SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Мнение за хостинг

adviser

New member
Ползвам различни хостинг услуги при различи доставчици и преди няколко месеца попаднах на една нова BG хостинг фирма - webexpert.bg

Момчетата предоставя неограничен лимит от сайтове, трафик и дисково пространство за някакви 5-6 лв./м. Само по CPU си имат ограничение както всички фирми.

Взех си хоствам да ги тествам и всичко от тогава е ток и жици. Сега гледам някаква коледна промоция за -50% и мисля да си местя и други сайтове там.

Някой има ли наблюдения за тази фирма защото ми се струва прекалено хубаво. Канала им е супер, support-a ми отговаря за няколко минути, контролния панел е пълен с всякакви глезотии, абе направо е прекрасно, ама да не се окажат някаква пирамида
 
Re: Мнение за хостинг

Щом имат Супер канал откакво се притесняваш тогава :ПППППППП

Не ме притеснявам канала, а това че е прекалено хубаво.


Относно коментарите върху поста ми, не ги намирам за логични. Моля този, който ги е писал да се обоснове. Логично човек да се регистрира в различни форум под един и същи ник, освен ако не е някои фантом. Аз съм регистриран във всеки форум с този ник и няма какво да крия. Няма лошо ако си доволен от дадена фирма. Аз съм съм доволен и от Vivacom и Сладолед Делта, както и от презервативите Durex.
Хвалячи колкото си искаш по форумите, нали за това е свободата на словото.
BTW, дайте малко инфо за общото между ICN и Webexpert
 
Re: Мнение за хостинг

Момчетата предоставя неограничен лимит от сайтове, трафик и дисково пространство за някакви 5-6 лв./м. Само по CPU си имат ограничение както всички фирми.

Незнам за тебе ама такова животно нЕма. Лимит на сайтове няма, а цена за днс имали ? Или ще ти поемат всички сайтове. Лимит за трафик няма ? Шейпинг ? Интернет или пиаринг ? С колко сваляш от интернет/бг ? Мегабит или гигабит ? Или колкото им смогне порта (за колкото са си платили) Дисково пространство няма ... Какво значи няма или блъскаш докато не им се напълнят дисковете ? Сасовете са скъпички. Сатите са добри стига да успееш са закапеш 20 мегита и са им напълниш масива от 2тера. А дали са фиь-нали МБУ-то или си стоят на 2 тера? Колко процесорно време получаваш ? А с какви процесори са ? Настолни или нормалните Е56ХХ за добър хостинг. С колко процесора е това животно та да ти издържа неограничения трафик. Прекалено много суперлативи, които явно аз неразбирам и не съм намерил някои да ги предлага. Поне не и за тези 5-6 кинта както казваш. ГЛ анд ХФ.
 
Re: Мнение за хостинг

Незнам за тебе ама такова животно нЕма. Лимит на сайтове няма, а цена за днс имали ? Или ще ти поемат всички сайтове. Лимит за трафик няма ? Шейпинг ? Интернет или пиаринг ? С колко сваляш от интернет/бг ? Мегабит или гигабит ? Или колкото им смогне порта (за колкото са си платили) Дисково пространство няма ... Какво значи няма или блъскаш докато не им се напълнят дисковете ? Сасовете са скъпички. Сатите са добри стига да успееш са закапеш 20 мегита и са им напълниш масива от 2тера. А дали са фиь-нали МБУ-то или си стоят на 2 тера? Колко процесорно време получаваш ? А с какви процесори са ? Настолни или нормалните Е56ХХ за добър хостинг. С колко процесора е това животно та да ти издържа неограничения трафик. Прекалено много суперлативи, които явно аз неразбирам и не съм намерил някои да ги предлага. Поне не и за тези 5-6 кинта както казваш. ГЛ анд ХФ.

Имах подобни питанки преди за си закупя хост там. Подадоха ми информация че ме ограничават по CPU, като ми подадоха информация от Условията им за ползване. Не намерих нищо по различно от това на други компании в БГ, пък и в USA всички доставчици предоставят подобни параметри за споделен хостинг.
Относно канала ми подадоха информация че всеки сървър има 1 gbit/s BG peering и 50 mbit/s международен канал. Относно файловете, в условията е записано че услугата, която се предоставя е споделен уеб хостинг а не storage и за това се предполага добронамерено използване на услугата. За сървърите само знам че са с 2xXeon QUAD 5680 с 16 GБ ram. За дисковете не знам.
 
Re: Мнение за хостинг

Добре ще ти го кажа така. Мое лично мнение. Немогат да поддържат такава свързаност до всяка машина защото: Гигабитовите портове са скъпи освен ако нямат добро циско да кажем отпред. А до това циско какво ли стига ? Интернета ако е гарантиран отива някаде на цена 20$ на мегабит скъпичко нали. По 2 процесора на машина, да това е добре всеки вече го ползва понеже излиза по-евтино (когато се разхвърли цената) "Xeon QUAD" както каза и посочения модел нещо не си пасват, 5680 е 6 ядрен ... хм. На тези процесори да сложиш 16г рам пак не го разбирам, кому е нужно да си спъва така машината щом е дал 3700 лева за процесор ? (за един)

Направи си сам сметките и си прецени.
Ако не ми вярваш накарай някои от тук присъстващите да направи сметка.
 
