SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Отново дилема със SEO на два еднакви сайта

jab4o

New member
Здравейте,
имам следната дилема отново- 2 сайта на една и съща тематика на един собственик. Искат да им оптимизирам и двата сайта по едни и същи ключови думи. Въпросът ми е как да процедирам? Мисля си за следните варианти:
- да се захвана и с двата (но какво ще стане ако единия се класира по- бързо от другия (собственика не иска да чуе какво е seo))
- да се захвана само с единия и да откажа втория (но тогава има опасност той да отиде при друг и ето ти нова конкуренция)
- или .. и аз не знам ....
Имайте предвид че в това уравнение сложното е това, че клиента не иска или не може да разберe какво точно е оптимизацията и как стоят нещата- просто го интересува да излизат по- напред.
 
За: Отново дилема със SEO на два еднакви сайта

За: Отново дилема със SEO на два еднакви сайта

По принцип за клиента е добре и двата да се оптимизират, като единия оптимизираш за едни ключови думи примерно като фирмен сайт, а другия - да кажем за даден тип продукти, правиш нещо като специализиран сайт. Имал съм и аз такива случаи.

Предимството за него е, че и от двата сайта му идват клиенти.

При теб съответно работата става двойно повече, така че трябва да прецениш и съответната цена за единия и за другия сайт, като му даваш офертата.
 
Последно редактирано:
За: Отново дилема със SEO на два еднакви сайта

За: Отново дилема със SEO на два еднакви сайта

Имайте предвид че в това уравнение сложното е това, че клиента не иска или не може да разберe какво точно е оптимизацията и как стоят нещата- просто го интересува да излизат по- напред.

Това ти е ключовото нещо в случая. Една работа за да е успешна, то клиента трябва да е наясно каква е работата, какви са възможностите за успех и провал. Нямам предвид да разбира от seo, но трябва да знае и разбере, че не си магьосник, и че щенаправиш каквото е нужно от теб, останалото зависи от Гугъл. Ако няма акъл в главата си - зарязвай го, да плаща на Адуортс, и така ще знае, че сайтовете му ще се появяват винаги.
 
За: Отново дилема със SEO на два еднакви сайта

За: Отново дилема със SEO на два еднакви сайта

Когато сайтовете са на един собственик дилемата е по-малка.
Дали ще е на 1-2-3 позиция - добре е да се обясни, че е почти едно и също за трафика.
Понякога потребителите кликат на 4-ти резултат, а не на първи.

Със сигурност не трябва да "даваш" сайта на други, току виж клиентът ще реши след време, че по някаква причина другия се справя по-добре.
 

Горе