SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Малко помощ за енкодинг.

gogo

New member
Здравейте,
От няколко седмици се ровя из форума и научих доста неща.
Съответно започнах да си поправям грешките във моето форумче, но за тази не разбрах откъде идва.
Значи проверих и мета таговете и другите настройки (поне каквото се сетих) но това не можах да разбера защо се получава.
Може ли някой от по-запознатите да ми каже какъв е проблема, че така се показва (на снимката е видно как)?

Мисля, че е от енкодинга, но него съм го задал навсякъде на utf-8 - сменях и на windows-1251 - никаква разлика.



Благодаря предварително на отзовалите се.
 
Re: Малко помощ за енкодинг.

http://partenka.net

Нарочно не го писах да не излиза, че си правя реклама, но щом трябва давам го.
 
Re: Малко помощ за енкодинг.

Ти не ни показваш снимка от твоя сайт, а от някакъв он-лайн анализатор. Проблема най-вероятно е в тях, не при теб.
 
Re: Малко помощ за енкодинг.

Значи първо извинявам се за забавянето - вчера адски гърмя в Пловдив и чак преди малко ни пуснаха нета пак.

Да, анализатор на това какво виждат ботовете, като влезнат в някой сайт. Има го точният адрес на анализатора на снимката. Тук в някоя тема го бяха дали и аз реших да го ползвам, но въпросният анализатор ми показва това. Погледнах няколко други сайта през въпросният анализатор, но там всичко си беше ок.

Иначе самият форум си баца нормално - година и половина нямам нито едно оплакване от потребител за енкодинга, но ако го виждат така ботовете сигурно ще е кофти за отчитането.
Иначе резултата го получавам като дам да се анализира коя да е страница от форума и отметна за бота на г да ми даде (за другите още не съм пробвал).

Ето и директен линк към анализатора:
http://www.seocentro.com/tools/search-engines/metatag-analyzer.html

Значи като напиша в него коя да е страница на форума и дам да е за г и се получава това.

Ако е от анализатора дали има друг начин да разбера дали е наред за ботовете този текст?
 
Последно редактирано:
Re: Малко помощ за енкодинг.

бае, скрипта на seocentro не се справя с кирилицата по принцип...
 
Re: Малко помощ за енкодинг.

Мисля че seocentro анализатора слага само юзер агент на Гугълбот.
Принципно парсва страниците съвсем различно. Примерно Гугъл не формира "екзакт мач" фрази м-у различни блок левел елементи...
Така че, няма какво да се косиш.
 
Re: Малко помощ за енкодинг.

Много Ви благодаря - значи всичко е наред и мога да продължа с оптимизациите.

Благодаря Ви още веднъж.
 
Последно редактирано:
Re: Малко помощ за енкодинг.

Здравейте отново.
Имам още няколко въпроса, но реших да не цапам из целия форум с проблемите си, затова просто ще попитам тук, а ако не бива ще помоля някой от екипа да каже и ще направя каквото трябва.

Значи пак със същото форумче - имам проблем със логването под експлорер. Какво се случва?

Ами правиш си регистрация, въвеждаш ника и паролата, приема ги, казва ок влизай и на следващият екран вече си пак "вънка" - т.е. нелогнат в акаунта си. Въвеждаш втори път ника и паролата и влизаш нормално. Не открих никаква закономерност, освен, че на напълно случаен принцип някой път се влиза от първият път, а друг път трябва да "влизаш" няколко пъти подред, докато успееш да влезнеш. Направих тест акаунт за който иска да пробва - потребител test11 парола test11
С мозила и опера се влиза нормално - под експлорер е проблема. Лошото е, че 66% от потребителите, които ме посещават са на така наречения браузър. Ходих във една фирма, те ми казаха, че експлорера бил виновен, случвало им се и другаде и щели да пишат на майкрософт за проблема. До тук добре, но някак си нереално ми се вижда майкрософт да се юрнат да си оправят всички версии на бъгавината, да пуснат ъпдейти в разумен период от време и всички потребители да си ъпдейтнат браузърите, че да няма проблем. Вярно, имам разни модове качени, но изтрих темпмлейтите, качих само оригиналните системни без никакви модификации и нямаше промяна. Качих си пак "старите" с модовете - няма разлика.
Та искам да помоля някой ако има идея как може да се реши проблема нека пише - подпали ми се главата, а решение не намирам.

