SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Майкрософт атакува Javascript

Dimo

Active member
Топличката новина от вчера е алтернативния език TypeScript, който се компилира до Javascript, но е ориентиран към писането на по-големи приложения, за които Javascript по начало не е замислен. Езикът се предоставя с отворен код и още при стартирането идва с готови примери, добавка за VisualStudio 2012 и готово общество.

Повече информация:
Welcome to TypeScript
TypeScript

Лично аз ще наблюдавам с интерес развитието и ще помагам, ако мога да намеря достатъчно компетентност в себе си.
А и зад проекта стои бащата на C#, така че очаквам да се получи наистина нещо добро накрая.
 
Re: Майкрософт атакува Javascript

Да разбирам, че са направили компилатор, който компилира от техен език от по-високо ниво до JavaScript ниво. Нещо като алтернатива на съвременните рамки jQuery и Prototype. Но няма да се налага да се добавят допълнителните функции на рамката.

Идеята е добра, няма как да го отрека. Но лично аз си имам принцип да стоя надалеч от всичко свързано с Microsoft.
 
За: Re: Майкрософт атакува Javascript

За: Re: Майкрософт атакува Javascript

Но лично аз си имам принцип да стоя надалеч от всичко свързано с Microsoft.

хаха, това ми беше първата мисъл като видях за какво иде реч.

Иначе е хубава идеята, дано я разработи някой друг и да видим.
 
Re: Майкрософт атакува Javascript

Само ме притеснява да не вземе да бълва неразбираем код и да се окаже, че може да го редактира само този, който има изходния код. M$ са фенове на всичко що е затворен код и с този проект могат точно това да постигнат.
 
За: Re: Майкрософт атакува Javascript

За: Re: Майкрософт атакува Javascript

Само ме притеснява да не вземе да бълва неразбираем код и да се окаже, че може да го редактира само този, който има изходния код. M$ са фенове на всичко що е затворен код и с този проект могат точно това да постигнат.

Не бъди толкова краен :) М$ направиха най-добрата позната ми среда за разработка. Да не говорим, че .Net си е направо отворен код ;)
И по темата - генерира си много приличен и оптимизиран джава скрипт
TypeScript - Playground
 

Горе