SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Намаляване на индексираните страници

dextersh

New member
Здравейте.
От доста време наблюдавам постепенно бавно намаляване на броя на индексираните страници според webmaster tools в секцията sitemap, където пише колко от сайтмапа са индексирани.
А като напиша site:урл в гугъл даже се увеличават.:confused:
Някои има ли обяснение?
 
Re: Намаляване на индексираните страници

Моят опит показва като причина едно от следните:
1. Промяна на URL структурата
2. Линка на линкове към съответната деиндексирана страница.
 
Re: Намаляване на индексираните страници

Ами да имаше промяна на всички URL-ли и 301 редирект, сигурно е от това. А дали ще се оправи след време?
 
Re: Намаляване на индексираните страници

При мен гоогле реиндексира променените URL-та за около 6 месеца.

Относно коментара на предния ми пост: ами вашия опит като е по-голям, споделете го!
 
Re: Намаляване на индексираните страници

@dextersh: ако наистина имаш тотална промяна във всички линкове, може да пуснеш молба за реиндексиране на сайта ти (от webmaster tools). Пишеш им, че имаш тотална промяна на структурата и така.

При мен се получи подобен проблем - при резултат от търсене излизаха старите индексирани страници и съответно връщаше 404 при опит за отварянето им.
 
Re: Намаляване на индексираните страници

@kirilbug
Ами то новите си излизат в гугъл добре, пък и още не абсолютно всички стари са препратени към новия сайт защото не са прехвърлени някои новини.
Но ще знам че има и такава възможност мерси.
 

Горе