SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Позволен ли е този трик за Адсенс?

rnd

New member
Отидете на http://mp3drug.to/Joell_Ortiz_Hip_Hop_Download_Free.html и изчакайте да ви зареди адсенс реклама 728х90 точно под полето за търсене. Пичовете са сложили движещ се курсор като overlay над адсенс рекламата, това позволено ли е?

nbsp

New member
Re: Позволен ли е този трик за Адсенс?

Не е позволено и вероятно ще ги изрежат веднага щом го хванат.

ivo.apostolov

Неразбиращ

Така изглежда само на пръв поглед. :)
Прав си, чак сега го забелязах, но се зарежда при мен само при пръв Load.
Иначе сайта върти и AdSense и AdBrite и други

nbsp

New member

Във всеки случай, ако не е чат от рекламата е забранено от правилата на AdSense.

rnd

New member

яяя имало и адсенс
а той не е ли малко забранен за mp3 сайтове

Защо да е забранен за мп3 сайтове - те само линкват, не хостват. А и са си сложили DCMA policy. По същата логика мога да намеря мп3 файлове директно през Google и пак ще виждам реклами. А относно курсора :) ами хваща окото, сигурно вдига доста CTR-a, жалко, че е против правилата. Иначе, когато е на hover върху рекламата изчезва.

bgkulinar

Меринджей

Защо да е забранен за мп3 сайтове - те само линкват, не хостват. А и са си сложили DCMA policy.
Te и торент тракерите не хостват, ама са забранени. Сайтове с неуредени авторски права или сочещи към такива са забранени.

http://www.google.com/support/forum/p/AdSense/thread?tid=4bb7a04c7bc1ecfa&hl=en

w1ck3dgam3

New member

Te и торент тракерите не хостват, ама са забранени. Сайтове с неуредени авторски права или сочещи към такива са забранени.

http://www.google.com/support/forum/p/AdSense/thread?tid=4bb7a04c7bc1ecfa&hl=en

Съжалявам ако въпросът ми е неуместен или не по конкретната тема.
Ако имам сайт за филми, сериали или някакви ТВ предавания, но реално нито хоствам такива, нито линквам такива, а да речем преразказвам въпросният филм или сериал, тоест има текст. Под преразказвам имам предвид - авторски текст, аз си го пиша. В такъв случай дали има проблем?

Още един път се извинявам ако не съм по темата :)

rnd

New member

Флашер, всичко що е с неуредено авторско право е под ножа.

Това е така, но тук специално за mp3drug.to става дума за бот, който събира линкове (няма user generated content, всичко е автоматично), така че реално собственикът нито хоства, нито линква. Както в Google има "този сайт е премахнат поради оплакване от DCMA...", така и те са сложили DCMA policy и всеки, който смята, че му се нарушават правата може да подаде иск, за да му се махне мп3-ката от търсачката. Така, че смятам, че са си ок откъм адсенс, само хитрината, която използват с курсорът не е позволена. Сайта има около 10К уникални на ден,според мен Adsense Compliance отдавна е разбрал, че сайта е за мп3.

flasher

New member

ще ти го кажа така ... ако сайта е твой за твое добро е да няма адсенс
ако не е твой да се оправят както искат, но е възможно да замине акаунта
то има и торент индексатори, които си гърмят доста добре

Горе