SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Повторна регистрация в Google

Jordanov

New member
Преди 2 години регистрирах сайт в Google, Yahoo... и др търсачки и портали. След това за около 1 година сайта не беше хостнат. Сега искам отново да го пусна. Трябва ли отново да го регистрирам в същите търсачки и портали или ще ми наложат някакво наказание
 
За: Повторна регистрация в Google

За: Повторна регистрация в Google

Какво точно се има в предвид под "регистрирах" - добавих URL адреса на сайта за да се индексира, или направих акаунт в Google Webmaster Tools и верифицирах сайта?
 
За: Повторна регистрация в Google

За: Повторна регистрация в Google

Преди 2 години регистрирах сайт в Google, Yahoo... и др търсачки и портали. След това за около 1 година сайта не беше хостнат. Сега искам отново да го пусна. Трябва ли отново да го регистрирам в същите търсачки и портали или ще ми наложат някакво наказание

Няма такова понятие като "регистрация в търсачки". Едно време, много отдавна, имаше една страница в Google където можеш да си събмитнеш сайта и това значеше, че времето за индексация ще се намали. Сега това не е нужно. Google вече индексира много бързо и дори сайта да е нов и/или без съдържание, само по името на домейна можеш пак да влезеш в индекса. Ако искаш да ускориш процеса можеш да добавиш няколко линка към сайта си, най-добре Twitter, Google+
 
За: Повторна регистрация в Google

За: Повторна регистрация в Google

добавих URL адреса на сайта за да се индексира
 
За: Повторна регистрация в Google

За: Повторна регистрация в Google

Направи си Google Webmaster Tools, ако нямаш и от там използвай опцията да "викаш" чичо Гошо всеки път, когато промениш нещо по сайта си (мета данни, съдържание и т.н.) и по този начин промените ще се отразят и в индекса му доста по-бързо (в сравнение, ако чакаш сам да мине - особено за новите и и малки сайтове).
 
Последно редактирано от модератор:
Re: За: Повторна регистрация в Google

Re: За: Повторна регистрация в Google

Направи си Google Webmaster Tools, ако нямаш и от там използвай опцията да "викаш" чичо Гошо всеки път, когато промениш нещо по сайта си (мета данни, съдържание и т.н.) и по този начин промените ще се отразят и в индекса му доста по-бързо (в сравнение, ако чакаш сам да мине - особено за новите и и малки сайтове).

Някой успял ли е да извика бота да преиндексира страница чрез инструмента "Извличане като Google"? Защото аз на много сайтове съм го тествал и пропсто нищо не се случва :(
 
За: Повторна регистрация в Google

За: Повторна регистрация в Google

Някой успял ли е да извика бота да преиндексира страница чрез инструмента "Извличане като Google"? Защото аз на много сайтове съм го тествал и пропсто нищо не се случва

Не съм засичал за колко време точно се сменят meta description-a и page title-a в индекса след като съм използвал GWT, но нещо от порядъка на 2-3 дена мисля. Най-добрият вариант, за който мога да се сетя в момента просто. Не мога да повярвам, че не се е получило при теб. Нали след като фетч-неш даваш после събмит ту индекс? Да не би да са били сателитки или чистак нови домейни? ... оО
 

Горе