SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Нов дизайн на Vkusnotiiki

vkusno

New member
Днес пуснах изцяло променен сайта vkusnotiiki.net с нов дизайн и нови функционалности.

Ще се радвам да споделите мнения и препоръки за него.

Благодаря предварително :)
 
Re: Нов дизайн на Vkusnotiiki

Тия тоново на кафявото не ме радват особено.
 
Re: Нов дизайн на Vkusnotiiki

По добре от бгмама да дадат мнение за дизайна на сайта ти :)
пп. нарочно ли адсенса не се вързва с основната визия?
 
Re: Нов дизайн на Vkusnotiiki

Тия тоново на кафявото не ме радват особено.

да и на мен кафявите ленти не ми допадат не може ли в нещо по-живо че много тъмнее някак си. но ти си решаваш разбира се
 
Re: Нов дизайн на Vkusnotiiki

Стария не го помна, защото сефте чувам сайта ти :)
Този не е лош, но доста грубо си подходил, иска детайл, тук там да се барне...
Като оправиш тея неща и ще стане :)
 
Re: Нов дизайн на Vkusnotiiki

Бих Ви запитал за мнение и за моя Gotvarstvo.Net . Дизайна е ясно, че иска още барване и украса или направо смяна, тъй като темата е free, но пък и прекалено съм я модифицирал и като сменя нова, дава много грешки, засега само мисля да добавя вбъдеще малко украса, ако не ме домързи. По-скоро питам какво и куца откъм СЕО и как Ви се струва като цяло. Само да уточня, защото сигурно ще има коментари относно самите рецепти - Да, взаимствани има много, сайтът е нещо като архив от подбрани рецепти и информация на кулинарна тематика.
 
Re: Нов дизайн на Vkusnotiiki

За Gotvarstvo.Net на 47 ред на челната имаш някакъв символ, който спира валидаторите
Код:
* Disable Text Selection script- � Dynamic Drive DHTML ...
А и надолу си пълен с някви странни китайски символи.
Не ползваш H2, H3. Нямаш alt на картинките. Готварство.нет в заглавието е напълно излишно. Описанието ти е малко дълго. Това на първо четене.
 
Re: Нов дизайн на Vkusnotiiki

Махнах този символ.. след това ми даде грешки в рекламите на Гугъл, защото текста е на кирилица и конвертирах php-тата в without BOM, функцията get_num_queries() също редактирах от излишни символи и.. и трагедията стана по-голяма 102 Errors, 26 warning(s) > The Unicode Byte-Order Mark (BOM) in UTF-8 encoded files is known to cause problems for some text editors and older browsers. You may want to consider avoiding its use until it is better supported. <
 
Re: Нов дизайн на Vkusnotiiki

Махнах този символ.. след това ми даде грешки в рекламите на Гугъл, защото текста е на кирилица и конвертирах php-тата в without BOM, функцията get_num_queries() също редактирах от излишни символи и.. и трагедията стана по-голяма 102 Errors, 26 warning(s) > The Unicode Byte-Order Mark (BOM) in UTF-8 encoded files is known to cause problems for some text editors and older browsers. You may want to consider avoiding its use until it is better supported. <
 
Re: Нов дизайн на Vkusnotiiki

За Gotvarstvo.Net на 47 ред на челната имаш някакъв символ, който спира валидаторите
Код:
* Disable Text Selection script- � Dynamic Drive DHTML ...
А и надолу си пълен с някви странни китайски символи.
Не ползваш H2, H3. Нямаш alt на картинките. Готварство.нет в заглавието е напълно излишно. Описанието ти е малко дълго. Това на първо четене.

Защо да е излишно... Като си го букмаркна как да го позная, ако го няма... За другите съм съгласен.
 
Re: Нов дизайн на Vkusnotiiki

Защо да е излишно... Като си го букмаркна как да го позная, ако го няма... За другите съм съгласен.
Ок, съгласих се :) Честно казано, бях забравил, че хората си букмаркват сайтове. Но иначе тайтъла е доста силен инструмент и бих го ползвал по предназначение за СЕО цели.

