SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Направи си сам картинка

wordi4

New member
Здравейте ,
Преди време ми хрумна идеята потребителите да могат да си правят сами картинки , по точно да добавят текст към дадена картинка . Затова реших да си напиша едно скриптче направи си сам картинка, още не е доизгладено , в що годе груб вариант е , но скоро ще заработи на 100% .
Ако може да кажете какво му липсва и какво трябва да се барне още , благодаря !
 
Пробвах с картинката горе в ляво на сайта със синьото усмихнатото човече и ми даде php грешка:
[h=4]A PHP Error was encountered[/h] Severity: Warning
Message: filesize() [function.filesize]: stat failed for *******/*******/13.jpg
Filename: ********/********.php
Line Number: 224

Цензурирах имената на файловете поради мерки за сигурност. Трябва да си настроиш сайта да не показва истинските php грешки понеже помагаш на хакерите така да тестват това онова.
Освен това прозрачния фон го прави черен.
 
Пробвах с картинката горе в ляво на сайта със синьото усмихнатото човече и ми даде php грешка:
A PHP Error was encountered

Severity: Warning
Message: filesize() [function.filesize]: stat failed for *******/*******/13.jpg
Filename: ********/********.php
Line Number: 224

Цензурирах имената на файловете поради мерки за сигурност. Трябва да си настроиш сайта да не показва истинските php грешки понеже помагаш на хакерите така да тестват това онова.
Освен това прозрачния фон го прави черен.

Да видях проблема , оправих го ... беше бъгче във view-a ,а иначе как мога да не показвам грешките изцяло , дали има някаква настройка в CI ? Направих и прозрачния фон черен, така наистина е по реалистично.
 
Последно редактирано:
Аз имах предвид, че инструмента прави прозрачния фон черен, а не да го направиш така :). Един вид друг бъг.
За грешките в PHP аз ползвам тези настройки най-горе във файла:

ini_set('error_reporting', E_ALL | E_STRICT);
ini_set('display_errors', 'Off');
ini_set('log_errors', 'On');

Те карат PHP-то да логва грешките и предупрежденията във error log файла, но да не ги показва.
Иначе докато тестваш е удобно да ги виждаш, но като е готов е добре да се махнат.
 
Аз имах предвид, че инструмента прави прозрачния фон черен, а не да го направиш така :). Един вид друг бъг.
За грешките в PHP аз ползвам тези настройки най-горе във файла:

ini_set('error_reporting', E_ALL | E_STRICT);
ini_set('display_errors', 'Off');
ini_set('log_errors', 'On');

Те карат PHP-то да логва грешките и предупрежденията във error log файла, но да не ги показва.
Иначе докато тестваш е удобно да ги виждаш, но като е готов е добре да се махнат.

Извинявай за тъпия въпрос, но най-горе в кой файл ?:D

Относно фона, умишлено не съм го направил формат .png ( прозрачен ) , мисля че jpg-то е по добре . На повечето потребители не им трябват прозрачни картинки а по тъмни и по светли :)
 
Последно редактирано:
Където го сложиш, там ще важи. Идеята е да е на всички. Може и само в един, който да се include-не в останалите.
Ако се качи png изображение с прозрачен фон, резултата е с черен фон. Това ми е идеята. Ако го правиш умишлено, добре. Иначе за мен е бъг ;)
 

Горе