SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Прехвърляне на Domain и DNS

ник

Спасителен чук
Въпроса е следния: сега говорих с един познат, който ми твърди, че от SEO гледна точка имало значение, ако днс-ите които управляват домейна са поне в същата мрежа на който е хостнат домейна.

Т.е. купил съм си аз домейн от GoDaddy примерно и вместо да ползвам тула за управление на домейна от там и просто да пренасоча един A запис към хостинг, аз пренасочвам и ползвам ДНС сървърите на хостинга ми.

и това е единствено, от SEO гледна точка ... има ли такова нещо, че аз лично за пръв път го чувам?
 
Re: Прехвърляне на Domain и DNS

Няма никакво значение за SEO дали ще си зададеш собствени DNS-и или ще използваш тези на регистратора с A запис към съответното IP.

Изпробвал съм на сайт с голям трафик да сменям начина на свързване и това по никакъв начин не повлия на трафика и позициите му.
 

Горе