SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Мнение за дизайн на 2 сайта

MUTI

New member
Здравейте,
смених платформите на 2 сайта и изцяло сменен дизайн. Моля да си кажете мнението за дизайн подредба и въобще всичко, което не ви харесва или дразни. Приемам критики всякакви.

Сайт1 : SportenMagazin
Сайт2 : ОнлайнШоп
 
Re: Мнение за дизайн на 2 сайта

Водните знаци на снимките на продуктите са меко казано брутални :)
 
Re: Мнение за дизайн на 2 сайта

Водните знаци на снимките на продуктите са меко казано брутални :)

Това е може би единственото нещо което не ми допадна и на мен. Иначе дизайните са доста приятни.
Успех!
 
Re: Мнение за дизайн на 2 сайта

Дам такае, но това се налага поради постоянното копиране на снимки и текст от сайтовете. Забранен им е десния бутон зада не правят копи пасте а да си го преписват и има успех явно не всички знаят как да си го копират. И от това копиране се получава доста дублирано съдържания и незнам дали няма и аз да отнасям наказания от гоогле.
 
Re: Мнение за дизайн на 2 сайта

Тези изображения твоя собственост ли са или просто ти си си направил труда да ги намериш?
Ако ти си правил снимките тогава ок слагай си водни знаци, но ако си ги свалил от сайта на Wilson примерно и си им пернал воден знак .... не е много коректно.
Иначе за копирането на съдържание съм съгласен с теб.
Успех.
 
Re: Мнение за дизайн на 2 сайта

Една трета от тях са си мои. Снимани и обработени. Друга част от тах съм си ги закупил от сайт, който продава такива неше е вярно за жълти стотинки ама съм си плати. Така или иначе след това всички са минали през някаква обработа като оразмеряване и етц. В крайна сметка не съм си свалял безразборно от нета картинки и да ги шляпам на сайтовете и докато разглейдаш да гледаш нещо 50x50 и след това да отвориш чаршаф 1000x1000. Благодаря все пак за критиките.
 
Re: Мнение за дизайн на 2 сайта

Дам такае, но това се налага поради постоянното копиране на снимки и текст от сайтовете. Забранен им е десния бутон зада не правят копи пасте а да си го преписват и има успех явно не всички знаят как да си го копират. И от това копиране се получава доста дублирано съдържания и незнам дали няма и аз да отнасям наказания от гоогле.

И без десен бутон се вижда кода затова е излишно да се престараваш.А за водния знак подкрепям горните и смятам че направо омазват положението на иначе хубавия сайт.И накрая банера е прекалено голям и някак запълва страницата и е прекалено натрапчив.

3249039Y.png
 
Re: Мнение за дизайн на 2 сайта

И без десен бутон се вижда кода затова е излишно да се престараваш.А за водния знак подкрепям горните и смятам че направо омазват положението на иначе хубавия сайт.И накрая банера е прекалено голям и някак запълва страницата и е прекалено натрапчив.

3249039Y.png

Това е ясно че се вижда. Номера е ламерите, които ми copy-paste-ват във техния wysiwyg едитор, да не им е толкова лесно.
Имахме няколко случки, в които направо с картинките водещи към нашия сайт, си paste-ваха описания на продукти ( демек хабят ми моя трафик ) и за това решихме да сложим такива брутални мерки ( като watermark-а ).
 
Re: Мнение за дизайн на 2 сайта

Определено първия дизайн :) поздравления за избора на CMS
 
Re: Мнение за дизайн на 2 сайта


За картинките - да. А за текста ? Играем си тук да превеждаме текстовете от английски и после ги ctrl+c/ctrl+v разни сайтове, дето си нямат на идея кво правят. Най-малкото е дразнещо. Иначе хотлинковането лесно се спира :)
 
Re: Мнение за дизайн на 2 сайта

Една дреболия, която ме дразни - при отворена снимка в цял размер е нужен doubleclick в/у нея, за да я затвориш. Ако можеш сложи някакъв close бутон + възможност за затваряне с един клик извън отвореното изображение. Иначе дизайните са много приятни, а за водните знаци другите са писали достатъчно. Каква е CMS-а ако не е тайна?
 
Re: Мнение за дизайн на 2 сайта

CMS–а е magento :) Всички го плюят навсякъде, ама аз съм си със собствено мнение по темата ( очевидно ).


Edit : между другото, понеже доста хора казват, че magento-то било бавно, искам да ми кажете ако тези двете се отварят бавно за вас. Могат да станат още по-бързи, но реших да не изсилвам нещата. Държа да отбележа, че машината е споделена с още доста сайтове, не е на собствено желязо/vps.
 
Re: Мнение за дизайн на 2 сайта

За магенто с празна база данни се отваря добре, но като я понапълниш ще стане голям купон. Общо взето с memory_limit под 512 трудно се справя, но върви добре на VPS с Memcached - но си гълта памет като ламя.
 
Re: Мнение за дизайн на 2 сайта

За магенто с празна база данни се отваря добре, но като я понапълниш ще стане голям купон. Общо взето с memory_limit под 512 трудно се справя, но върви добре на VPS с Memcached - но си гълта памет като ламя.

Е нашата не е точно празна :) Двата сайта са на една инсталация. И за момента ползваме apc, а не memcached. Memory_limit-а в момента е 128, базата е около 200 MB .

productscount.jpg
 
Последно редактирано:

Горе