SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Къде да подам оплакване в Гугъл

georgimateev

New member
Здравейте колеги. Аз съм СЕО на http://tvtv.bg/ , а http://bgtelevizor.net/ най-нагло се опитват да ни окрадат сайта 1:1. Знам, че някъде в Гугъл може да сигнализирам за duplicate content, но не съм сигурен къде точно. Ще се радвам на помощ.
 
Re: Къде да подам оплакване в Гугъл

Първо пиши до тези дето го крадат, ако няма отговор и действие, до хостинг провайдера им.
Обикновенно от хостинга ще свалят краден сайт в рамките на 24. Е това е за US хостинг, за БГ или друга черна държава нямам идея...

От гъгъл няма да предприемат нищо без DMCA, което си е сложна процедура и не съм запознат. Най-бързото и елегатно решение си остава писмо хостинга. Хостването на крадени материали които са интелектуална собственост е подсъдно, и не знам за провайдер който иска да си създава подобни проблеми. Освен това можеш да прочетеш, че в TOS на всеки провайдер е забранено...
 
Re: Къде да подам оплакване в Гугъл

georgimateev каза:
Знам, че някъде в Гугъл може да сигнализирам за duplicate content, но не съм сигурен къде точно. Ще се радвам на помощ.
ами по принцип google казва оплачете се тука:
http://www.google.com/contact/spamreport.html

ама я го прочетат близките няколко години я не, аз само веднъж съм виждал резултат от репортване там и то беше 2 месеца след репорта и ставаше въпрос за сайт на първа позиция сред 60 000 000 резултати в google.co.uk и то за hidden text и links. Там има и опция за duplicate content , отнема 1 мин така че вземи пробвай, а дали ще ти обърнат внимание , кои знае...
 
Re: Къде да подам оплакване в Гугъл

гугъл не знае нищо за този сайт, защото на бгтелевизора има само един редирект. те са под друг домейн - http://www.iptvportal.org . А иначе тоя не е откраднал няколко бутончета, а абсолютно целия лейаут, което е чужда интелектуална собственост, защитена със закон. Цялата подредба на сайта и т.н. И понеже много мразя от моите лайна лютеница да си правят, ще направя всичко възможно да му сваля сайта, докато все още няма контент, а когато минавам през Мюнхен някой път, ще го намеря и лично и ще му обясня някои неща от живота.
 
Re: Къде да подам оплакване в Гугъл

А на гуугл искаш да пишеш оплакване за това че са ви откраднали лейаут?

Между другото контента на сайта ви хИч не е уникален -
http://www.google.com/search?source...ъщо+така+няма+да+има+глоби+при+нарушаване+на"
http://www.google.com/search?source...ни+членове+на+животинското+царство,+а+новите"
И вие си вземате инфо от други сайтове.
 
Re: Къде да подам оплакване в Гугъл

хехе, това да гепиш дизайн/layout/съдържание от сайт с който си в пряка конкуренция е доста тъпо, съгласен. ако ще го правиш гледай да е от сайт от който шанса да те сбарат е нулев ;)
 
Re: Къде да подам оплакване в Гугъл

между другото, тези са откраднали и тв стрйимовете на gledai.tv .. може и обратното да е, но не вярвам
 
Re: Къде да подам оплакване в Гугъл

Стриймовете да не са интелектуална собственост защитена от закона :)

Аз предлагам да драснеш едно леко строго обосновано писмо на собственика на въпросния сайт. Случвало ми се е подобно нещо и при мен имаше ефект.
 
Re: Къде да подам оплакване в Гугъл

nbsp каза:
Първо пиши до тези дето го крадат, ако няма отговор и действие, до хостинг провайдера им.

Ако това не помогне заведи дело.
Писна ми от разни тъпаци дето копират чужди сайтове и си нямат идея какво е авторско право и тн... За такива тъпаци, първо заплаха и след това съд.

Иначе не виждам какво общо има google с всичко това, те не са нито следствие нито съд че да се занимават с явно нарушаване на закона.
 
Re: Къде да подам оплакване в Гугъл

Еми аз говорих с човека по телефона. Той каза, че щял да свали дизайна и, че този му бил само за проба. Естествено, не му вярвам, защото вече е напускал банери тук-там и те използват същия стил. Що се отнася до стриймовете, gledai.tv едва ли ще спят дълго време още. А що се отнася до контента на нашия сайт, ние получаваме информацията директно от телевизиите. Конкурентите ни също. А и се съмнявам, че някой плаща кой знае колко пари на някого, който да преработва готовите новини и програми до такава степен, че да ги направи уникални. Все пак индексираме 60 програми, доста е трудоемко. От логическа гледна точка път, не мислиш ли че уникално съдържание в сферата на програмата на телевизията би било странно? Все пак на всички сайтове би трябвало да пише "21:45 Шампионска лига" и нищо друго :)
 
Re: Къде да подам оплакване в Гугъл

Здрасти Георги аз съм студент в Мюнхен също и този сайт беше рекламиран на последното бгпарти тук с Деси Слава
не знам на кого точно е сайта , но познавам админа на bgparty.de който със сигурност е или познат със админа на бгтелевизора или е негов също .Сега за сега бгтелевизор е мижаво сайтче в което никой не влиза и което никои не може и да ползва ,понеже нищо не бачка .А що се отнася за гледай.тв от тях по големи крадци нема .Всичките им стриимове са крадени от тук и от там .Те са собственост на нетсенсе които притежават ексчендж бг и филмите.ком
и единственото което правят е използване на готови стриимове .
 
Re: Къде да подам оплакване в Гугъл

Стриймовете са свободни. При тях на става дума за "крадене". Инак и на мен от доста време ми се въртеше идея подобен каталог, но май изтървах момента :)
 
Re: Къде да подам оплакване в Гугъл

ViChiX каза:
Стриймовете са свободни. При тях на става дума за "крадене". Инак и на мен от доста време ми се въртеше идея подобен каталог, но май изтървах момента :)

как са свободни? не говоря за авторско право, защото от всичките стриймове на бг телевизии само нетера и iptv имат някакви споразумения с телевизиите - всички други са пиратски. става въпрос за това че, някой (bgtelevizia.com примерно) си плаща доста за bandwidth и след това някой друг (gledai.tv) му взима стрийма и го предоставя на всичките си посетители, което може да струва терабайти в откраднат bandwidth на bgtelevizia. в този смисъл имам предвид че са "крадени" - за лиценза е ясно че го нямат..
 

Горе