paragraphs of alpmaster-bg.com/%D0%BC%D0%BE...A%D0%B1%D0%B8/

The text content of alpinavis.com/poddrajka-r...aorajenia.html
ПОДДРЪЖКА НА СЪОРЪЖЕНИЯ

Както .................................................. .................................................. .................................................. ..изтрито
is very very similar to the text in alpmaster-bg.com/%D0%B2%D1%8A...D%D0%B8%D1%8F/

The text content of alpinavis.com/za-nas.html
ЗА НАС

Алпина............................................ .................................................. .................................................. ...........изтрито
is an exact copy of /the only difference is the company name/ alpmaster-bg.com/%D0%BF%D1%80...A%D1%82%D0%B8/

The text content of alpinavis.com/vanshna-reklama.html is copied from two of our pages, as follows:

1.
Предлагам......................................... .................................................. ........................................................изтрито​
is an exact copy of the initial paragraph of alpmaster-bg.com/%D0%B2%D1%8A...0%D0%BC%D0%B0/

2.
Монтаж на външна реклама
Предлагаме монтаж на външна рекла............................................. .................................................. ............изтрито
is an exact copy of the first, second and third paragraphs of alpmaster-bg.com/%D0%B2%D1%8A...0%D0%BC%D0%B0/

Many thanks for support!

Best,
Todor Zuboff

CEO of Alpmaster Ltd
 
Последно редактирано:
Днес видях, че заявката ми е отхвърлена за всички 7 адреса, които съм репортнал. Основанието е, че не е предоставена достатъчно информация. В таблицата съм посочил съответните адреси, ако на някой му е интересно. В този смисъл:
  • Началната страница на alpinavis.com в няколко параграфа копира текстове от различни страници на alpmaster-bg.com. Смятате ли, че заявката за премахване на тази начална страница е основателна?
  • Основателна ли е заявката за останалите 6 адреса?
  • Има ли смисъл да подам нов репорт и, ако да, слек колко време?
  • Да подам ли новия репорт от друг акаунт?
Приемам всякави идеи, благодаря.
ОригиналКопие
alpmaster-bg.com/pochistwane/pochistwane-konstrukciialpinavis.com/pochistvane-prozorci.html
alpmaster-bg.com/промишлени-обекти/заводски-комини/

копиран е текста след третия H1 таг Сигнална маркировка
alpinavis.com/signalna-markirovka.html
alpmaster-bg.com/монтажи/водосточни-тръби/alpinavis.com/Vodostocchni-trabi.html
alpmaster-bg.com/външна-реклама/поддръжка-рекламни-съоръжения/alpinavis.com/poddrajka-reklamni-saorajenia.html
alpmaster-bg.com/промишлени-обекти/alpinavis.com/za-nas.html
alpmaster-bg.com/външна-реклама/ от тук са копирали първия параграф

alpmaster-bg.com/външна-реклама/монтаж-външна-реклама/
alpinavis.com/vanshna-reklama.html
 
Аз след множество репорти един ден осъзнах, че нервите никой не ми ги плаща. Google си правят каквото си искат и съвсем съзнателно отхвърлят репортите към авторитетните сайтове. Накрая осъзнаваш, че е по-лесно да си пренапишеш текста, отколкото да минаваш през цялата тази бюрокрация.

И след като си го пренапишеш, слагаш CopyPoison и при следващото копиране оставяш сайтовете на копирачите да се пълнят с боклуци, и Гугъл също :)
 
И на мен ми стана интересно, защо Гугъл изкарва онзи сайт по-напред от твоя, да не би да е индексирал първо онзи текст, и да мисли, че онзи е оригиналния?

Във всички случаи, и аз мисля, че подаването на репортите е губене на време - за всичкото това време можеше да пренапишеш всичките текстове. Те и без това са недостатъчни - трябва да ги обогатиш с повече съдържание, повече снимки, видео, плюс още линк билдинг и социални сигнали и прочее - всичко както си му е реда - и нещата ще се оправят.
 
Благодаря за съветите. Междувременно сагата продължава, получих още едно писмо от google, което ще сложа в отделен пост по късно.

@cloxy,
Има ли възможност инструмента CopyPoison да се ползва без обратна връзка от копираното съдържание.

@pamir,
защо Гугъл изкарва онзи сайт по-напред от твоя
какво точно търсене си направил в google?

да не би да е индексирал първо онзи текст, и да мисли, че онзи е оригиналния?
съмнява ме силно - по мои наблюдения съдържанието в alpmaster-bg.com винаги се е индексирало много бързо, обикновено между 30 минути и 24 часа, текстовете в са много по-стари от тези в другия сайт.
 
Здрасти, ами взех няколко фрази от първата страница, която си посочил - alpmaster-bg.com/pochistwane/pochistwane-konstrukcii - и ми направи впечатление, че другия сайт излиза по-напред. Възможно е да има някакъв лек филтър спрямо твоя сайт.
 
"саниране по алписки ментод, топлоизолация по алписки ментод, монатажи реклами по алписки ментод, боядисване по алписки ментод, почистване по алписки ментод"- добре че Гугъл е умен и им разбира грешния правопис на ключовите думи във метатага.
Аз лично не бих използвал Уърдпрес за сайт на такава фирма.
 
Последно редактирано:
Ако си мислите, че гугъл ги бърка кой от кого копира, жестоко се лъжете. В гугъл нещата стават все по-зле и никой не работи в полза на хората, гледат си техния интерес и са заебали всичко останало, дори линковете индексират след месеци...
 
Сагата приключи, почти. Вече напълно споделям мнението на cloxy
Аз след множество репорти един ден осъзнах, че нервите никой не ми ги плаща. Google си правят каквото си искат...
Влязох в безкрайни преписки с Google, в следствие на което част от докладваните адреси действително бяха премахнати, за други ми поискаха още информация. В един момент ми омръзна, запознах моя адвокат със случая и след размяна на писма м/у адвоката и плагиатите сайтът беше затрит изцяло, с уверения, че повече няма да се случва. Казвам, че сагата е приключила почти, защото умниците бяха нацвъкали и купища обяви с копиран текст. Повечето администратори на сайтове за обяви се оказаха доста разбрани хора и премахнаха въпросните обяви, за което им благодаря. Останали са още 4-5, но имам уверението на Алпинавис, че ще ги премахнат, след празниците.

Големи благодарности на cloxy за скрипта и API-то. Ако някой се интересува от юридическата страна на въпроса мога да дам подробности.
 

Горе