SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Логическа проверка при регистрация във форум

s1yf0x

banned
Екип
Колеги, помагайте.... ако някой ползва SMF като платформа за форум, нека сподели РАБОТЕЩА логическа проверка при регистрация. Под логическа имам предвид "въпрос-отговор". CAPTCHA вече не е антибот спирачка, защото се пренабива ръчно, а последно време е на мода псевдооптимизация с разни бластери на мнения и спама по форумите е ужасен. Нека всеки, който има решение за phpbb и други платформи да го сподели тук въпреки, че конкретно ми трябва за SMF.
 
За: Логическа проверка при регистрация във форум

За: Логическа проверка при регистрация във форум

именно същото ми трябва за SMF
 
За: Логическа проверка при регистрация във форум

За: Логическа проверка при регистрация във форум

за SMF ползвам Anti-Bot Registration Puzzles и Stop Spammer заедно. Първото може да се поореже малко като вариант на задачките и въпросите, защото някои идват пък терсене за потребителите :) , а който мине първото и го има в базата на Stop Spammer си остава неактивен и маркиран.
 
За: Логическа проверка при регистрация във форум

За: Логическа проверка при регистрация във форум

Опитай това - много е просто, но е ефективно. Мисля, че нямаш проблем да пригодиш кода за всеки един сайт. При мен работи безотказно.
Код:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" >
<head>
    <title>BotBoot</title>
    
    <script type="text/javascript">
    var a = Math.ceil(Math.random() * 10);
    var b = Math.ceil(Math.random() * 10);       
    var c = a + b
    function DrawBotBoot()
    {
        document.write("What is "+ a + " + " + b +"? ");
        document.write("<input id='BotBootInput' type='text' maxlength='2' size='2'/>");
    }    
    function ValidBotBoot(){
        var d = document.getElementById('BotBootInput').value;
        if (d == c) return true;        
        return false;
        
    }
    </script>
</head>
<body>

Are you human?<br />

<script type="text/javascript">DrawBotBoot()</script>
<input id="Button1" type="button" value="Check" onclick="alert(ValidBotBoot());"/>

</body>
</html>
Тук е като уеб страница, за да се тества като демо, но с лекота се пригажда скрипта навсякъде, където съм опитвал.

Странно, въпреки че е в таг за код, форумът скри ХТМЛ таговете...
 
За: Логическа проверка при регистрация във форум

За: Логическа проверка при регистрация във форум

Ето и един на РНР, който също съм тествал. Нужно е само да се пригоди към дадена форма. Генерира и събира две произволни числа от 0 до 9 и проверява резултата.

Код:
<?php 
// Скриптът е тестван

session_start(); 
if(!isset($_POST['submit'])) { 
   function createCalc() { 
      $rand1 = rand(0,9); $rand2 = rand(0,9); 
      $_SESSION['calc_result'] = $rand1 + $rand2; 
      return "$rand1 + $rand2 ="; 
   }
echo '<form action="" method="post"> 
 
   '.createCalc("0,9").' <input type="text" name="calc" />
   <input type="submit" name="submit" value="submit" /> 
   </form>';
} else { 
   if($_POST['calc'] != $_SESSION['calc_result']) { die("Грешен отговор"); } 
//   else { echo("$calc_result"); }  // Ако не е коментирано изписва верния резултат и продължава, сега само продължава
} 
?>
 
За: Логическа проверка при регистрация във форум

За: Логическа проверка при регистрация във форум

CAPTCHA вече не е антибот спирачка, защото се пренабива ръчно.
Няма такова нещо като ръчно набиване или пренабиване, прави се автоматично с програмата Captcha Sniper. Освен че е автоматично, даже става напълно безплатно с тоя инструмент, макар че някои го правят с платени сайтове като decaptcher.com и подобни. Затова толкова са се активизирали спамерите - кепчата вече е смях за тях. 3dwebdesign.org на мен ми направиха такова решение по поръчка защото за моята система не съществуваше готово. Доколкото знам те имат такива готови решения и за форумите IPB и за PhpBB. Не е с кепча - спира спамерите автоматично през някаква световна база данни със айпита на спамери която се обновява всеки ден и е създадена специално за форумите. До момента работи коректно и приципно съм доволен, но ще видим как ще е по-натам, само от около40 дни я ползвам.
 
