SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Най-добрият eshop софтуер? :)

Предстои ми пускането на един личен проект, онлайн магазин :)
Реших да закупя готов cms с опция за aff, seo etc модули :)

Имате ли идея към кое да се насоча ;D

Или ако имате ваш такъв и ви се продава лиценз - готов съм да го закупя :)
 
Re: Най-добрият eshop софтуер? :)

Ако искаш толкова много модули използвай joomla с template специално за eshop(Мога да ти покажа някой добри предложения като http://www.shape5.com/demo/shopper_frenzy )

Също добър софтуер е oscommerce заради aff модулите си

Но според мен magento е добър избор.

Мога да ти пусна сайта,като ти помогна за настройката на oscommerce,magento и joomla
Спeциално за oscommerce мога да аддна aff manager,както и много други модули.
Ако има нещо свържи се с мен
 
Re: Най-добрият eshop софтуер? :)

Ами аз съм ползвал cpCommerce
 
Re: Най-добрият eshop софтуер? :)

Наско, ако ще го слагаш на shared hosting не ползвай magento. Добър е като изпълнение но си има сериозни memory leaks и "ще бъде весело" - ето ти един добър пример за magento http://www.como.bg/ ама е на собствен сървър, или поне беше допреди няколко месеца.
 
Re: Най-добрият eshop софтуер? :)

Това новото, което заля нета с реклама Summer Cart........ гледам, че зачестиха инсталациите, някой ако го е ползвал за по-сериозни проекти да сподели впечатление дали се държи стабилно?
 
Re: Най-добрият eshop софтуер? :)

Това Magento изглежда доста прилично направено и май е free или се бъркам?
 
Re: Най-добрият eshop софтуер? :)

Значи аз сега работя за внедряване на едно магенто. Мога да кажа, че е доста добро и с апи-то което предлага няма по-добро на пазара, обаче е тежко, а и базата му е цели 200 таблици!?!?!

Също така ако тръгнеш да правиш нещо което е различно от оправяне на темплейти, или смяна на позиции на дадени данни ще се видиш у голяма приказка с драматизации :)

Това мога да кажа за момента за магентото. с osC съм имал малко, но много лош опит. Като гледам теми там вървят директно с целия сорс - т.е. махаш стария магазин, слагаш новия (темиран) и сменяш настройките за базата :)

За другите - не съм работил с тях
 
Re: Най-добрият eshop софтуер? :)

Макар да нямам много опит в тази сфера, силно ти препоръчвам PrestaShop, доста добра система. Доста лесно се управлява. Има почти всичко за което се сетиш, дори страхотна точкова система специално за лоялните клиенти, факториране и куп други неща. Освен, че за мен от всички системи, тази най ми допадна заради хубавото и удобно административно панелче е и напълно безплатна.
 
Re: Най-добрият eshop софтуер? :)

Силно не препоръчвам osCommerce. Това е най - тъпото нещо в света на програмирането ( за скинване ).
 
Re: Най-добрият eshop софтуер? :)

И аз забелязах нещо подобно за оскомерс, трудно се правят теми за него, но пък за сметка на това е най-масово ползваната система :)
 
Re: Най-добрият eshop софтуер? :)

Най-масово е ползвана, защото е фрий и има най-пълен превод на БГ, а и щом е най-масовата има и най-много plug-shitz за нея.
 
Re: Най-добрият eshop софтуер? :)

Аз имам 3 Zen Cart шопа и съм много доволен... лесна за инсталиране, безплатна, има най голям избор от безплатни темплейти и модули... скоро открих 4е има и Български превод.... Преста шоп е по-красива на външен вид, ама е по трудна за модифициране и има по малко екстра модули...същото и за Магенто...
 
Re: Най-добрият eshop софтуер? :)

Аз от тук чух за магенто за пръв път. Хвърлих поглед. Честно казано съм очарован !!! По добро не съм виждал. Някой да има инфо дали има експлойти или бъгове самия енджин ?
 
Re: Най-добрият eshop софтуер? :)

Някой да има инфо дали има експлойти или бъгове самия енджин ?

Ами освен, че на "нормален" хостинг едва ли ще върви като хората. Иначе в продукта се наливат сериозни пари и едва ли си биха позволили хората да пуснат некачествен продукт на пазара ;)
 
Re: Най-добрият eshop софтуер? :)

Bizz.bg, надявам се да не прозвучи като спам, но прочетох че е за твой проект и мисля, че вариант при които ще спестиш малко време за customization е добре дошъл :)

Може да се забишеш за бетата, която надявам се ще е до няколко седмици. Ако имаш други въпроси питай :)
 
Re: Най-добрият eshop софтуер? :)

Ако не сте програмисти или нямате такъв на разположение силно препоръчвам да си намерите друг софтуер вместо магенто. Много нерви и ъпдейт докарващ силни главоболия.

Имам едно определение за Oscommerce - вкиснала боза!

Добрият софтуер за количка е платения софтуер с поддръжка ;)
 
Re: Най-добрият eshop софтуер? :)

Ако не сте програмисти или нямате такъв на разположение силно препоръчвам да си намерите друг софтуер вместо магенто. Много нерви и ъпдейт докарващ силни главоболия.

Може ли подробности за нуждата да сме програмисти ? В смисъл каде е грижата с магенто? Дай инфо..
 
Re: Най-добрият eshop софтуер? :)

Може ли подробности за нуждата да сме програмисти ? В смисъл каде е грижата с магенто? Дай инфо..

не е ясно като го ъпдейтнеш дали ще върви и дали няма да се счупи нещо и оставаш без магазин за неопределено време.

иначе за да стане както трябва, трябва да имаш develop i production машина с еднакви конфигурации и преди да правиш каквото и да е по production-a да тестваш на develop.

p.s. аз мисля, че най - добрият eshop софтуер е custom eshop.
 
Последно редактирано:
Re: Най-добрият eshop софтуер? :)

не е ясно като го ъпдейтнеш дали ще върви и дали няма да се счупи нещо и оставаш без магазин за неопределено време.

Точно това е проблема с тях. Всеки ъпдейт излизат някакви проблеми, които спират софтуера или започва нещо да не работи. Погледни подфорума за ъпдейт от версия към версия и ще ти стане ясно дали можеш да се справиш с подобни проблеми.
Освен това проблем е и разделянето на производители в менюто (трябва да се бърка в кода).

Друг факт е платената версия $8900 (с малки букви - годишно).

Като цяло има много възможности, но и недостатъци. Правенето на шаблон не е много приятно, но има и доста по-неприятни системи - така, че е ок.
 

Горе