SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Помощ с дизайн на сянка с photoshop

DiDokal

Member
Здравейте.

От 2-3 часа се мъча като грешен дявол да направя една проклета сянка за един слайд но така и не ми се получава.

Ето го оригинала http://oi47.tinypic.com/8wy35t.jpg
Това което се опитвам да направя е много подобна сянка НО, така че да мога да сменям фона без да се прецаква сянката.

Ако някой може да помогне, много ще съм му благодарен!
 

Прикачени файлове

  • slide_shadow2.jpg
    slide_shadow2.jpg
    1.5 KB · Преглеждания: 0
Последно редактирано:
За: Помощ с дизайн на сянка с photoshop

За: Помощ с дизайн на сянка с photoshop

Направи си два слоя и в горния направи линията със сянката или както там я правиш, а в долния сменяй фона колкото си искаш. И между другото прочети малко за фотошопа. Има няколко български сайта на който има нещо като учебници и там има доста за начални познания. И за сенките също.:wink:
 
За: Помощ с дизайн на сянка с photoshop

За: Помощ с дизайн на сянка с photoshop

Правиш си 3 слоя

- Обект
- Сянка
- Фон

Сянката я правиш на Multiply от блендинг мод менюто на леъра и евентуално прозрачноста да пипнеш. Така можеш направо тази, която показваш да ползваш с малко допълнителни манипулации.

Не разбирам точно къде си зациклил, отговора ми може да не е това, което ти трябва :)
 

Горе