SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

От къде да започна

little

New member
Аз съм начинаещ в тези оптимизации , можели някои да ми даде няколко савета
как да процедирам , след направата на сайт-а .
Или да ми каже от каде мога да прочета малко за тези неща , ако никои не му се занимава
с начинаещи:)
 
Re: От къде да започна

Трябват ти линкове, това е най-важната част от оптимизацията на един сайт. И фактора на който Гугъл и всяка друга търсачка, заслужаваща внимание, отдава няй-голямо значение.

П.П.
Отделих въпроса в отделна тема защото мисля, че и други ще го задават занапред.
 
Re: От къде да започна

nbsp каза:
Трябват ти линкове, това е най-важната част от оптимизацията на един сайт. И фактора на който Гугъл и всяка друга търсачка, заслужаваща внимание, отдава няй-голямо значение.

П.П.
Отделих въпроса в отделна тема защото мисля, че и други ще го задават занапред.
И тия линкове, които ти трябват, трябва да не са просто линкове, а подлежат на прецизна селекция, за да получиш най-добрия и най-траен резултат. Премерват се според много различни фактори, които включват много комплексно най-разнородни елементи от двете страници.
Започни с най-доброто, а именно тази тема -> http://webmasterbg.org/index.php?topic=108.0 и просто продължавай да прочиташ всичко, което ти попадне, за да събереш някакъв по-обширен поглед и да разгледаш различни гледни точки и да се научиш от опита на най-добрите. Помага изключително много. Ако имаш някакъв опит с изграждането на уеб страници, пък, ще си с едни гърди пред останалите, така че малко практика в тази насока е, според мен, задължителна.
 
Re: От къде да започна

Трябва да събираш линкове, които от другите сайтове да водят към твоя сайт и тия линкове да са от сайтове със същата тематика като твоя сайт, да са сложени в сайтове с колкото се може по голям PageRank, в линковете, които водят към сайта ти да се стдържат ключовите думи на сайта ти...
 
Re: От къде да започна

Препоръчвам ти също така след като понаучиш осноните неща да хвърляш по едно око и на тези:

SEOmoz
SEO by the sea
SEO Chat
SEO Book
Matt Cutts
Search Engine Watch
High Rankings
Stantdubl
Search Engine Land
Marketing Pilgrim
Shoemoney
Bruce Clay
Search Engine RoundTable
Search Engine Jurnal
Pronet Advertising
Online Marketing Blog
Search Engine Guide
Graywolf's SEO Blog
SEO Pedia
Jim Boykin
Thread Watch

 

Горе