SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Организираме SEO състезание

nbsp

New member
Правилата, ключовите думи, спонсора, останалите подробности ще бъдат оповестени на 1-ви Септември, когато е стартовата дата на състезанието.

Победителят отнася 1 000 лв.

Тъй като в момента е отпускарски сезон, а и да имате време да се за подготвите, състезанието ще стартира след месец.

До тогава очакваме мнения и предложения. :)
 
Re: Организираме SEO състезание

Предложения:

1. Да има ясни и точни правила, всяко нещо кое, как, защо; както и да се поучим от опита на други неуспешни състезания.

2. Да се участва само с домейни, регистрирани след началото на състезанието. Защото, ако е на поддомейн аз ще спечеля ;).

3. Да се разреши купуване на линкове във сайтове и директории, но победителят да е задължен да каже какви техники е ползвал и какво е купувал.

4. Да се разрешават картели между участниците т.е. кооперацийки между тях.

5. Какъв ще е принципът за определяне на победител? ПР на страница, резултати по определени ключови думи, кои търсачки ще участват при резултатите?
 
Re: Организираме SEO състезание

Това не беше толкова въпрос, колкото желание да насоча дискусията в тази насока.

ZzZaPyr, това за поддомейните е моя идея, а аз по никакъв начин не съм обвързан с организаторите. Може пък да решат, че може да се участва.

Още към идейките:
6. Да се разреши на всеки един да участва с неограничен брой домейни (евентуално поддомейни).

7. Ако има изискване за линк към спонсора(ите), то да е директен такъв, а не джаваскриптове, редиректи и прочее.
 
Re: Организираме SEO състезание

особено 7 ще е много задължително май :p
 
Re: Организираме SEO състезание

bgkulinar каза:
Предложения:


3. Да се разреши купуване на линкове във сайтове и директории, но победителят да е задължен да каже какви техники е ползвал и какво е купувал.

Това е кофти , защото зависи от финансовото ти състояние , а не от уменията/знанията ти ... ???
 
Re: Организираме SEO състезание

Относно предложенията на bgkulinar ще ги коментирам в същата последователност:
1. Напълно подкрепям
2. най-добре да си решат самите организатори дали да е така...аз лично съм за поддомейн
3. Не съм съгласен да се закупуват линкове. Все пак това е състезание да се покажат уменията на самите участници, а не портфейлите...защото тук тези с по-големите ще излезнат на челни позиции закупувайки линкове от страници с висок ранк. А шансовете трябва да са равни пред всеки!
4. Това и да се направи незнам как може да попречи на състезанието. Все пак и да решиш да се кооперираш с някой, няма как да разберат че си го направил...освен ако вие самите не споделите тази информация
5. Принцип аз предлагам да е позициониране според ключова(и) дума(и), който ги няма в листата на гугъл
6. Тука е принципа на т.4 Имай си колкото искаш домейни и поддомейни...насочи си ги към единият основен върху който си се спрял и не виждал проблем ;)
7. То се подразбира...щото спонсорите са готини хора :D

Иначе на това seo състезание му беше време. Радвам се, че се намериха готини хора да го подкрепят ;)
 
Re: Организираме SEO състезание

аре решавайте дали да е домейн или поддомейн , аз така или иначе няма да ползвам думата в името на домейна , субдомейна . :smoker:
 
Re: Организираме SEO състезание

Това ще е интересно. Дано организацията да е на ниво.
 
Re: Организираме SEO състезание

Във връзка провеждането на SEO състезанието, предлагам на вашето внимание следният js, който ако имате желание можете да сетнета на сайтовете си!
Следващите редове код ги сложете на подходящо място в избрана страница

Код:
<script language="javascript">
TargetDate = "09/01/2007 00:00 AM";
BackColor = "white";
ForeColor = "darkred";
CountActive = true;
CountStepper = -1;
LeadingZero = true;
DisplayFormat = "<b><font size='+2'>%%D%%</font></b> дни до <br/><a href='[url]http://webmasterbg.org/index.php?topic=469.0'[/url] alt='SEO състезание'>SEO състезанието</a>";
FinishMessage = "Вече е реалност!!!";
</script>
<script language="javascript" src="[url]http://webmasterbg.org/countdown.js"></script>[/url]


Редакция: визиализацията на кода можете да намерите на www.seo-bulgaria.info - в лево малко по-надолу :D

edit nbsp: добавих възможност да се хотлинква за тези дето хостват на blogspot например... :)
 
Re: Организираме SEO състезание

nbsp каза:
човека с идеите ;D

Дайте една торба идеи и на нас простите бре :friday:
 
Re: Организираме SEO състезание

йее най накрая сео състезание! :icon16:
EDIT: нека думата / фразата да бъде на кирилица! Защо ще се запитате.. ми щото сме българи :)
 

Горе