SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Лаптоп за Linux

miratrade

Senior Member
Препоръчайте какъв лаптоп е добре да се вземе и да работи отлично на Linux Ubuntu (тези които имате опит разбира се).
До към 800-900лв - то е ясно, че като не разбираш гледаш цената и......
 
Re: Лаптоп за Linux

Първо си харесай марка и модел. После пусни едни сърч с марката и модела и думата Ubuntu. Ако в първите 10 мнения не се появят статии за проблем с ОС-а, значи действаш. Аз бих ти препоръчал да си вземеш с Уин, не щото съм им голям фен, а защото някои услуги (подаване на декларации за доходите и ДДС декларации), става само под Уиндоус. Та правиш си един дуал бут и си перкаш с Лин-а.
 
Re: Лаптоп за Linux

ThinkPad серията на Lenovo е гаранция за това, че няма да има неразпознати драйвери. Изобщо всеки един по-марков компютър не би трябвало да ти прави проблеми, примерно Vostro серията на Dell, HP също имаха бизнес серия, мисля че се казваше EliteBook.

Ако лаптопът върви с някаква форма на Windows, тогава е много вероятно да има драйвери само за Windows и то за текущата версия. В такъв случай ще трябва време, за да излязат съответните драйвери за Linux. Това го казвам от личен опит, така че от такива лаптопи трябва да се бяга!

Последният вариант е да гледаш за лаптопи, които идват с инсталиран Ubuntu или Mint (което е пак дистрибуция на Ubuntu). Повечето лаптопи в днешно време идват така, което е страхотно :)
 
За: Лаптоп за Linux

За: Лаптоп за Linux

Преди месец купихме за фирмени нужди няколко ASUS X54HR-SX297D 15.6/B970/4G/500G/1GV/BK/2Y от Резет, но ги има и по другите места, учудващо бързи под убунту предвид цената им.......

Ползват се за ФФ, изключително тежки таблици със стотици инпути и често над 1мб размер и офис, за друго не знам как са
 
Re: Лаптоп за Linux

Аз бих ти препоръчал да си вземеш с Уин, не щото съм им голям фен, а защото някои услуги (подаване на декларации за доходите и ДДС декларации), става само под Уиндоус.

Или си инсталираш VirtualBox, а в него Win XP :)
 
За: Лаптоп за Linux

За: Лаптоп за Linux

Я я малко повече инфо за virtualBox какво точно прави, ако тръгне на линукс - да не би да може да върви нещо от сорта на аутокад - от кога търся някво такова решение :)
 
Re: Лаптоп за Linux

Програма за виртуализация. Чрез нея, можеш да инсталираш операционна система в контейнер и да работи върху основната операционна система. Иначе казано, ако разполагаш с мощен компютър, можеш да си ползваш линукса, а когато имаш нужда от уиндоус приложение, просто да пускаш допълнителната операционна система.
 
За: Лаптоп за Linux

За: Лаптоп за Linux

Ясно значи не е нещо от сорта на Wine. Не, че под wine тръгва аутокад или някви такива счетоводни за windows....
Масово като че ли за това го държат хората уиндоуса :)
 
За: Лаптоп за Linux

За: Лаптоп за Linux

Разгледай моделите в нет-а, харесай си няколко и ги пусни в темата, за да ги обсъдим и да ти препоръчаме кой ще ти свърши работа

Явно не си ме разбрал. Да мога да разгледам моделите в нета но питам за мнение от някои от вас дето е "патил" дет се казва. Тоест опит кой става кой не, кой се държи .....
 
Re: За: Лаптоп за Linux

Re: За: Лаптоп за Linux

Ясно значи не е нещо от сорта на Wine. Не, че под wine тръгва аутокад или някви такива счетоводни за windows....
Масово като че ли за това го държат хората уиндоуса :)

Ако можеш да отделиш малко повече пари си вземи нещо на леново, тинкпад.
Отновсно виртуализацията - не, е вине, но ще можеш да пускаш всяка програма, която работи под уиндоус. Т.е. доооста по-добро от вине. Единственото е, че заема ресурси - трябва ти по-мощен лаптоп или поне с повечко рам (8ГБ напр)
 
Re: За: Лаптоп за Linux

Re: За: Лаптоп за Linux

Да мога да разгледам моделите в нета но питам за мнение от някои от вас дето е "патил" дет се казва....
Забравих да пиша, че ползвам еМашинес на който вече трета година върви отлично Федора, но по някаква причина на два пъти Убунту-то ми крашва.
 

Горе