Другия въпрос - значи форума е от година и половина. Към момента има между 600 и 700 уникални дневно. От около две седмици съм сложил и на г рекламите, обаче какво се случва?

Ами рекламите си вървят, отчита ги, но да кажем за завчера примерно вчера показваше, че имам долар и 15 цента, а днес показва, че от въпросните пари са останали 93 цента (пак за завчера). Тоест като излезне статистиката за даден ден ми дава по-висока сума, а на следващият ден "ми отдържа" от въпросната сума - това нормално ли е?
Случва ли ви се и на вас?

Другото - нормално ли е, ако имам 600 - 700 уникални дневно да имам реално под един долар на ден заработка (върти се около 80 - 90 цента за ден)?

В смисъл ако за 600 - 700 уникални дневно имам 206 цъквания за периода от 1-ви до 12-ти този месец и за тях да ми се броят общо 9, 83 долара това наред ли е?

Защото четох някъде, че на един от потребителите сайта му има 5 000 уникални дневно и човека не се оплаква. Явно въпросният човек си вади добре, но ако приемем за момент, че заплащането с посочените числа е нормално ако аз блъскам още година или две и докарам някак си най-накрая 5 000 уникални реално се получава, че ще вземам под 12 лева на ден...
...няма и половин заплата, па дори да е скромна заплатата.

Не ми се ще да блъскам едиколко си години за половин заплата и да не мога да си позволя да си платя на модераторите примерно, да си взема свестен хост, да разчитам на странични доходи за да наливам във форума и да се моля на някой да ми помогне (то добре, че поне има хора, които помагат) да си поправя някоя дреболия и т.н.

Искам да бачкам, уча и т.н. и във даден момент да заработя достатъчно, че да си платя от приходите дадените разноски, че и на мен да остане поне една заплата накрая.

Обаче в ситуацията, която се оказва аз ще трябва да разработя реално поне 10 сайта и то с по поне 5 000 уникални дневно всеки, че да взема що-годе нормални пари.
Къде греша и къде ми се губи сметката?

И още нещо. За рейтинга. Значи качих си туулбара на г за да си видя рейтинга, но какво се оказва - за един и същи ден рейтинга ми го показва три пъти с различна стойност. Например сутринта към 9 часа като вляза рейтинга е 2, в 10 и 30 същата сутрин рейтинга ми го дава 3, а вечерта пак 2 (за примера само - иначе постоянно го мени между две и три, без значение часовете) - някой има ли идея от какво може да е и има ли по-кадърен начин да проверя окончателно колко е?

Благодарско на всички помагащи и дано не съм досадил с проблемите си.
 
Re: Малко помощ за енкодинг.

За приходите - Имам БГ сайт с по 5-6к на ден и въртя Адсенс и Изитрейдър. Изплаща си само хостинга, но за изкарване на пари - не може да се говори.
 
Re: Малко помощ за енкодинг.

За приходите - Имам БГ сайт с по 5-6к на ден и въртя Адсенс и Изитрейдър. Изплаща си само хостинга, но за изкарване на пари - не може да се говори.

Добре де, съгласен, но все пак трябва да има начин - половината нет се крепи на това - не върви някак си всички да работят само за единият хост...
...имаш ли сайт, който да е бг, да има повече от 5-6к потребители и да си струва изобщо (ако не е тайна де)?

И подобни ли са числата при теб както предполагам в предният пост при 5 -6 к?
 
Re: Малко помощ за енкодинг.

Аз съм се убедил, че на БГ сайт (т.е. на български език с бг трафик) не се вадят пари. На такъв сайт първия вариант е да сложиш адс от изитрейдър - това значи най-много 30-40 лв на месец (с много късмет) и втория начин е адсенс. Но за адсенса съм забелязал, че на кликове от БГ дава по 1-2 цента, т.е. за месеца пак става около 40-50$, което никак не е много. Забравих да спомена, че сайта има 1000 + уникални и около 10 000 импресии дневно. На друг мой сайт, който има около 60% бг трафик и 40% от чужбина, с пет пъти по-малко уникални посетители и импресии вадя същите пари като от първия, който е посещаем.