За: Логическа проверка при регистрация във форум

За: Логическа проверка при регистрация във форум

Тази "световна база" се нарича Стоп форум спам и 18,791 души тъпчем нова информация там всеки ден божи. Истината е, че въпросните модове се предлагат там, а не ги е измислил някой от 3dwebdesign.org. За твоята система, може и да са го измислили те, не знам. Има също и за SMF, ако Слайфокс иска да го пробва - Stop Forum Spam, Но на мен нещо не ми се отваря страницата на автора.
 
Последно редактирано:
Re: Логическа проверка при регистрация във форум

с риск да отнеса нещо червено ще предложа скромния си опит

- математическите операции намаляват но не спират спама - въпрос единствено на желание е да се настроят популарните спамботове да смятат (опцията я има в хрумер и в скрейпборд ) дори с елементарни скриптове е възможно да се разбие математическа капча. ако ще е математическа операция ботовете се объркват от сложна операция (в смисъл с използване на скоби). неприятното, е че и потребителите се объркват

- стопфорумспам е ефикасен доколкото спира спамера по айпи, мейл и юзър. От спамерска гледна точка проблемите се решават изключително просто:
1. за айпи се ползват проксита. публични проксита с текуща проверка решава проблема с базата на стопфорумспам т.е. тази защита отпадна
2. юзъра е елементарно - спинва се
3. мейлът също не е особен проблем с мейли на домейни за боклук

Това с което ботовете се справят трудно или не се справят:

Най-ефикасното нещо и същевременно просто, което вади нервите на всеки усърден спамер - специфични въпроси, които не са в общата база данни. Дори за България има база данни с обичайни въпроси (коя година е основана България, Коя е столицата на България и др подобни). Тези въпроси не работят и не са ефикасна защита.

Ако използвате специално писани въпроси за сайта от рода на "коя е втората дума в заглавието на сайта" "този форум е за: плетки, готвене, уебмастъри" решавате проблема със спамерите практически генерално. Естествено всяко действие си има противодействие - всички ботове си имат опция за добавяне на въпросите на конкретен сайт в базата. Базите реално се обменят рядко - при хрумера практически не се актуализира, скрейпборда е в реално време но процентът на използващите го е изключително нисък. Ако веднъж на месец - два сменяте въпросите ще е напълно достатъчно.

Не мога да предложа готово решение за смф, но ако няма ще е лесно да се напише - десетина въпроса са напълно достатъчни.
 
За: Re: Логическа проверка при регистрация във форум

За: Re: Логическа проверка при регистрация във форум

.....
- математическите операции намаляват но не спират спама - въпрос единствено на желание е да се настроят популарните спамботове да смятат (опцията я има в хрумер и в скрейпборд ) дори с елементарни скриптове е възможно да се разбие математическа капча. ако ще е математическа операция ботовете се объркват от сложна операция (в смисъл с използване на скоби). неприятното, е че и потребителите се объркват
....

да бе .... Полски запис
 
За: Логическа проверка при регистрация във форум

За: Логическа проверка при регистрация във форум

За phpBB e решено по този начин.
 
Re: За: Логическа проверка при регистрация във форум

Re: За: Логическа проверка при регистрация във форум

За phpBB e решено по този начин.

честно казано не ми е правило впечатление да попадам на такъв род защита, но не е особено сложно за разбиване доколкото следва една и съща логика:

в единия случай просто трябва да се избере стринга след "
Type " и преди " into the box"
в другия се избира средното число, което поне на първо четене не се сещам как ще стане, но съм сигурен, че братушките са драснали решението по форумите

Недостатък на посоченото - и в двата случая има логически модел. Логическият модел е лесен за разбиване, а фактът че е оповестен в phpbb.com гарантира използването му от ако не десетки хиляди то поне от хиляди собственици на форуми. Колкото повече хора използват един и същи модел за защита толкова повече спамерите имат стимул да търсят начин да го пробият.

аз продължавам да упорствам за специално писани въпроси за конкретния форум. използвам тази защита на уордпрес блогове и резултатите са спиране на спама до нула. По приницип още едно нещо, което стимулира спамерите - линк в профила или подписа с анкор (смф са любимите от тази гл точка) Обикновено след набиране на платформи, базата се "чисти" от безполезните платформи т.е. като събереш 1 000 000 форума ги минаваш веднъж и после проверяваш къде имаш линкове. Оставяш си само тези форуми, които са допуснали линкове другите просто ги изхвърляш. Едно ограничение за линк в профила на потребители с минимум ХХ поста или ХХ дни престой във форума поне гарантира, че съвестните спамери ще изхвърлят вашия форум от листите си като безполезен.
 
