SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Препоръчайте 3 SEO инструмента

w3bs1t3

New member
Искам да си купя SEO инструментчета. Напишете, кои инструменти според вас си струват. :)
 
За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

Хубав въпрос, w3bs1t3.
1. Нещо с което да изследваш беклинковете. За мен най-доброто е majesticseo.
2. Нещо, което ти помага за социалната активност. Ползвам BuzzBundle.
3. Инструмент за наблюдение на SERP-a по ключови думи. Ползвам MagicRankTracker, но аз наблюдавам десетки хиляди думи. За по-малко има добри безплатни решения.
 
За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

За нищо. И на мен ми е интересно как ще редуцират сериозните оптимизатори до три инструмента нещата, без които не могат в офисите си. Дано да се включват лъвовете.
 
Re: Препоръчайте 3 SEO инструмента

Дано, ще е хубаво да научим нещо от някое Гуру :)
 
За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

1. Market Samurai
2. SEO PowerSuite
3. HootSuite

Без тези трите си за никъде. :) Самурая ползва базата на MajesticSEO безплатно и то само срещу еднократно плащане; OSE-то ми върши работа и FREE версията, а Ahrefs-а го ползвам сравнително рядко, като отново FREE версията ми е напълно достатъчна.
 
За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

1. LinkResearchTools
2. Majestic
3. SEOspider (вече)

Под windows по навик си ползвам и yazzle
 
За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

Domain history checker at whoisrequest.org за проверяване на история за com, net, org, info, biz и us.

Иначе за беклинкове ahrefs е най-доброто няма две мнения.
 
Re: Препоръчайте 3 SEO инструмента

Интересни неща, има и доста скъпички тулчета :)
 
За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

Аз съм купувал не малко инструменти и в 100% от случаите след време се е оказвало, че съм си дал парите на вятъра. То не бяха агрегатори, събмитери, полу-автоматично добавяне по социалки и т.н. и всичко в последствие изгуби ефект за SEO.

Купувал съм си Yazzle, но в последствие се оказа, че има много по-точен инструмент за парсене на връзки в лицето на ahrefs (знам, че е платен, но за това след малко).

Купих си и така прехваления Buzz Bundle, който след 6 месеца от датата на закупуване отново става платен и то се плаща на месечен абонамент! :fight:

Имам подарен лиценз на Market Samurai и бих казал, че единствено той върши добра работа и може да си избие парите. Еднократно плащане, ползваш базата на MajestcSEO абсолютно безплатно и доживот.

Ползвам безплатната версия на ahrefs. Имам създадени няколко акаунта, които напълно удовлетворяват дневния ми лимит. С него много лесно можеш да видиш новите връзки на конкурентите и така можеш да ги следиш изкъсо постоянно. Ако искаш да видиш пълния анализ линкове, то не е необходимо да плащаш месечен абонамент. Писал съм как става тук: Пълен анализ на 7 сайта чрез ahrefs. Как става номерът? | SEO Jedi

Пак с него можеш да видиш и линк профила на който и да е сайт. Majestic също го прави, но от този като че ли съм по-доволен.

За изваждане на домейни от списък ползвам услугата на linx.bg Отделяне на домейни от Linx.bg Безплатна е :)

Пак безплатна услуга от linx.bg е и Сравнение на списъци от Linx.bg

Те пък вървят в комбинация с един руски софт Netpeak Checker (ex-Определяйка) — бесплатная SEO-программа для массового анализа сайтов Това какви чудесии може не е истина. Пак е безплатен :) (благодарности на @gvv)

За следене на ключови думи давам две безплатни програми Free Monitor for Google - search engine position and web ranking seo software и FREE Keyword Rank Checker Tool, Check Keyword Position on Google, Yahoo, Bing (благодарности на @poltargaista за втората)

И така - прецени за какво точно ти трябва софтуер за да мога да те насоча дали изобщо да си даваш парите и за какво. Моето мнение е да не бързаш. При мен поне всичко за което съм плащал не си е струвало.

Има редица безплатни инструменти, които могат да се използват в комбинация и да вършат работа като за платен туул.

Ако търсиш програма, която да е включиш и тя да ти прави SEO-то, а ти да пиеш коктейл на бахамите - няма такава :)

:party:
 
За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

И спайдера на Netpeak не е лош. Също безплатен. А някой ползвал ли е това FastTrust trust.alaev.info ? Има идея в него. На мен ми е интересно каква формула е заложил.
 
Re: За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

Re: За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

Изобщо не бързам, точно обратното. Събирам информация и преглеждам тучетата. Много хубава статия си написал и ти почешах репутацията по случая ;) Пък като прецедя тулчетата ще пиша кои съм избрал и защо съм се спрял на тях. Поздрави!
 
За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

Аз за сега нямам пари и за малкото по-сериозно пребиваване в сферата си позлвам няколко безплатни.
1. OSE
2. Google SERPS Search Result Position Tool
3. https://ahrefs.com/

Лошото, което забелязвам в OSE-то, е че сякаш не изкарва всички беклинкове и linking root domains. Показва ми че имам 1 linking root domain, пък всъщнот е нвъзможно да е само един и да се държа на 1-2 страница само с него - поне според мен. Ми slideshare къде е, ми zendesk, ми от YT, ми от една сателитка dream.bg .. Абсурд да ми е само 1.
И най-често като проверявам, то е през Мозила и проксита, че да е що-годе реално.
 
Re: Препоръчайте 3 SEO инструмента

Root domain е domain.com, примерно. Ти може да имаш от много сайтове, но да не е от корена, а от domain.com/page1 примерно, може и sitewide да са линковете.
 
За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

SERP Checker за следене на ключови думи безплатно може да следиш 625 думи на един или няколко домейна.
CS Yazzle платена, но предоставя много неща има апи за ahrefs
AHrefs за анализ на линкове
MajesticSeo
 
За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

За: Препоръчайте 3 SEO инструмента

@w3bs1t3, ще използвам темата, за да ви препоръчам един сравнително нов, но изпипан проект webmeup.com
Задоволително количество беклинкове, някои нововъведения спрямо аналогичните и симпатично семпъл.
A тук webmeup.com/tools/backlinks.html ще намерите най-големия брой безплатно давани беклинкове поне сред нещата, които аз ползвам.
 

Горе