SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Меню в Джумла

Philip Kolarov

New member
Здравейте, имам питане относно менютата в Джумла.
Сайтът има две основни менюта. Едното е Top (най-отгоре на страницата), а другото е отстрани.
Искам менютата да са еднакви. Но джумла не ми дава да направя еднакви линкове и за двете. И съм направил различни но препращането е към една и съща статия. Просто линковете на самите менюта са с различни URL-ли.
Въпросът ми е това ще създаде ли проблем за оптимизацията и ако да как да го оправя?

Благодаря
 
Направи 1 меню, а после направи 2 модула, които да работят с това меню. Така ще са с едни и същи адреси и няма да имаш нито дублирано съдържание, нито проблеми. ;-)
 
Един човек преди много години наричаше подобни операции "копаене с главата", когато се изисква цялата човешка енергия, милиардите години еволюция и милиардо милиардите неврони и естествени невронни мрежи да се впрягат напрегнато в преодоляване на препятствия :D
 
Бих препоръчал следното:

1) Правиш меню от модулите
2) Асайннваш го към въпросния модул позишън
3) Копираш модула ( от стъпка 1 (имаш опция в модул менюто ))
4) Асайнваш копието на модула към втория позишън

Ако имаш проблеми драсни на лично, ще ти кажа кви детайли ми трябват за да ти го направя
 

Горе