SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Премахване на HOME от WP тема

Mepoooo

Banned
Не мога да открия кой код премахва началната страница по дефаулт на тази тема
Искам това Home да го разкарам и за Front page да си избера дадена страница от settings/reading/static page/select front page :)
 
За: Премахване на HOME от WP тема

За: Премахване на HOME от WP тема

Като създадеш страница, чак тогава можеш от настройките да я зададеш като начална. А линка ти няма как да го видим, защото явно е на твоя компютър, а не в интернет.
 
Re: Премахване на HOME от WP тема

1. Линкът, който си ни изпратил не работи, защото това е локалното ти IP
2. Редактирай самата си тема и махни Home от менюто. (намери къде е в кода и го изтрий, зависи с какъв темплеит си де)
 
Re: За: Премахване на HOME от WP тема

Re: За: Премахване на HOME от WP тема

Като създадеш страница, чак тогава можеш от настройките да я зададеш като начална. А линка ти няма как да го видим, защото явно е на твоя компютър, а не в интернет.
Точно това се опитах да направя. Примерно при twenty ten си става по този начин, но при темата MyPen като задам друга страница ми излиза следното от скриншота
ScreenHunter_06 Mar. 31 16.56.jpg


ПП. дал съм линк към локал сайта ;D
 
Re: Премахване на HOME от WP тема

пробвай през менютата, замени основното меню с къстъм меню и от там просто включи само избраните страници

м др в 2010 това е начинът - ръгането в кода на темата е кофти идея, защото при ъпдейт всичките ти промени заминават в канала
 
За: Re: За: Премахване на HOME от WP тема

За: Re: За: Премахване на HOME от WP тема

Точно това се опитах да направя. Примерно при twenty ten си става по този начин, но при темата MyPen като задам друга страница ми излиза следното от скриншота
Виж файлът 844


ПП. дал съм линк към локал сайта ;D

Еми погрешно е направена темата и затова не и работи тази есктра явно. Ще трябва да се ръчка по кода и да се оправи, ама как точно не знам.
 
Re: Премахване на HOME от WP тема

Подкарах всичките файлове с бинокълчето на нотпад ++ за home и взе, че изкочи този код в menu-primary.php:

<li <?php if(is_home() || is_front_page()) { ?>class="current_page_item"<?php } ?>><a href="<?php echo home_url(); ?>"><?php _e('Home','themater'); ?></a></li>

После както при 2010 задавам само фронт пейдж и готово:)
 

Горе