@TheCrazyBastard Да, но сега вече е по-ясно. Те тези валидатори за СЕО нямат кой знае какво значение, но поне се откриват грешките в кода. Гледам при теб се иска затварящия таг да се замени ">" на "/>". Във вътрешните ти страници коментара на адсенс и аналитикс ти е останал в грешната кодировка. Направо го изчисти този коментар или си го напиши на латиница. Вдигни малко дължината на заглавието в рецептите (използвай пълните 80 символа), а и да ги надвишиш проблема е никакъв. Добре е да измислиш някаква щуротия като "Рецепта на деня" или нещо подобно и да им дадеш да си я публикуват, за обратни връзки.
 
Re: Нов дизайн на Vkusnotiiki

Благодаря ти за коментара tymothy. Замених "създаден" с "syzdaden" в адсенс кода, някои от грешките започнах да ги поправям по css кода, но за мен е по-важно сайта да се отваря и видимо да не дава проблеми. Едва ли ще измисля по-дълги заглавия, но за снимките съм напълно съгласен, че трябва да има алтернативен текст. Относно идеята за "Рецепта на деня", ще е малко трудно да й намеря правилното място, и се сещам за един плъгин, който тествах за изкачащ прозорец с коледно пожелание примерно... който може да се модифицира и с бутони за споделяне, но мисля, че това дразни по-скоро и не се понася добре от търсачките.
 
Re: Нов дизайн на Vkusnotiiki

@isavkov според теб кой детайли трябва да се пипнат?

Да ви питам така като го зареждахте сайта ми бързо ли ви се отваряше?
 
Re: Нов дизайн на Vkusnotiiki

@vkusno

Понеже явно на някои хора не им допадна предния ми пост, ще обясня подробно.

Преди всичко цветовата гама е много добра. Подобни цветове са напълно подходящи за такъв тип сайтове.
Иска съвсем леки корекции в тоналноста но не мисля че това е най-важното, което трябва да направиш. В общи линии ако се заемеш с корекция на детайлите, всичко ще си дойде на мястото.

И така за какви детайли говоря. Те са най-важни така че е хубаво да ги кажем, right?

Преди всичко такъв тип сайтове, са много подходящи като тематика, за дизайн тип "домашна обстановка". Спокойно на места можеш да ползваш патерни/шарки като карета, пресечни линии и т.н...

Подобна текстура би свършила идеална работа - не точно тази защото тази е малко гадна, но ти я давам като пример, за да разбереш за какво говоря
400_F_12013543_K81VyhBywMzBGK7MRhZKmSvE6AwucHfn.jpg


Подобна текстура можеш да ползваш като фон на целия сайт, като това ще запълни излишните празнини и ще придаде на сайта по колоритен вид.

Както споменах по горе това е сайт идеален за "домашна обстановка". За това спокойно можеш да ползваш елементи от домашния бит - които да служат за сепаратори, да оформят панелите ти със съдържание и прочие. Едни такива елементи, ненатрапчиво разположени и без да прекаляваш с тях разбира се, ще създадат индивидуален облик на сайта.

Постарай се тези елементи да ги разположиш из ключови места в дизайна ти. Не на всеки панел, защото ще стане много досадно и ще изгубиш ефекта, който търсим.
Моя съвет е да си поиграеш с Потребителската зона - горе където е логина, Панела с категории и навигацията най-вече.

Навигацията малко ти куца, не е ясно на коя страница си. Не знам защо си обърнал цветовете. Аз бих ползвал по светлия цвят за активно състояние на линка, а тъмния за нормално. Логиката е, че това на което слагаш фокус на вниманието, би трябвало да се откроява силно от останалото.

Сега виждам например, това което ползваш за фон под надписа "Категории" , можеш да го направиш в ляво да стърчи, сякаш е лента коят обхваща панелчето. Виждал си такива 100%, а на лентата в края където е срязана триъгълно, може да сложиш лека сянка отдолу, сякаш едното рогче е леко огънато нагоре.

За сега това се сещам и ми идва като подробно обяснение.
Дадох ти насоки, давай да видим какво ще стане... ако разбира се решиш да ги приемеш и използваш да коригираш.
Това ти решаваш, надявам се да съм помогнал :)
 

Горе