SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Някой знае ли нещо за вируси в хостинга?

Re: Някой знае ли нещо за вируси в хостинга?

За тези съобщения тоно не знам, но най-добре се консултирай с тези от хостинга, а за вирусите има като си влезеш в хоста можеш да тестваш
 
Последно редактирано:
Re: Някой знае ли нещо за вируси в хостинга?

Най-вероятно скрипта/cms да ти е хакнато.
 
Re: Някой знае ли нещо за вируси в хостинга?

ако сайта ти сетва вирус на клиента е нормално антивирусната ти програма да го засече. Дай едно URL видим какво ще каже касперски
 
Re: Някой знае ли нещо за вируси в хостинга?

За тези съобщения тоно не знам, но най-добре се консултирай с тези от хостинга, а за вирусите има като си влезеш в хоста можеш да тестваш

Имаш предвид в cpanel-a ли?

Не мога да намеря там такъв тест?
 
Re: Някой знае ли нещо за вируси в хостинга?

britishdevelopments.com

Цъках здраво по сайта ти, но касперския не изрева никъде. Значи не сетваш вируси на клиентите си. На много места ми върна "Action canceled" което не е много добре .... мисли за оптимизация на сайта си ....
 
Re: Някой знае ли нещо за вируси в хостинга?

Цъках здраво по сайта ти, но касперския не изрева никъде. Значи не сетваш вируси на клиентите си. На много места ми върна "Action canceled" което не е много добре .... мисли за оптимизация на сайта си ....

Нещата се оправиха.

Проблема е идвал от сесиите.
Всеки потребител записва нова сесиа в базата данни в таблица "session"
и така редовете в таблицата са набъбнали на 250000.

Просто ги изтрих всичките сесии и сайта литна.

Имайте го в предвид за напред ако ви се случи :)
 
Re: Някой знае ли нещо за вируси в хостинга?

говоря за SQL заявките ти. Ако не си правил някакви огромни глупости в самия скрипт, sql-ите са основното нещо, което бави генерирането на страницата.

Прегледай си нещата, ако нямаш опит по-добре се обърни към някой, който разбира да ти прегледа кода и да ти каже къде евентуално може да имаш проблем. Търси приятел, че иначе такъв вид услуга може да ти излезне скъпо

Както преди малко ти самия спомена си имал 250000 реда в таблицата със сесите. Това количество принципно не би трябвало да е проблем ако заявките ти и базата ти са оптимизирани
 
Re: Някой знае ли нещо за вируси в хостинга?

На някой случвало ли му се е да има нещо като вирус там където е хостнат сайта. През 10 мин сайта ми дава първо "Cannot start session" и после "Data base is not Ok".
Направо съм шах.
много е вероятно да пълен диска, това води до такива точно грешки често. Място се заема динамично за нови сесии,upload и mysql заявки, така че ако межеш да провериш където ти е tmp директорията може да си решиш проблема лесно ако е това. Ако си на споделен хостинг пиши на администраторите да проверят.
 

Горе