SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Линкове от Фейсбук оказват ли влияние?

hitarpetar79

New member
Здравейте аз съм нов във форума и също така в оптимизацията.Имам Фейсбук страница и сайт на една и съща тематика с почти едно и също заглавие.Въпроса ми е следния,когато поствам в Фейсбука и слагам линк към въпросния сайт това оказвали негативно влияние.Доколкото знам линковете от Фейсбук са "nofolow".Една седмица след въпросната публикация във Фейсбук,позицията на сайта и на фейса ми паднаха на долу с няколко позиции.Това ми се случва за втори път след ъпдейта на 4ти октомври.Някой има ли някаква идея по въпроса?
 
Последно редактирано:
- ако това са единствените връзки към сайта ти, значи че отговора е "да", при това доказано от пробата ти/теста неположително;
- ако не са, значи че другите линкове са имали евентуално негативно влияние.
Най-вероятно е отговора да е "не".

P.S. Real SEO is not following what Google updates do. Real SEO is not being touched by any of them!
 
- ако това са единствените връзки към сайта ти, значи че отговора е "да", при това доказано от пробата ти/теста неположително;
- ако не са, значи че другите линкове са имали евентуално негативно влияние.
Най-вероятно е отговора да е "не".

P.S. Real SEO is not following what Google updates do. Real SEO is not being touched by any of them!
 
Имам и други входящи линкове естествено.Все пак с падането на позицията ми отидох на 7ма позиция,а бях на четвърта на въпросната ключова дума.Съмнява ме един блог в блогър,който имам и пиша статии чат пат с линк към сайта ми,и вече го спрях. Дано да има ефект
 

Не вярвам на нито една дума от това, което е писано в тази статия. По моите наблюдения, и от това, което съм чувал от колеги, социалните сигнали имат голямо значение.

Не става въпрос обаче за самия линк от Фейсбук, той сам по себе си се съмнявам да оказва каквото и да било влияние. Влияние оказват харесванията, споделянията и въобще социалната активност.
 

Горе