SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Лечение от Пингвин?

mattcuts

New member
Здравейте,

Какво бихте посъветвали клиент ударен от Пингвин - опит за оправия или нов домейн? Пример: ел. магазин, 50000+ страници, линк профил: 20% много качествени линкове, 80% форум, блог спам, артикъл, наказани директории, и др.

Има ли някой, някакви наблюдения върху сайтове, които са успяли да възвърнат позициите си. Тъй като от моя скромен опит не съм видял оправия, моля споделете дали имате резултат с:

- Google Disavow & Link removal
- линк билдинг след наказанието - само бранд, само качествени /ненаказани/ сайтове
- Супер он пейдж и много съдържание 100% уник. + картинки /това е, което аз пробвам/
- Реконсидерейшън рекуест за Пингвин??? има ли такова нещо или той е само за Панда?
- Линкове от G+ автори /About > Contributor/ - реален резултат?

Наскоро официално показаха сайт оправил се след наказание, но 1во от Гугъл естествено отрекоха дали изобщо е имало такова пък камо ли дали се е оправил, 2ро сайта е супер авторитетен.

Съветите от презентацията на oggin на семинара на интерактив също със сигурност са само в плюс, НО РЕАЛНО заслужава ли си да се инвестира време пари за оправянето на линк профила на такъв сайт, особено ако има някакви качествени линкове вече?

И най-вече, има ли някой опит с тотално възвръщане на позициите /не само частично/ или това е мираж :fight:
 
Re: Лечение от Пингвин?

От личен опит:
Първият пингвин ми "изяде" един сайт. Пускал съм поне 10 молби за преразглежда всички след направени промени - махнати тагове, променен линк профил /според новите изисквания, всичко да изглежда натурално/, с disavow tool няколко пъти забранявах домейни и линкове и какво ли още не ...
резултат 0

Естествено има хора които са си "излекували" сайта но .... при мен не се получава
 
За: Лечение от Пингвин?

За: Лечение от Пингвин?

Аз не бих се впускал в дългосрочни мероприятия и инвестиции. Утре може пак от Г да се сетят за някой ъпдейт и хоп всичко на вятъра. Просто си гледай бизнеса на магазина и предлагсй качествен продукт и ползвай платена реклама. Не е толкоз скупо в сравнение с оптимизацията.
 
Re: Лечение от Пингвин?

Наказанието на интерфлората беше ръчно за купуване на линкове, а не пингвин. Когато Гугъл видяха, че ония взеха мерки за премахване на линковете ги върнаха пак ръчно след 11 дни.

Аз лично бих взел нов домейн със същото име и бих започнал отначало.

Деиндексираш сегашния. Никакви редиректи от стария, просто една страница с линк, че сте се преместили на нов адрес.

Ако съдържанието е читаво, Г бързо ще захапе и ще започнеш да катериш.

Останалото за стартиране на нов сайт, го има в презентацията :)
 
Re: Лечение от Пингвин?

Здравейте, при смяна на домейна, какво правим с трафика, който все пак си го има, ако няма никакви редиректи ?
 
За: Лечение от Пингвин?

За: Лечение от Пингвин?

Благодаря за отговорите: web3, kuzmanin, oggin

Като лечение за Пингвин/Панда аз бих добавил и Адуърдс към новия/стария домейн - който както предпочете за домейна.
 
Re: Лечение от Пингвин?

Наказанието на интерфлората беше ръчно за купуване на линкове, а не пингвин. Когато Гугъл видяха, че ония взеха мерки за премахване на линковете ги върнаха пак ръчно след 11 дни.

Аз лично бих взел нов домейн със същото име и бих започнал отначало.

Деиндексираш сегашния. Никакви редиректи от стария, просто една страница с линк, че сте се преместили на нов адрес.

Ако съдържанието е читаво, Г бързо ще захапе и ще започнеш да катериш.

Останалото за стартиране на нов сайт, го има в презентацията :)

@oggin - може ли малко уточнение по въпроса.
Ето аз как го разбирам: имам домейн.ком, накълван от пингвина. Премахвам го от индекса, като оставям само една 404 страница. На нея пиша "Преместихме се на домейн.нет" (с линк или без линк???). И сайта (след като е деиндексиран) го слагам както си е на домейн.нет

Незнам дали правилно съм разбрал, ако може малко инфо.

Мерси
 
Лечение от Пингвина?

Лечение от Пингвина?

Аз лично бих взел нов домейн със същото име и бих започнал отначало.Деиндексираш сегашния. Никакви редиректи от стария, просто една страница с линк, че сте се преместили на нов адрес.

При цялото ми уважение, oggin, не си прав. Развиването на един домейн за който са направени всички тези неща които е описал човека струва маса пари. Нито нов сайт, нито редиректите могат да ти върнат бранда и целия този труд. А и наказанията за пингвин ще ги предадеш чрез редиректа - с него редиректваш и голяма част от силата на тия линкове.

Ако наказанието се дължи само на Пингвин и сайта ми до момента има условно казано линк билдинг за 1000 лева, аз бих вложил нови поне 500 лева в линк билдинг по правилния начин. Убеден съм че ако нещата в досегашния линк билдинг на сайта не са тотално объркани още от началото (ако няма линкове от голям брой лоши сайтове), ще го върна на позиции и дори ще го вдигна по-високо от допреди-пингвиновите му позиции.
 

Горе