SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Повторение на alt tag в фото галерия

Juve

New member
Не съм на ясно, когато слагам алт тагове на снимки в страница която е фото галерия, и снимките са на един и същ човек, оптимизирам само за неговото име: проблем ли ще е , ако всички алт тагове на снимките са едни и същи - неговото име ?
 
Re: Повторение на alt tag в фото галерия

Току-що намерих във форума следното :

Мда, наказали са те, защото повече от 6 alt тага на страница с еднакви кл. думи се счита за спам.
Това важи и за anchor текста и title таг-а на линковете

Което ме навежда на мисълта - да сложа по едно номерче накрая на всеки алт таг?
 
Re: Повторение на alt tag в фото галерия

Е сложи повече от номерче, все има нещо различно в тези снимки, нали? Например:

Иван вечерта
Иван пуши
Иван се разхожда в парка
и тн, и тн.
 
Re: Повторение на alt tag в фото галерия

Е сложи повече от номерче, все има нещо различно в тези снимки, нали? Например:

Иван вечерта
Иван пуши
Иван се разхожда в парка
и тн, и тн.

Досетих се , ама са портретни, чесно ти казвам няма нищо различно за което да се хвана , нито пейзаж нито каквото и да е било :cool:
 
Re: Повторение на alt tag в фото галерия

емоции дрехи климат настроения ден от седмицата пози "след"

Досещам се и за тези неща, потретни снимки без фон, незная дати и никакви подробности, дали ако сложа номер отзад в тага би боло проблем ?
 
Re: Повторение на alt tag в фото галерия

Дори и на портретните снимки има какво да се добави. Може би ако всичките са за паспорт, тогава става весело. :D Дай да видим галерията...;D

Няма да е проблем номера, но ще е проблем , че са твърде близки като текст алт таговете, което веднага ще те хвърли в "лошите".
 
Re: Повторение на alt tag в фото галерия

Имам един въпрос донякъде свързан с темата (малко наобратно) - може ли да ме накаже Google, ако на едно и също изображение (един файл някъде си) се слагат различни alt текстове където се среща на различни места:

1) Ако това е в рамките на една страница;
2) Ако това е в рамките на един сайт;
3) Ако това е на много различни сайтове, които по някаква причина си личи, че са мои (IP, линкове... абе сайтове в мрежа);

Щото така крия линкове зад разни дребни изображения с alt=ключова дума и да не го отнеса някой ден ;D Освен това често слагам динамични параметри на една и съща картинка с цел SЕО (например alt на спящата котка на съновник.eu съдържа wp_title).
 
Re: Повторение на alt tag в фото галерия

Заради едно и също изображение с различен алт таг, мисля че едвали, можби освен ако алтага е подвеждащ.

За криенето на линк зад изображение, не само че може да те накажат, ами и конкуренцията може да те репортне за да ускори процеса.
 
Re: Повторение на alt tag в фото галерия

За криенето на линк зад изображение, не само че може да те накажат, ами и конкуренцията може да те репортне за да ускори процеса.
И за какво точно ще те накажат?
 
Re: Повторение на alt tag в фото галерия

И за какво точно ще те накажат?

Спам
google.com/webmasters/tools/spamreport?hl=en&pli=1

Hidden text or links
Misleading or repeated words
Page does not match Google's description
Cloaked page
Deceptive redirects
Doorway pages
Duplicate site or pages
Other (specify)

Разбира се може и да бъркам, ти по-добре знаеш от мен и сигурно ще разясниш.
 
Re: Повторение на alt tag в фото галерия

Ако линкове зад картинка бяха забранени, тиксо и другите каунтъри отдавна щяха да изгърмят.

Просто не е вярно изказването, че линка с картинка е "скрит".
 
Re: Повторение на alt tag в фото галерия

Значи изводът е, че слагането на малък банер (примерно 20x10 px) с ключова дума за alt е добър начин да се скрие от хората не особено подходящ за страницата линк, оставяйки го видим за Google? Дали търсачката взима такъв линк с нормална тежест или има някакви филтри за малък размер на банера?
 

Горе