SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Малко въпроси за един сайт

Syncro

Active member
Здравейте
В свободното си време създавам един сайт.Онлайн е горе-долу от нова година.Чета за СЕО и правя това което е във възможностите ми.
Сайта е: www.tuning-links.com
1.При търсене на двете думи от адреса е на 2 позиция.
Как да накарам Google да ме индексира с "tuning"? Никъде по никакъв начин не излизам с тази дума, а мисля, че съм я посочил както трябва.
2.Има ли начин да покажа на Google, че в сайта ежедневно се пишат новини? - в сайтмап-а са отбелязани с Daily, а преди седмица събмитнах и RSS News.
3.Линковете в директориите са "noffolow" - не можах да разбера правилно ли е или не?
4.Преди време мина ПР - оцени ми 3-4 страници с 1/10 и 2/10. Преди месец ми остави 2/10 на индекса и останалото е на 0/10 или NA.Не съм сменял хостове или каквото и да е.Сайтмап-а е динамичен.От какво може да е?

Re: Малко въпроси за един сайт

Гледай линковете да не са nofollow така не ти предават PR.
За думата tuning, сложи я по напредно място в заглавието.
Може да сложиш линк към тази страница някъде по страницата си:
http://en.wikipedia.org/wiki/Car_tuning

Според мен трябва да си намалиш заглавието на сайта и да го ограничиш само до двете ключови думи, понеже заглавието на сайта е най-важното от вътрешната оптимизация (on-page seo), и ако приемем, че цялото заглавие има тежест 100%, то тежестта му ще се разпредели на всяка дума в него, ако заглавието ти е съставено от 5 думи то всяка дума ще има по 20% тежест. Затова, добре си подбирайте заглавията за да има максимален ефект от тях, хем да бъдат информативни хем да съдържат ключовите думи.

Това само едно от нещата което може да направиш за да подобриш оптимизацията на сайта.

Според backlinkwatch.com домейна www.tuning-links.com има 121 линка, а домейна tuning-links.com има 3. Значи ползваш url със www. Тоест навсякъде където слагаш линка си нека да е със www. Също от webmaster tools в гугъл акаунта си избери да ти показва със www.

Както каза колегата по-горе, може да намалиш заглавието.

Имаш правописна грешка в ключовите дума на началната страница и също са доста на брой.

В мета описанието може да споменеш думата tuning още 1 път примерно и да е по в началото.

Всички страници от сайта ти да имат текстова връзка към началната страница с думата tuning или tuning links. ЕДИТ: Сега видях че имаш доло линк с url-a ти което предполагам ще свърши работа.

Като гледам в началната страница (другите не съм ги гледал) на доста места си използвал h1 таг. Трябва да бъде само един и по възможност да не повтавя точно title тага, но да съдържа ключовите ти думи.

Може да използва h2 тагове колкото искаш пъти, като е добре да съдържат ключовите ти думи.

Регистрирай се в социални мрежи и директории като използваш ключовите думи в заглавито (което се ползва като текст на линка). По възможност да не са едни и същи във всички сайтове думите които те линкват. Опитвай се да ги попроменяш малко. Примерно tuning links, links for tuning, tuning, tuning links collection и други.

Последно редактирано:

Според google webmasters tools съм на 5 позиция за "tuning" а аз не се откривам никъде 8)
Аз ли бъркам някъде или Google ме лъже?

tuning.jpg

Тези позиции са усреднени за определен минал период от време, GWT не ти показва позициите "live" на момента.

Може да си бил, но сега да не си. То няма да се смени вднага.

Пак съм аз ;)
Януари месец домейна прави 1 година.
Връзки към сайта: 79
Вътрешни такива: 3820
Сайтмап: преди време беше индексирало 99% впоследствие се занули и сега едвам едвам катери - 129 от 355
Почти всички съвети съм ги изпълнил
Искам да ме индексира за tuning. 8)

https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal
Показва, че има: 24,900,000 търсения
Резултатите при търсене на "tuning" са: 92 500 000
Явно много хора оптимизират за тази ключова дума и си на позиция 1000+

Редиректнах го.
Днес обаче намерих из статистиките, че влизат на /index.php?
Това как да го редиректна?
Код:
</IfModule>
Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
# index.php to /
RewriteCond %{THE_REQUEST} ^[A-Z]{3,9}\ /.*index\.php\ HTTP/
RewriteRule ^(.*)index\.php$ /$1 [R=301,L]

Options +FollowSymLinks 
RewriteEngine on 
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^tuning-links.com [NC] 
RewriteRule ^(.*)$ http://www.tuning-links.com/$1 [L,R=301]