SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

От къде си купувате домейните?

johnny

trigger hippie
Здравейте,

от къде си пазарувате домейните? Обмислям да пусна сайт за продажба на домейни на ниски цени, мислите ли, че може да има успех?
 
Re: От къде си купувате домейните?

Ами ако предлагаш конкурентни цени, защо да не успееш.
Аз лично си ги взимам от Годеди, други ги взимат от NameCheap, някои си купуват от български компании, заради фактурите.
Според мен трудно ще излезеш с конкурентни цени на основните световни търговци на домейни.
 
Re: От къде си купувате домейните?

Godaddy ... единственото, което ме дразни е бавното купуване..освен, че трябва 10 пъти да дам next, но и домейна като е в пазарната количка пак поне 1-2 минути ме забавя.Ужас е.
 
Re: От къде си купувате домейните?

GD и Namecheap,netfirms на всичките места по 15-20 домейна. Тегава е нишата според мен. Трябва да си доста конкурентен.
 
Re: От къде си купувате домейните?

Купувам по възможност само от Namecheap
 
Re: От къде си купувате домейните?

Не знам къде видя, че в godaddy са по $8, като аз сега съм отворил сайта и там пише $11.99. Цената ще е 14лв крайна, без никакви допълнителни суми за крайния потребител, 14лв/година, това е.
 
Re: От къде си купувате домейните?

Не знам къде видя, че в godaddy са по $8, като аз сега съм отворил сайта и там пише $11.99. Цената ще е 14лв крайна, без никакви допълнителни суми за крайния потребител, 14лв/година, това е.

Такава е цената, ама има промо кодове, скоро имаше и промо код за $1 за .com ....
 
Re: От къде си купувате домейните?

Честно казано моето мнение е, че немойесх да държиш такава цена. Под 8$ няма да можеш да вземаш домейните. Не гледай Големите играчи те са на други условия. Или трябва да започнеш със много пари зада станеш регистрар или да си реселар на някоя голяма фирма. Просто сметни много добре преди да обявиш цена. Намираш от каде да копуваш и след като направиш депозита и ти вземат ВАТ-а, купиш или си направиш сам сайт, платиш си за билинг система, защото ако си правиш сам няма да доживеем да видим сайта онлине. Някой трябва да си следи и поръчките от сайта и да потвърждава плащанията, защото ако е на ауто ще го закъсаш. Трябва и фирма и там са разходи а и ако си и в ддс ... Просто сметни много добре преди да дадеш крайна цена. Всеки вика че в БГ са скъпи домеинте, но цената им е такава (18 лева средно).
 
Re: От къде си купувате домейните?

Честно казано моето мнение е, че немойесх да държиш такава цена. Под 8$ няма да можеш да вземаш домейните. Не гледай Големите играчи те са на други условия. Или трябва да започнеш със много пари зада станеш регистрар или да си реселар на някоя голяма фирма. Просто сметни много добре преди да обявиш цена. Намираш от каде да копуваш и след като направиш депозита и ти вземат ВАТ-а, купиш или си направиш сам сайт, платиш си за билинг система, защото ако си правиш сам няма да доживеем да видим сайта онлине. Някой трябва да си следи и поръчките от сайта и да потвърждава плащанията, защото ако е на ауто ще го закъсаш. Трябва и фирма и там са разходи а и ако си и в ддс ... Просто сметни много добре преди да дадеш крайна цена. Всеки вика че в БГ са скъпи домеинте, но цената им е такава (18 лева средно).

Цената, на която ICANN акредитиран регистратор взима един домейн .com е 7.34 USD, .net - 5.40 USD, .org - 6.75 USD, .eu - 4 евро.
Под тези цени е продажба под себестойността.
 
Re: От къде си купувате домейните?

Да и аз долугоре се опитвам да обясне, че той на тези цени трудно ще вземе. Ще стане реселър на някои който взема от ICANN .. то откаде ли другаде :) Може и да преговаряш с Вени марковски ама .... малки сме като държава зада се правят големи обороти или трябва да ти е насочен сайта навън.
 
Re: От къде си купувате домейните?

Мога да я поддържам тази цена. Въпроса е ще имам ли достатъчно продажби, това единствено ме притеснява.
 
Re: От къде си купувате домейните?

Мога да я поддържам тази цена. Въпроса е ще имам ли достатъчно продажби, това единствено ме притеснява.

Домейните са, като цигарите в магазина. Имаш ги, за да може, когато дойде клиент за хостинг, да не търси от другаде домейн.

Виж, ако направиш и аукцион или нещо в тази насока, може и да има смисал. :)
 
Re: От къде си купувате домейните?

Мога да я поддържам тази цена. Въпроса е ще имам ли достатъчно продажби, това единствено ме притеснява.

Много се съмнявам. У нас домейните се продават предимно от хостинг компаниите и за тях това не е печеливш бизнес, а допълнителна услуга, която им води клиенти за хостинг.

За да си на сметка от продаване само на домейни трябва да играеш много на едро, а в БГ такъв потенциал поне аз не виждам.

Аз лично домейн от "one man company" не бих взел и без пари да ми го дават.
 

Горе