Последно редактирано:
Re: Мнение за хостинг

Яко да те заблудили в този случай :) Сървърите им са с Q9550 - http://ark.intel.com/Product.aspx?id=33924 ... и много интересно да подадът, ако може speedtest файл да видим тия 50Мбитс международен ... МУТИ ти не разбираш сега :П за тях има и 4-ядрени ... само единия 6-ядрен парцалак струва 1500 лева:

http://persy.com/bg/c/54-/conf/147--s061-westmere-2u-rackmount-8-hdd-hotswap-dual-psu.html

Представи си хостинг за 5 лева на сървър за 8000лв. :)
 
Последно редактирано:
Re: Мнение за хостинг

@MUTI такава машина само че с 1 процесор и 8Г РАМ я давам за има няма 300 лева на месец. Мегабит международна ти я пускам на 10 евра и 1 Гигабит пиър на 200 евра. Стига се напъвахте ICN не са малка и вчерашна компания и знаят как се правят нещата. Въпроса тук е за изцепките на adviser и за странното съвпадение, че хвали една и съща фирма под 2 различни облика и ако забележите и в 2-та форума изказванията на въпросния потребител са едни и същи и винаги взима отношение, за да спомене въпросната фирма.

А вие и двамата /MUTI и docenta/ след като сте тръгнали да развивате хостинг бизнес се научете да уважавате колегите си нямате си на идея това колко може да ви помогне.
 
Последно редактирано:
Re: Мнение за хостинг

Нека да са стара. Идеята е, че никой не предлага dual 6-core xeon (16ГБ памет пак е изцепка защото тия пущини работят с 3-канален режим - 3 6 12 24ГБ ...) за хостинг за 2-3-5лв.
 
Re: Мнение за хостинг

И какъв е проблема да има 4х4 ? 2-та процесора могат да си работят безпроблемно и на 2 канала и едва когато се вдигне натоварването и се появи нуждата от ъпгрейд да се дигне на 6х4 ? Ако това е единственото от което можеш да се оплачеш от една хостинг компания аз спирам да се занимавам с хостинг.
 
Re: Мнение за хостинг

docenta, има хостинги със сървъри за по над 14к лв и цените са по 3 лв на месец. Недей да генерализираш по този начин. Между другото не виждам мнения на някой, който да е ползвал хостинга на webexpert, а само хардуерни предположения на "експерти". Да се съсредоточим върху въпроса, някой дали ги е ползвал и с какво може да ги похвали?
 
Последно редактирано:
Re: Мнение за хостинг

Чак сега им отворих сайта. На ицн им знаем "неограниченото" колко е. А за 300 лева на месец няма да дам под наем такава машина. То с тези 300 лева кое по-напред да си плати, себестойността ли да си избива, колокейта ли, интернета, бекъпа ли, защото със сигурност ще и правя или джафата който ще я менажира. Както и дае де. Всеки си знае сам за себеси.

Аз пък сега започвам да се занимавам със хостинг :)
 
Re: Мнение за хостинг

Е ок аз ти я давам за 300 лева взимай докато давам :) Ако си предплатиш за повече време и по-евтино ще ти я дам :) Освен това после и нета на $13/Mbit ще ти излиза :) А първите 2Mbit са ти в цената :)
 
Re: Мнение за хостинг

Чак сега им отворих сайта. На ицн им знаем "неограниченото" колко е. А за 300 лева на месец няма да дам под наем такава машина. То с тези 300 лева кое по-напред да си плати, себестойността ли да си избива, колокейта ли, интернета, бекъпа ли, защото със сигурност ще и правя или джафата който ще я менажира. Както и дае де. Всеки си знае сам за себеси.

Аз пък сега започвам да се занимавам със хостинг :)

MUTI, ще ти го кажа любезно без да изпадам в конфликти.... ВСИЧКИ сме на един пангар. Някога мене ме нападаха, като се мъчех да обясня, че няма "неограничен" споделен хостинг, гледай да не погнат и теб в момента. А и всички пишещи тук имат сериозни сайтове и са се сблъсквали с понятия CPU load, overcommited system и т.н.
 
Re: Мнение за хостинг

s1yf0x знам администрирам такива сървъри за по 15.5к лв. А съм ползвал и услугата на webexpert. процесора е Q9550 ... За ограниченото - колкото е и да е неограничен все пак е ограничен на 100 или 1000Мбитов порт :)
 
Re: Мнение за хостинг

ПросТак: ще разискваме предложението ти, но не в момента. Може да се спазарим нещо.
s1yf0x: бях на този пангар и не смятам да се връщам към него. Нека да ме погнат ако искат да ми дадът и тест юзър да видим как е да нямаш ограничения. Колкото и да се боря и да съм се борил пак имам доста ограничения. Да такае зблъсквали сме се, но като имаш "сериозен" сайт значи изкарваш и сериозни пари и може да си позволиш сериозна машина. или не съм прав ?
 
Re: Мнение за хостинг

MUTI не си прав. Има клиенти, които изкарват по над 60 70 лева на ден и хостинг ъпгрейд от 5 на 10лв. им се вижда скъп ... Също има случаи на такива, които са си взели най-евтиния нает сървър в момента, правят по $6000/m. и рестартират по 2 пъти на ден и не искат по-мощен ... MUTI - относно Кюхостера да.
 

Горе