Относно въпроса за логването, щом прави проблем с различните браузъри, значи проблема е в кукитата. Накарай някой друг да пробва с различни версии на ИЕ за да видиш дали проблема не е само при теб и с тази версия на ИЕ. Също така предполагам, че проблема идва само когато е чекнато "Запомни ме" в логин формата. И ако не успееш да оправиш пролема, може просто да го махнеш това като опция (въпреки, че ще е доста дразнещо за посетителите да се логват всеки път).

Доколкото разбирам амбициите ти да си докарваш една добра допълнителна заплата от форума. Моето мнение е да не си даваш излишни надежди. И ако искаш да си докарваш 500+ лв ще трябва първо да вдигнеш доста посещенията на този си форум и освен това да направиш поне още едно две сайтчета, които също да имат добра посещаемост.
Не е зле също така да не разчиташ само на адсенса, а да продаваш рекламни места и на фирми или други уебмастъри.
 
Re: Малко помощ за енкодинг.

Аз съм се убедил, че на БГ сайт (т.е. на български език с бг трафик) не се вадят пари. На такъв сайт първия вариант е да сложиш адс от изитрейдър - това значи най-много 30-40 лв на месец (с много късмет) и втория начин е адсенс. Но за адсенса съм забелязал, че на кликове от БГ дава по 1-2 цента, т.е. за месеца пак става около 40-50$, което никак не е много. Забравих да спомена, че сайта има 1000 + уникални и около 10 000 импресии дневно. На друг мой сайт, който има около 60% бг трафик и 40% от чужбина, с пет пъти по-малко уникални посетители и импресии вадя същите пари като от първия, който е посещаем.

Относно въпроса за логването, щом прави проблем с различните браузъри, значи проблема е в кукитата. Накарай някой друг да пробва с различни версии на ИЕ за да видиш дали проблема не е само при теб и с тази версия на ИЕ. Също така предполагам, че проблема идва само когато е чекнато "Запомни ме" в логин формата. И ако не успееш да оправиш пролема, може просто да го махнеш това като опция (въпреки, че ще е доста дразнещо за посетителите да се логват всеки път).

Доколкото разбирам амбициите ти да си докарваш една добра допълнителна заплата от форума. Моето мнение е да не си даваш излишни надежди. И ако искаш да си докарваш 500+ лв ще трябва първо да вдигнеш доста посещенията на този си форум и освен това да направиш поне още едно две сайтчета, които също да имат добра посещаемост.
Не е зле също така да не разчиташ само на адсенса, а да продаваш рекламни места и на фирми или други уебмастъри.


Значи г плаща много повече за чужди (небългарски) сайтове. Кофти.
Ок, ще пусна някоя страничка тогава на en (просто за пробата) да видя какво ще се получи. Благодаря за насоката.
Иначе аз научих едва преди ~3 седмици за тези оптимизации. В интерес на истината се оказа, че наистина действат. Почти по всички параграфи имам повишение буквално за дни време. Но досега не съм ги знаел/прилагал и резултата все още е слаб. Още повече с тоя проблем с експлорера. Имам между 2 и 3 000 импресии дневно...
...ясно ми е разбира се, че ще трябва още доста бачкане и ако е до 5 сайта мисля, че ще мога да смогна да ги поддържам и развивам, но ако са повече няма да мога. Просто няма да ми стигне времето да ги правя всичките.

