SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Подобни, повтарящи се URL-та и

_e7

New member
Здравейте форум,
Имам едно питане - правя многоезичен онлайн магазин, как да структуирам адресите, за по-добро seo? Колебая се между 2 начина:

domain.com/en/brand/product/

или

domain.com/en/brand-product/
domain.com/en/product-brand/

При втория начин, двете страници ще посочат един и същ продукт, но ще са с различен content.
Питам този въпрос, защото потребителите, които се интересуват от този продукт търсят "brand product" и "product brand" в гугъл, където тези ключови думи са марката и името на продукта.
Също така, как е по-подходящо - атрибута за език да е преди или след домейна - en.domain.com или domain.com/en/ ?
 
Относно първия въпрос, според мен и двата варианта са грешни. Предполагам в този магазин имаш и категории, в които са подредени продуктите. Ако е така, тогава категориите ти стават брандове и правилният вариант е:

domain.com/en/brand/product/

Относно втория въпрос, аз лично съветвам да се използват директории. Но няма особено значение, важното е как ще свържеш езиковите версии:
 

Горе