SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Къде да се рекламира

Къде да се рекламира


  • Общо гласове
    26

borislav123

New member
Здравейте, колеги
клиента е подготвил пари за оптимизация, но и за реклама
и ме пита къде да се рекламира

имам някои идеи, но искам да питам и вас за мнение
 
Re: Къде да се рекламира

Много зависи от бранша. Аз до сега съм рекламирал навсякъде - буквално навсякъде. Резултатите от Google са най-добри, следвано от ФБ, и след това всичко останало.
 
Re: Къде да се рекламира

Що няма отговор от всичко по много ? :)
 
Re: Къде да се рекламира

под друго влизат много неща - конкурси, промоции, състезания - за вайръл - както Notebook.bg и т.н. - което като похват хич не е за подценяване
 
Re: Къде да се рекламира

какво гони клиента ? трафик или продажби ?
 
За: Къде да се рекламира

За: Къде да се рекламира

Facebook е добро място за реклама, имаш таргетирани посетители. Освен това паралелно можеш да си развиваш FB страницата, която реално си е актив, който ще ти остане след рекламата.
 
За: Къде да се рекламира

За: Къде да се рекламира

Статии и банери в профилирани сайтове.
Другото е за имидж.
 
Re: Къде да се рекламира

SEO + AdWords си е традиционна комбинация. Може и фейсбук, но зависи от нишата. Банерите по сайтовете пак са удачен вариант, като може и същите банери да се използват и за ретаргетинг.
 
За: Къде да се рекламира

За: Къде да се рекламира

За продажби и високо ROI препоръчвам реклама във ФБ и класическото Adwords, ако е висококонкурена ниша и оптимизация по-малко конкурентите думи/фрази.
Не бих заложила на банерна реклама и реклама в българските платформи за рекламни карета(като EasyAds и Probook).
 
За: Къде да се рекламира

За: Къде да се рекламира

за мен по-добро от adwords няма.за продажби
 
За: Къде да се рекламира

За: Къде да се рекламира

Колкото и изтъркано да звучи - Adwords + Facebook. Всякакви други рекламни кампании е твърде възможно да не донесат желания резултат, особено ако човекът, който ги организира не е с голям опит.
 
Re: Къде да се рекламира

Adwords = Конверсия
Facebook = трафик + налагане на бранд

Ако иска да продава SEO + Adwords.
 
За: Къде да се рекламира

За: Къде да се рекламира

Аз не бих пропуснал Изи-тата като вариант (тъй като спомена ноутбук, та да кажа и те къде пускат реклама).
 
За: Къде да се рекламира

За: Къде да се рекламира

според мен Гоогле е номер 1 , поне при мен е така...
 
За: Къде да се рекламира

За: Къде да се рекламира

Тъй като не си споменал сайта и за коя държава ства дума споделям и моя опит с Adwords за да не останеш изненадан. Adwords ползвах на френски сайт и се гонеха продажби на матраци. Над 2000 евро в Adwords и нито една продажба. Само да вметна, че освен нашите рекламни карета имаше и карета които бяха направени специално за сайта от екипа на Adwords. Така, че грешка в самите реклами нямаше. Във Франция колкото и малък рекламодател да си имаш мениджър от Гугъл който отговаря за твоя акаунт и ти се обажда дори и по телефона.
Но пък преди години правих Adwords реклама за български сайт и имаше някакви продажби, но стоките бяха евтини и парите за рекламата превишаваха печалбата от продажбите от тази реклама.
 
Re: За: Къде да се рекламира

Re: За: Къде да се рекламира

Facebook е добро място за реклама, имаш таргетирани посетители. Освен това паралелно можеш да си развиваш FB страницата, която реално си е актив, който ще ти остане след рекламата.

Не си заслужава да си губиш времето да развиваш фб страница, като просто можеш да си купиш такава и то с аудитория по твой избор:)
 

Горе