Относно логването - само под експлорер ги прави и мен много ме съмняват бисквитките, още повече че миналата година форума беше на двойка (доста версии назад) и трябваше да конвертирам базата данни за да мина на тройка. Обаче базата данни направи някакъв проблем и се наложи да наемам екип, който да конвертира таблиците ръчно една по една. След конвертирането забелязах, че бисквитките вече са с друго име в контролният панел. Но това беше още миналата година и няколко месеца нямаше никакъв проблем по въпроса и затова сметнах, че не е това.
Обаче сега като спомена се сетих за това. Има ли възможност да са били неправилно конвертирани таблиците за бисквитките и това да даде отражение чак след месеци?
Иначе е сигурно, че не е само мой проблема - оплакаха ми се общо 49 потребителя, освен това имам мод, който праща от мое име лично съобщение на всеки нов регистрирал се, от типа "добре дошъл" щом влезне за пръв път и откак стана проблема имам близо триста регистрирани потребителя, които не са си получили въпросните съобщения - едва 3% от въпросните хора са били на нещо различно от експлорер. Отделно аз самият проверявах от два мои компютъра и една интернет зала - същата работа.
А формата "запомни ме" не върши работа и да я няма и да е там (мъчих се около една седмица да открия проблема, преди да пиша на няколко места). Завчера забелязах и друг проблем с експлорера, който предполагам е свързан с първият. Имам сложена картинка против бот регистрации. Доколкото разбирам тази картинка не е истинска картинка, а се образува, чрез код. Та въпросната картинка понякога просто не се изобразява под експлорер. Като изтрия бисквитките понякога почва да се изобразява, но не винаги.
Почвам да се замислям дали тук във този форум има човек който може да се справи с проблема и колко ли ще ми иска да го оправи. Точно в момента бюджета ми е доста ограничен, но мисля, че ще мога да заделя нещичко да платя или ако предпочита мога да му платя в рекламно място. За рекламното място - мога да му сложа за определен период статичен или динамичен негов банер с размери 730 на 100 (приблизително) или няколко негови банера със общо толкова площ на централно място. Иде реч за горното място, където сега съм сложил гугълски реклами - най-видното и излиза абсолютно навсякъде където и да се цъкне по форуми, подфоруми, бланки, полета и т.н. (това разбира се може и сега да се провери със тестовият акаунт, който съм дал по-горе или с кой да е друг, ако има или си направи въпросният човек).
Аз лично нямам претенции за тематика, цветове и т.н. на въпросният банер/и - достатъчно е само да не нарушава някои от гугълските правила, че иначе ще трябва да махам гугълските реклами и долу освен горе за този период за да мога да сложа неговите.

За заплатата - да, искам да направя 4 - 5 местенца в нета, които да си поддържам и да си вадя една свястна заплата от там. Посещенията - едва наскоро разбрах, че в много отношения съм сгрешил със този форум, някои ги оправих и чакам да се почувства разликата (и тя се усеща вече де) други няма как просто да ги оправя. Но като краен резултат в момента се уча и експериментирам да търся най-удачните варианти.
За рекламните места - да, това е добра идея и няколко пъти съм я обмислял, но все си мисля, че посещаемостта ми е много малка все още и едва ли ще има желаещи. Имам 600 -700 уникални, като за последните тре седмици три пъти са падали до към 400 (правя различни експерименти да разбера кое до какви резултати води).

Обаче много ми пречи на всичко този проблем с експлорера, затова ще се радвам ако намеря някой, който да може да реши проблема независимо срещу заплащане или рекламно място.
 
Re: Малко помощ за енкодинг.

Значи г плаща много повече за чужди (небългарски) сайтове. Кофти.
Значи Г не плаща, плащат рекламодателите. Много рекламодатели = конкуренция = висока цена. У нас няма рекламодатели и наличните минават с възможно най-тънката цена за клик, понякога 1 цент ...
Когато искате да изкарвате пари от AdSense, ще помогне, ако пуснете минимум една кампания AdWords - тогава нещата ще се изяснят донякъде ...
 
Re: Малко помощ за енкодинг.

Значи Г не плаща, плащат рекламодателите. Много рекламодатели = конкуренция = висока цена. У нас няма рекламодатели и наличните минават с възможно най-тънката цена за клик, понякога 1 цент ...
Когато искате да изкарвате пари от AdSense, ще помогне, ако пуснете минимум една кампания AdWords - тогава нещата ще се изяснят донякъде ...

Ми всъщност оказва се, че г плаща, просто защото той определя какво от парите на рекламодателите да даде и дори няма определени правила или тарифи какво ще му скимне да плати. В смисъл текста в почти буквален превод звучи така "ако искаш да разбереш какво ще получаваш сложи нашите реклами и ще видиш". Сещаш се откъде е тази извадка...
Виж за директните рекламодатели друга ракия положението, но за адсенс специално те си определят дали ще пуснат на един цент рекламата.

Пускал ли си такава реклама и имаше ли ефект при теб?
За какви пари ще е достатъчно да се пусне за да се усети ефекта?
 
Re: Малко помощ за енкодинг.

Пускал ли си такава реклама и имаше ли ефект при теб?
За какви пари ще е достатъчно да се пусне за да се усети ефекта?
В момента въртя една кампания за клиент и клиентът е повече от доволен. 10 ст на клик е, но е супер таргетиран трафик.
 
Re: Малко помощ за енкодинг.

Кофти, не мога да го таргетирам ако не намаля разделите - прекалено са разнородни. Ще направя ново сайтче, на което да пробвам тази част.
 

Горе