SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Мнения за дизайн

web.seo

web design seo
Колеги, ще ви помоля да дадете мнение за дизайн. Започнали сме редизайн на нашия уеб сайт. Спрели сме се на няколко груби варианта, харесали сме 3 от осемте, но не мога да реша :(

Моля ви, помагайте с мнения, после ще черпя :)

Това на което аз съм се спрял е design-2, design-22, design-7 и design-8. По реда на пускането им са: първия, втория и последните два.

Картинките са отдолу.



Освен всичко друго знаете че държа и на правилната структура и задължително сайта ще е максимално seo friendly.

Та втория ми въпрос е: Как според вас би било най-добре да започва кода на сайта:

- С лого картинка
- Просто с текст - линк към заглавната страница
- С менюта/линкове, и под тях вече лого и т.н.
 
Последно редактирано:
Re: Мнения за дизайн

+ Просто с текст
 
Re: Мнения за дизайн

Честно казано на мен ми се е втръснало да гледам дизайн от сорта left_column ->main_body->right_column.

Но от посочените най-ми харесва дизайн 8.

Не мисля, че е чак от толкова съществено значение с какво ще започне кода, но всеобщия съвет е да се започва с текст.

Успех с редизайна!
 
Re: Мнения за дизайн

Оггин, и за мен би било най-добре да е чист текст и бяла страница сайта ама няма как :) Нали ще ми се смеят после колегите от другите фирми :)

Честно казано на мен ми се е втръснало да гледам дизайн от сорта left_column ->main_body->right_column.
Но от посочените най-ми харесва дизайн 8.

Не мисля, че е чак от толкова съществено значение с какво ще започне кода, но всеобщия съвет е да се започва с текст.

Успех с редизайна!

Мерси за успеха. По принцип колоните са скриваеми, нищо не пречи лявата колона изобщо да я няма, а дори и да я има в кода ще върви така:
Код:
main_body->left_column ->right_column
 
Последно редактирано:
Re: Мнения за дизайн

Еди, като дизайнер, мога да ти кажа, че дизайн номер 6 (3-тия отзад напред) е най-добър. Но тъй като гледам как се разлистват менютата... Много са дървени приятелю. Въобще не им прилича. А за колоните всеки си избира, това не го мисли.
 
Re: Мнения за дизайн

Аз съм за 5 и 6, по-скоро за 6, но лилавкото от 5 ми допада, тък като е втори цвят

и аз съм да почва с текст
 
Re: Мнения за дизайн

От потребителска гледна точка (нещо кат юзабилити, използваемост) си мисля, че е добре да е лого, под тях менюта и съдържание.

Така както са менютата нагоре - малко се губят. А и ми стоят малко странно.
 
Re: Мнения за дизайн

eYordanov, ти хареса баш тоя дето най не ми харесва :D По принцип менютата на финала ще ги напасваме по сайта, рано е за тях.

radev, идеята засега е да бъде нещо в чветове като 1,3 или 5, но с рамката и футъра на вариант 2. Вътре в този вариант 2 всъщност цветовете на долната част ще се напасват по горната (долната част сега просто съм я изрязал от вариант 8 и лепнал отгоре)

Иначе за лилавото си прав, връзва се перфектно със синьото.
 
Re: Мнения за дизайн

и на мен ми харесва най-много 6. :)
 
Re: Мнения за дизайн

За съжаление нито предишния, нито тези нямат приличен вид. Предполагам разбирате от код, щом пишете модули за разни CMS, но ти препоръчвам да се консултираш с дизайнер.

Без лоши чувства, просто наистина дизайна на 'дизайн студио'... да е дърво... си е фал за мен.

Някой насоки: Груби и големи елементи, груби бордери, а хедърите, които се сменят просто няма как да ги опиша.
 
Re: Мнения за дизайн

alex.atanasov, нали не мислиш че това ще е окончателния вариант и че тук ще дам сорсове и т.н? Качеството нарочно е занижено, да не говорим че това са само първите скици "скалъпени" за час-два :D

Понякога наистина се учудвам колко дословно приемат някои хора нещата. Дизайн който да не се одобрява от поне 90% от потребителите няма да бъде качен на сайта, да не мислиш че това е окончателен вариант?

Без лоши чувства ... фал.... да е дърво....
Със сигурност не са ти добри чувствата. Но се радвам че поне ги разкри, винаги е полезно да знаеш кой какво мисли, та дори то да е лошо.
 
Последно редактирано:
Re: Мнения за дизайн

alex.atanasov, нали не мислиш че това ще е окончателния вариант и че тук ще дам сорсове и т.н? Качеството нарочно е занижено, да не говорим че това са само първите скици "скалъпени" за час-два :D

Понякога наистина се учудвам колко дословно приемат някои хора нещата. Дизайн който да не се одобрява от поне 90% от потребителите няма да бъде качен на сайта, да не мислиш че това е окончателен вариант?


