SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Покачване в SERP-a.... спад на посещенията

abakadaba

New member
Цяло лято, чаках посещенията на един от сайтовете ми да се върнат до нивата им от пролетта когато правех по 1300 - 1600 на ден, но ето, че лятото свърши а посещенията трайно се закрепиха около 900-1000.

Сайтът ми (bgmuzika.net) се качи на челни позиции (3-5 място по търсене за "музика") но посещенията не мърдат.

Ако някои може да хвърли едно око да си каже мнението за on-page оптимизацията или като цяло за сайта!?

Благодаря предварително
 
Re: Покачване в SERP-a.... спад на посещенията

По думата музика може да са ти се качили посещенията, но като цяло да са ти намалели. Виж точно в брояча ти каква е ситуацията. Аз мисля че е по-важно да се класираш по отделните песни. Onpage seo не знам толкова какво може да се направи на такъв сайт. В заглавието името на песента, на страницата името на песента, линкове към подобни песни и ако можеш да накараш хората да публикуват коментари ще е идеално.
 
Re: Покачване в SERP-a.... спад на посещенията

И аз си мисля, че трябва да оптимизирам страниците с отделните клипове, но това са много страници и не знам как се постъпва в такава ситуация, с толкова много страници
 
Re: Покачване в SERP-a.... спад на посещенията

Сайта е готин харесва ми като изключим стиловете, които не мога да дишам :). Нещо малко ти липсва търсачка и да, ако се опиташ хората да коментират въобще няма да е зле ;).

Забелязах и грешка в кода на едно место за сега има незатворен таг
PHP:
 " />
проблема може да е и при слашовете но все пак обърни му внимание.

:-D пак да се поправя то си имало и търсачка, но кой да я види :) извинявам се.
 
Последно редактирано:
Re: Покачване в SERP-a.... спад на посещенията

то в тая ниша си зависи как се пласираш за определени песни, артисти... плюс текущото настроение на народа за т.нар. хитове. :)

п.п. за музика само има ли търсения?
 
Re: Покачване в SERP-a.... спад на посещенията

Да не забравяме, че септември покрай празниците изяде 2 седмици.
От друга страна, всичко да ти се държи на 1 ключова дума е неефективно.
 
Re: Покачване в SERP-a.... спад на посещенията

Споменах само "музика" защото тя е най-често търсената според много инструменти който съм ползвал, иначе сайта излиза напред и по други думи

А що се отнася до коментарите съм сложил плъгин-а на фейс-а. Не е seo friendly, ама докарва повече коментари от предишния а и трафик.

Според Webmasters tools на Г. само за 1 ден имам средно 1600 импресии за "музика" от които 90 клика
От друга страна за "българска музика" за един месец - 700 импресии и 200 клика. А с такова търсене излизам на първо място.

Може ли всичко да се дължи на неподходящи title и description?
 
Последно редактирано:
Re: Покачване в SERP-a.... спад на посещенията

За музика имаш малко кликове щото не си на първо място :). Не ми се вярва заради описанието да не цъкат, особено като гледам на конкурентите ти описанията. Тайтъла е малко по-дълъг от тези преди теб. Бих го съкратил малко. По-бързо се прочита и по-лесно се цъка според мен.
 
Re: Покачване в SERP-a.... спад на посещенията

Май не съм се изразил правилно за кликовете.
Имах предвид че от 700 импресии имам само 200 клика за търсене на което съм на първо място, което ми се струва малко. Или не е?

Oт там си правя извода за неподходящите title и description.
 

Горе