SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Превод и издаване на книга

Здравейте,
Пиша роман и ми е интересно какви са цените за превод на книгата от български на английски език.
Както и какви пари трябва да си приготвя, за да я издам. На първо време в българско издателство, а после живот и здраве и в някое чуждо.

Само искам да поясня, за да не подвеждам колегите, които се занимават с преводи, че в момента събирам информация за цените и все още книгата не е написана.

Моля, ако някой е издавал и превеждал книга, да сподели впечатления!

Ако модераторите преценят, че темата не е за тук, нека я преместят. Не знаех в кой форум да публикувам.
 
За: Превод и издаване на книга

За: Превод и издаване на книга

Последната ми 10-годишна връзка, бе с една девойка-поет. То не бяха литературни четения, бардове с китари, нощи изпълнени (само) с поезия.
От всяка литературна среща, аз бях единствения слушател, всички останали бяха творци, любители само на себе си.
Боже, колко ми е спокойно сега, google е мъркащо котенце спрямо онази отрова.

Разгледай сайта буквите на Богданов и Камелия, там има почти всичко и успех.
 
За: Превод и издаване на книга

За: Превод и издаване на книга

Последната ми 10-годишна връзка, бе с една девойка-поет. То не бяха литературни четения, бардове с китари, нощи изпълнени (само) с поезия.
От всяка литературна среща, аз бях единствения слушател, всички останали бяха творци, любители само на себе си.
Боже, колко ми е спокойно сега, google е мъркащо котенце спрямо онази отрова.

Разгледай сайта буквите на Богданов и Камелия, там има почти всичко и успех.
Благодаря ти! Ще го разгледам!
 
За: Re: Превод и издаване на книга

За: Re: Превод и издаване на книга

мой приятел даде 7000 долара за да му издадат книжката в Щатите 100 страници, дали е продал нещо не съм го питал

Ти направо ме уби с тази сума!
 
За: Превод и издаване на книга

За: Превод и издаване на книга

Сумата очевидно не е само за превод. Честно казано първо бих търсил свестен преводач, а чак след това идва цената. Повечето ще вземат там нещо и ще засилят книгата на дървен английски тип филология СУ. От това ползата е много малка, ако човек има амбиции да звучи като хората в англоговорящите страни.
 
За: Превод и издаване на книга

За: Превод и издаване на книга

Последната ми 10-годишна връзка, бе с една девойка-поет. То не бяха литературни четения, бардове с китари, нощи изпълнени (само) с поезия.
От всяка литературна среща, аз бях единствения слушател, всички останали бяха творци, любители само на себе си.
Боже, колко ми е спокойно сега, google е мъркащо котенце спрямо онази отрова.

Нещо ако мога да направя за теб....само кажи.
Звучи ужасно, а в реалност какво е било не смея да си представя.
 

Горе