Със сигурност не са ти добри чувствата. Но се радвам че поне ги разкри, винаги е полезно да знаеш кой какво мисли, та дори то да е лошо.

Да ти кажа - личи си, че е са скалъпени 22+ дизайна за час-два. Мога да ги опиша с една дума - архаични. На ваше място бих използвал различен цвят или цветове и малко по-разчупена структура, както е предложил Муслим. Поздрави.
 
Re: Мнения за дизайн

alex.atanasov, нали не мислиш че това ще е окончателния вариант и че тук ще дам сорсове и т.н? Качеството нарочно е занижено, да не говорим че това са само първите скици "скалъпени" за час-два :D

Понякога наистина се учудвам колко дословно приемат някои хора нещата. Дизайн който да не се одобрява от поне 90% от потребителите няма да бъде качен на сайта, да не мислиш че това е окончателен вариант?


Със сигурност не са ти добри чувствата. Но се радвам че поне ги разкри, винаги е полезно да знаеш кой какво мисли, та дори то да е лошо.

Реагираш, като ощипана мацка. Абсолютно обективен съм и говоря само за сайта.

Поздрави и бира! :)
 
Re: Мнения за дизайн

Ctrl+New
 
Re: Мнения за дизайн

Реагираш, като ощипана мацка. Абсолютно обективен съм и говоря само за сайта.
Поздрави и бира! :)
Ок де, стана ясно че е само скица, няма как да изглежда красиво още отсега ;)

jindo,теб няма да те питам тогава какво мислиш за сайта на Маг Студио например ;D

И аз съм си мислил понякога за нещо раздвижено, проблема е че повече искам стандартен сайт, изглеждащ ок за повечето хора и просто класиращ се в търсачките.

Без някаква "свръх оригиналност" присъща на топ-свръх-по-най-връх-сайтовете дето ги правят за бигбрадър, сървайвър и сие или като сайтовете на топ америкън дизайнерите дето си правят сайта само за да спечелят поредната награда за креативност, тях ще ги оставим за други път.

Имам и прекалено много други неща да му правя след това, двуезичност, сео, онлайн шоп с няколко онлайн разплащания, автоматично работещи, затова: Стандартно, тъпо и остаряло сайтче ще е този път - най-обикновен бизнес сайт. ;)
 
Re: Мнения за дизайн

Според мен е грешен подходът. Трябва ви нещо много по-изчистено от към визия.

Няколко насоки:

- Махнете шарениите от хедъра - в момента прилича повече на сайт на заведение, отколкото на сериозен бизнес сайт.

- Логото не е необходимо да е толкова голямо. Надписите WEB, CSS също са излишни според мен.

- Предполагам, че и на новия сайт ще има доста съдържание, затова обърнете още от сега внимание на white space-a! При тази структура с три колони, при това в рамки, има опасност съдържанието да се сблъска. Аз бих се лишил от подложката под текста.

- Ето няколко добри примера в тази посока:

http://www.bottlerocketcreative.com/
http://redup.co.uk/
http://www.foundationsix.com/
http://www.wordrefuge.com/


Надявам се да съм бил полезен.
Успех!
 
Re: Мнения за дизайн

Много благодаря на всички изразили мнение в темата, всяко мнение е много полезно за мен без значение какво е то.

Знаете че трудно се стига до истината - колкото хора, толкова мнения.

@Pifa, първия определено не става, другите три са добри, но наистина съдържанието е много и ще стане километрично дълга всяка страница ако е нещо подобно.

Затова и гледам сайта повече да прилича на стандартен бизнес сайт, дори с лек оттенък на новинарски - трябва да е лесен за четене, защото ще има много за четене.

За шарениите е добра идея, ще ги поизчистим сигурно поне на 30-50% за да не дразни. Лого от 100 на 100 пиксела голямо ли е за теб?
 
Re: Мнения за дизайн

@Alex Atanasov (от страница 1): аз съм дизайнер (освен тоновете други неща) и казах своята тежка дума.
@Хюсеин (от страница 1): :icon_thum
icon14.gif


@Еди: Въпреки, че ти не го харесваш Номер 6 е най-добрия от представените по-горе. Ти естествено можеш да избереш, който и да е от дизайните, така че ти да си го харесваш, но това няма по никакъв начин да промени мнението на хората като цяло за избрания дизайн. От всички мнения написани до тук Номер 6 е тотален победител с голяма преднина.
 
Последно редактирано:

Горе