SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Много рязко спадане в гугъл

lusaka

New member
Здравейте, имам огромен проблем със сайта ми.
В началото на месец Май направих нов дизайн, но след като го вградих посешенията ми от гугъл много рязко паднаха - от над 600 дневно до 200. Все още сайта ми не може да си възстанови посещенията, а аз се чудя откъде идва проблема.

Тъй като базата данни е огромна и за улеснение копирахме линкове към снимки от замунда, вместо да ги добавяме на нашият хост. Сега от замунда сложиха забрана на снимките им да се използват в други сайтове и снимките не излизат. Започнах да ги качвам на моят хостинг, но линковете са над 10 000 и става бавно. Посещенията мочнаха минимално да се покачват - около 20-30-40 дневно. Къде според вас е големият проблем на сайта ми, защо толкова пропаднах в класиранията и как бих могъл да възстановя това? Сайтът ми е KINOtab - Начало.
Ще съм страшно благодарен, ако някой ми помогне!
 
За: Много рязко спадане в гугъл

За: Много рязко спадане в гугъл

Голяма глупост си направил със снимките.
При смяната на дизайна промениха ли се URL адресите на страниците на сайта?
 
Re: За: Много рязко спадане в гугъл

Re: За: Много рязко спадане в гугъл

Ами тогава не разбирах, но поне си взех поука, че не трябва... :д а иначе не, не съм променял адресите, всичко си е същото, дори реално олекотих сайта, защото премахнах много картинки от дизайна и ги замених с CSS.
Реална причина да спадне толкова сайта, не мога да намеря... имахме големи пропуски преди в сео-то... бе направо не бяхме правили сео оптимизация... след като промених дизайна и се хванах да направя основна сео оптимизация, подобрих връзките към сайта и премахнах некачествените, добавих споделяния и харесвания във социалните мрежи, качих sitemap какво ли не.. но си оставам много назад в позициите. Реална причина просто не мога да намеря, затова и пиша тук, вече не знам какво да правя.

ПС: Начинаещ съм, може да съм пропуснал нещо или нещо да не съм направил като хората в оптимизацията, но пак е странно, че се смъкнах и си останах долу вече 4-ти месец.
 
За: Много рязко спадане в гугъл

За: Много рязко спадане в гугъл

не си единствения, който се оплаква от спад на посещенията след смяна на дизайна... още не е ясно дали това е директна причина или косвена
 
За: Много рязко спадане в гугъл

За: Много рязко спадане в гугъл

При смяна на дизайна се променят много неща и трябва да сме внимателни.
 
Re: За: Много рязко спадане в гугъл

Re: За: Много рязко спадане в гугъл

Имате ли някакви съвети, които да ми помогнат да се преборя с това(в случай, че е заради смяната на дизайна) или да се надявам, че гугъл с времето ще ми върне позициите :д
 
За: Много рязко спадане в гугъл

За: Много рязко спадане в гугъл

HTML кода е пълен с грешки. Отвори сайта с Firefox и виж сорс кода. Пълно е с червено. Първото нещо в кода е затварящ скрипт таг! Meta описанието е голяма каша. В него има дори bb код. При скриптовете май зареждаш 4 различни jquery файла, дори един и същи два пъти. Има и други грешки. Прегледай и си оправи всичко. Голяма каша е станала приятелю :).
 
Последно редактирано:
Re: За: Много рязко спадане в гугъл

Re: За: Много рязко спадане в гугъл

HTML кода е пълен с грешки. Отвори сайта с Firefox и виж сорс кода. Пълно е с червено. Първото нещо в кода е затварящ скрипт таг! Meta описанието е голяма каша. В него има дори bb код. При скриптовете май зареждаш 4 различни jquery файла, дори един и същи два пъти. Има и други грешки. Прегледай и си оправи всичко. Голяма каша е станала приятелю :).

БЛАГОДАРЯ СТРАШНО МНОГО!
Заех се да оправям(в събота) и от понеделник насам вече виждам някакъв ефект. Гугъл започна да ме индексира стабилно и започнаха да излизат по-голямо количество от страниците ми и съответно да получавам с около 10-15% повече посещения(засега).

Чудя се, проблемът ми със снимките да го реша ли като ги направя с nofollow(докато кача всички на моят хост), тогава обаче и моите снимки ще станат с nofollow. Съвети?
 
За: Много рязко спадане в гугъл

За: Много рязко спадане в гугъл

Радвам се, че нещата почват да се оправят. За нофолоу не разбирам как ще ти помогне на това, че снимките не се зареждат от друг сайт. Или друг е проблема?
 
Re: За: Много рязко спадане в гугъл

Re: За: Много рязко спадане в гугъл

Ами не искам мойте снимки да спрат да излизат в google images. И дали ще спрат ако използвам nofollow, дали ще ми се повдигне малко рейтинга ако снимките от замунда имат nofollow? Затова питам какъв ефект би имало, защото не съм сигурен как ще подейства. На над 4000 страници имам по средно 3 линка към снимки от замунда, а ще отнеме доста време докато ги оправя всичките, някакви съвети как да си реша временно проблема ако няма да стане с nofollow?
 
За: Много рязко спадане в гугъл

За: Много рязко спадане в гугъл

Nofollow до колкото знам се ползва за да не предаваш PR към страницата и също се слага ако и нямаш много доверие. При теб проблема нали е, че снимките не се зареждат от Замунда защото имат защита?
Най-добре си хоствай снимките на твоя сайт. То като гледам имаш и от други сайтове снимки.
Между другото отдолу дето пише ПРЕМИЕРИ, много трудно се цъква на линка. То само името е линк, а не цялото квадратче. Трябва да е цялото според мен.
 
Re: За: Много рязко спадане в гугъл

Re: За: Много рязко спадане в гугъл

Идеята ми е точно гугъл да не отчита линковете ми към замунда и други сайтове към ПР-а ми. Защото имам наистина и към десетки други домейни линкове(дори и към конкурентни сайтове) точно от снимките, което мисля че не е добре за ранг-а. Ако ги направя Nofollow дали е възможно да се повдигна в очите на гугъл и дали ще засегне снимките от моя хост в търсачката.
А за премиерите не успях да го направя с цялото квадратче - получават се грешки. По сайта има страшно много грешки, които трябва да оправям но кодовете са страшно много, аз не съм професионалист и не се справям много бързо с този процес ;д
 
За: Много рязко спадане в гугъл

За: Много рязко спадане в гугъл

Ами слагай ако искаш нофолоу, но не мисля че ще има ефект в класирането ти. Твоите снимки би трябвало да продължат да се индексират, но никога не съм го тествал точно това.
 

Горе