За: Re: За: Логическа проверка при регистрация във форум

За: Re: За: Логическа проверка при регистрация във форум

в единия случай просто трябва да се избере стринга след "
Type " и преди " into the box"
в другия се избира средното число, което поне на първо четене не се сещам как ще стане, но съм сигурен, че братушките са драснали решението по форумите

Недостатък на посоченото - и в двата случая има логически модел. Логическият модел е лесен за разбиване, а фактът че е оповестен в phpbb.com гарантира използването му от ако не десетки хиляди то поне от хиляди собственици на форуми. Колкото повече хора използват един и същи модел за защита толкова повече спамерите имат стимул да търсят начин да го пробият.

аз продължавам да упорствам за специално писани въпроси за конкретния форум. използвам тази защита на уордпрес блогове и резултатите са спиране на спама до нула. По приницип още едно нещо, което стимулира спамерите - линк в профила или подписа с анкор (смф са любимите от тази гл точка).
И си прав и не си. Че не си прав доказва фактът, че откакто съм сложил този тип защита нямам нито един спам.

Друг факт е, че няма как да знаеш колко полета си интегрирал за защита. Ако комбинираш дроп даун с друго "логгическо" поле няма пробиване. А ако бъде пробито, лесно се сменя. Например Създаване на БГ държава +30 години. 20 лесно може да се промени на каквото искаш. А като му напълниш полето с 5 цифри, а отговорът изисква 3, става бетон.
 
Re: За: Re: За: Логическа проверка при регистрация във форум

Re: За: Re: За: Логическа проверка при регистрация във форум

И си прав и не си. Че не си прав доказва фактът, че откакто съм сложил този тип защита нямам нито един спам.

Друг факт е, че няма как да знаеш колко полета си интегрирал за защита. Ако комбинираш дроп даун с друго "логгическо" поле няма пробиване. А ако бъде пробито, лесно се сменя. Например Създаване на БГ държава +30 години. 20 лесно може да се промени на каквото искаш. А като му напълниш полето с 5 цифри, а отговорът изисква 3, става бетон.

хм, това с комбинирането е гнусно, направо ми скапа ентусиазма да ровя из руските форуми. От друга страна за късмет на усърдните спамери повечето собственици на форуми далеч не са толкова усърдни
 
За: Логическа проверка при регистрация във форум

За: Логическа проверка при регистрация във форум

Anti-Spam Verification Questions for SMF 1.1.7
Това е за версия 1.1.х
Във версия 2.0+ си е заложено в настройките по регистрацията!

Между другото въпросният форум е SMF :) Препоръчвам ти да сложиш въпрос от типа: Напишете триста деветдесет и пет!
 
Последно редактирано:
За: Логическа проверка при регистрация във форум

За: Логическа проверка при регистрация във форум

И за капак на предложението на Иво слагай скрити тагове на случаен принцип между буквите например:
Тр<span style="display:none"></span>иста ...
 
За: Логическа проверка при регистрация във форум

За: Логическа проверка при регистрация във форум

Сигурно вече две години нямам никакви проблеми в това отношение с един простичък въпрос и един единствен възможен отговор, който се знае от всеки човек.
 
За: Логическа проверка при регистрация във форум

За: Логическа проверка при регистрация във форум

В моя форум използвам bbantispam, който мисля, че лесно може да се пригоди за всяка нужда. Върти ми в произволен ред 20 въпроса (може да са произволен брой), които лесно се сменят при нужда. Вече над 5 години нямам нито една спам регистрация. Въпросите са от типа: "колко са козлетата в приказката "Вълкът и седемте козлета". Напишете отговора с цифра."
 
За: Логическа проверка при регистрация във форум

За: Логическа проверка при регистрация във форум

Диаболик, точно за тоя тип защита НЯМА нужда от мод/плъгин, ако става дума за phpBB. Това става с къстъм полетата, за които писах по-горе.
 
За: Логическа проверка при регистрация във форум

За: Логическа проверка при регистрация във форум

Диаболик, точно за тоя тип защита НЯМА нужда от мод/плъгин, ако става дума за phpBB. Това става с къстъм полетата, за които писах по-горе.
Да, но в случая говорим за SMF, което е по-незащитено по мое виждане. Аз го ползвам като капан за спам ботове и не ми е трябвало да го защитя, но не ми харесва това, което е направено в оригиналния софтуер.
 

Горе