SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Премахване на index.php от URL в SMF

bgkulinar

Меринджей
Къде се задаваше премахване на index.php от URL в SMF? Някъде беше в конфигурацията на форума, ама пусто не мога да го намеря...
 
Re: Премахване на index.php от URL в SMF

можеш и малко по-бързо да го направиш. Поне аз така съм си го направил ;)
Сложи това в index.php и трябва да стане

if(eregi('index.php', $_SERVER['REQUEST_URI']))
{
if($_SERVER['QUERY_STRING']!="")
header("Location: /?".$_SERVER['QUERY_STRING']);
else
header("Location: /");
exit;
}
 
Re: Премахване на index.php от URL в SMF

Да, мерси, този код го видях в нета, ама искам да е от настройките, щото не знам докога ще админствам в СМФ форума.
 
Re: Премахване на index.php от URL в SMF

Защо да добавям нещо, което вече го има. Просто не мога да го намеря. Преди ъпдейта към версия 1.1.2 го бях настроил точно така. Та, моля, някой админ на СМФ, ако намери къде е, да сподели.
 
Re: Премахване на index.php от URL в SMF

Код:
Sources/QueryString.php  [----] 0 L:[ 87+ 0 87/454] *(4515/19000b)= .  9 0x09
    // Makes it easier to refer to things this way.
    $scripturl = $boardurl . '/index.php';


Може би е това?
Аз се отказах да го променям именно заради ъпдейтите. И без това трябва да съппортвам много други хакове по форума....
 
Re: Премахване на index.php от URL в SMF

Ей, златен си. Аз нямам никакви хакове и мога да си позволя да сменям след всеки ъпдейт (ако не забравя къде се намира ;D).
 
Re: Премахване на index.php от URL в SMF

госу метод за ъпдейтване с аддони:

1) правиш бекъп на старата система
2) ъпдейтваш
3) с diff + WinMerge, Kompare или подобните им сравняваш файловете и си възстановяваш липсващите модификации
4) качваш на лайв сървъра
 
Re: Премахване на index.php от URL в SMF

Да и аз си мислех за diff, но нещо ме мързеше да се захващам. Много мерси за информацията, ще ги поразгледам предложените неща като остане малко време. :)
 

Горе