SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Положителен отзив за Disavow Tool-a

За: Положителен отзив за Disavow Tool-a

За: Положителен отзив за Disavow Tool-a

Звучи интересно и достуверно. Не знам дали е възможно, обаче благодарение на този инструмент да ти се махне ръчно наказание, и то едва ли не веднага, доколкото го разбрах. Ако наистина е толкова ефективен, този инструмент ще стане много ценен. Особено за хората, наели се да оптимизират след някой, който е решил "да оптимизира" сам фирмения си сайт.
 
Re: Положителен отзив за Disavow Tool-a

Ами на индиеца от Spam Team, колежката му е пуснала и той е бил твърде благоразположен :)
 
Re: Положителен отзив за Disavow Tool-a

- I've disavowed/removed about 800 links/60 root domains.
- Since getting hit in the May refresh, I've acquired new links like Dmoz, two PR7s at a .gov and a portal, mentions in Forbes and a few more.
No recovery yet.


Have you recovered from Penguin using Google Disavow tool? Google SEO News and Discussion forum at WebmasterWorld

2 реда от рода - използвах тула, добре е - не ми изглеждат достоверни

виж тоя - gov линк е взел, и и споменаване във Форбс, и пак ...
 
За: Положителен отзив за Disavow Tool-a

За: Положителен отзив за Disavow Tool-a

За ръчно наказание може и да става, ама като са ти отговорили, че на сайта ти не е налагано ръчно наказание.
 
Re: За: Положителен отзив за Disavow Tool-a

Re: За: Положителен отзив за Disavow Tool-a

За ръчно наказание може и да става, ама като са ти отговорили, че на сайта ти не е налагано ръчно наказание.

Нали и за пингвин трябва да става :). А той си е алгоритмичен.
 
Re: Положителен отзив за Disavow Tool-a

Аз имам един клиент за консултации, който някога е направил грешката да купи над 6000 линка за 5 долара от индийци. Пингвинът не му е простил, естествено.

От индийците имаме репорт с всички поставени връзки. Директно го пуснахме в Disavow tool-а. Днес ми писа, че са му отхвърлили reconsideration-а.

Така че аз не вярвам, че това работи.

Може да се направи много просто тест - да се отхвърлят всички домейни от първо ниво, примерно:

domain:com
domain:net
domain:eek:rg ...

и да се тества дали един сайт реално с анулирани всички връзки ще се оправи.
 
За: Re: Положителен отзив за Disavow Tool-a

За: Re: Положителен отзив за Disavow Tool-a

......Може да се направи много просто тест - да се отхвърлят всички домейни от първо ниво, примерно:

domain:com
domain:net
domain:eek:rg ...

и да се тества дали един сайт реално с анулирани всички връзки ще се оправи.
То като вече няма да има връзки какво да му се оправи?.;)
 
За: Положителен отзив за Disavow Tool-a

За: Положителен отзив за Disavow Tool-a

Тоя тул е за ползване ако имате писмо от Гугъл. Иначе нямало смисъл. Поне това бяха казали и за момента това е положението.

Отделно, че като се пуснат в тула връзките се чака ъпдейта.
 

Горе